Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Slovníček ingrediencií

Slovníček ingrediencií

1,2-HEXANEDIOL

1,2-hexanediol je hydratačná zložka a rozpúšťadlo. Dochádza vďaka nemu k zjemneniu pokožky a nachádza uplatnenie pri výrobe prípravkov pre starostlivosť o pleť a vlasy, parfumov, hygienických potrieb, mejkapu a ďalších.

ACRYLAMIDE/AMMONIUM ACRYLATE COPOLYMER

Akrylátové kopolyméry sú syntetické polyméry, ktoré sa zvyčajne používajú ako spojivo a zahusťovadlo. Nájdeme ich napríklad v rôznych krémoch alebo pleťových vodách. Väčšinou sa používajú súčasne s UV filtrom, minerálmi alebo soľou.

ACRYLAMIDE/AMMONIUM METHACRYLATE COPOLYMER

Tento kopolymér radíme do skupiny syntetických polymérov. V kozmetike sa používa na výrobu vodoodolných výrobkov a ako filmotvorné činidlo. Na tele vytvára jemný elastický film, ktorý zabraňuje zmytiu produktu vodou.

Acrylates Copolymer

Acrylates Copolymer characterizes synthetic polymers which are usually used for thickening water based formulas (f.e. shower gels) especially if beads or other solid particles need to be suspended and stabilized. Acrylates Copolymer provides a clear gel-like appearance in cleansing products even in the presence of high amounts of surfactants. However special qualities of Acrylates Copolymers act also as film former. These properties are essential for styling products like hair spray to ensure hold properties without unwanted residues.

ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER

Ide o syntetické polyméry, ktoré sa najčastejšie používajú na zahustenie prípravkov na vodnej báze (napríklad sprchovacie gély) alebo ako spevňovače emulzií (napríklad krémov alebo pleťových vôd). Používajú sa predovšetkým súčasne s UV filtrom, minerálmi alebo soľou. Akryláty vo vode vytvárajú priehľadný gél.

ACRYLATES/HYDROXYESTERS ACRYLATES COPOLYMER

Tento kopolymér pomáha k tomu, aby vaše vlasy držali v účese, ktorý ste tak prácne vytvorili. Potlačí totiž ich schopnosť vstrebávania vlhkosti a zabráni ich elektrostatickému nabíjaniu. Na vlasoch, pokožke alebo nechtoch vytvára jemný film.

ACRYLATES/OCTYLACRYLAMIDE COPOLYMER

Tento kopolymér pomáha k tomu, aby vaše vlasy držali v účese, ktorý ste tak prácne vytvorili. Potlačí totiž ich schopnosť vstrebávania vlhkosti a zabráni ich elektrostatickému nabíjaniu. Na vlasoch, pokožke alebo nechtoch vytvára jemný film.

ACRYLATES/STEARETH-20 METHACRYLATE CROSSPOLYMER

Syntetický polymér pre výrobky na vodnej báze. Vďaka jeho hydrofóbnej (tuky zbožňujúcej) modifikácii je tento kopolymér veľmi účinný zahusťovač a stabilizátor, ktorý vo vode vytvára gélovú štruktúru.

ACRYLIC ACID/VP CROSSPOLYMER

Tento syntetický polymér sa používa na zahustenie výrobkov na vodnej báze a stabilizáciu emulzií, medzi ktoré patria napríklad krémy alebo pleťová voda. Kopolymér vám dodá pocit jemnej, nelepivej pokožky. Používa sa tiež ako náhrada pigmentov v mejkape a v produktoch určených na ochranu pred slnkom.

ALCOHOL

Alkohol používame na rozpustenie ďalších zložiek. Zvyšuje pocit sviežosti v mnohých výrobkoch, akými sú napríklad pleťové krémy, peny na holenie alebo krémy na ochranu proti slnečnému žiareniu.

ALCOHOL DENAT

Etanol (inak nazývaný tiež etylalkohol), ktorý v našich výrobkoch používame, je látka rastlinného pôvodu. Už po desaťročia je bežnou prísadou mnohých kozmetických a skrášľujúcich produktov. V krémoch a pleťových vodách pôsobí ako rozpúšťadlo a zaisťuje, že sa ich zložky nebudú oddeľovať. Prívlastok „Denat“ potom označuje denaturovaný alkohol. Takýto etanol obsahuje aditíva, ktoré majú nepriaznivý vplyv na jeho chuť. Pýtate sa prečo? Alkohol nájdeme v alkoholických nápojoch, napríklad vo víne alebo pive, a v mnohých krajinách je alkohol zaťažený vysokou daňou. Aby sme sa vyhli vysokým daniam za alkohol, ktorý nie je určený na konzumáciu (ale na výrobu kozmetických a ďalších produktov), musí byť taký alkohol denaturovaný.

ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER / ALOE VERA

Pravá alebo liečivá aloe (aloe vera), známa tiež ako aloe barbadoská, je rastlinný druh z rodu aloe. Rastlina aloe vera sa v lekárstve používa na ochranu, hojenie a upokojenie pokožky už tisíce rokov. Vlhkosť vnútri listov aloe vera dosahuje 95 % a chráni ju vonkajší voskový plát. Štúdie preukazujú, že tento gél z rastliny aloe vera môže pokožke dodať potrebnú hydratáciu a chráni ju pred vysušením. Listy aloe vera vylučujú číry gél. Ak list odlomíte od zvyšku rastliny, môžete gél, ktorý sa vo vnútri skrýva, aplikovať na suchú, spálenú alebo zranenú pokožku.

ALPHA-ISOMETHYL IONONE - FLORAL VIOLET WOODY

Ide o syntetickú bezfarebnú kvapalinu používanú hlavne ako parfumová zložka. Je to ingrediencia ikonickej vône s kvetinovými tónmi fialky a kosatca, vzdialene pripomínajúca tiež arómu červených plodov.

ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE

Ide o modifikovaný škrob, ktorý odpudzuje vodu, a naopak, vyznačuje sa vysokou zlúčivosťou s olejom alebo mazom.

ALUMINIUM STEARATES

Ide o hlinitú soľ mastných kyselín, ktorá sa používa v kozmetických prípravkoch. Zvyšuje súdržnosť a konzistenciu emulzií, ako sú krémy alebo pleťové vody. Stearan hlinitý slúži ako spojivo, ktoré viaže vodu. Vytvára oleogely na báze oleja.

AMINOETHYLAMINOPROPYL DIMETHICONE

Táto zložka patrí medzi silikóny. Tie sú syntetické a dodávajú sa vo forme olejov a gélov s viac-menej pevnou textúrou. Silikóny sú syntetizované z kremíka, minerálnej zlúčeniny, ktorú v prírode nájdeme v hojnom množstve ako oxid kremičitý, teda hlavná zložka piesku. Kľúčovou vlastnosťou silikónových olejov v kozmetických výrobkoch je jednoznačne ich schopnosť vyhladzovania. Krémom, mejkapu a ďalším produktom poskytujú hodvábnu, roztierateľnú a jednoducho luxusnú konzistenciu, a rovnako tak dodávajú lesk a jemnosť šampónom a ďalším výrobkom z oblasti starostlivosti o vlasy.

*Chcete vedieť, ktoré naše výrobky obsahujú silikóny? Pozrite sa na zoznam jednotlivých ingrediencií na ich obaloch. Nájdete ich pod názvami ako „dimethicone“, „dimethiniconol“ a „amodimethicone“. 

AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER

Syntetické polyméry sa obvykle používajú na zahusťovanie výrobkov na báze vody alebo na stabilizáciu emulzií, ako sú krémy alebo pleťové vody, a to najmä v prípade, že neobsahujú emulgátory. Kopolymér vo vode vytvára číry gél s rôznymi vlastnosťami.

AMODIMETHICONE

Silikóny sú syntetické prísady, ktoré nájdeme vo forme olejov a gélov s viac-menej pevnou textúrou. Silikóny sú syntetizované z kremíka, minerálnej zlúčeniny, ktorú v prírode nájdeme v hojnom množstve ako oxid kremičitý, čo je hlavná zložka piesku. Kľúčovou vlastnosťou silikónových olejov v kozmetických výrobkoch je jednoznačne ich schopnosť vyhladzovania. Krémom, mejkapu a ďalším produktom poskytujú hodvábnu, roztierateľnú a jednoducho luxusnú konzistenciu, a rovnako tak dodávajú lesk a jemnosť šampónom a ďalším výrobkom z oblasti starostlivosti o vlasy.

*Chcete vedieť, ktoré naše výrobky obsahujú silikóny? Pozrite sa na zoznam jednotlivých ingrediencií na ich obaloch. Nájdete ich pod názvami ako „dimethicone“, „dimethiniconol“ a „amodimethicone“. 

AQUA / WATER

Voda je číra, takmer bezfarebná látka bez chuti a zápachu. Táto hlavná zložka zemských potokov, jazier a oceánov je životne dôležitá pre všetky známe formy života, hoci neobsahuje žiadne kalórie ani organické živiny. Voda sa používa takmer vo všetkých krémoch, pleťových vodách aj čistiacich prostriedkoch.

ARACHIDIC ACID

Kyselina arachidinová je nasýtená mastná kyselina, ktorá vytvára dlhé reťazce. Nájdeme ju v arašidovom masle a anaeróbnych hubách. Výrobky obsahujúce kyselinu arachidonovú používame pri výrobe mydiel a kozmetiky.

ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL / ARGAN OIL

Arganový olej (nazývaný tiež argania spinosa kernel oil) je za studena lisovaný olej, extrahovaný z jadier argánie tŕnistej. Arganový olej obsahuje dôležité omega mastné kyseliny (napríklad kyselina olejová a linolová) a fenoly (tokoferol a vitamín E).

ARGININE HCL

Arginín, ktorý nájdeme aj v pohánke, v kozmetike používame ako neutralizačné činidlo. Pomáha neutralizovať rôzne kyseliny a zvyšuje tak účinnosť našich výrobkov. V neutrálnych receptúrach sa často používa ako soľ kyseliny chlorovodíkovej (arginínový hydrochlorid). Arginín prispieva k hydratácii pokožky.

ASCORBIC ACID (VITAMIN C)

Vitamín C je známy tiež pod názvom kyselina askorbová. V ľudskom tele sa podieľa na mnohých procesoch a je preň preto zásadný. Najdôležitejšími dodávateľmi vitamínu C sú ovocie a zelenina, predovšetkým potom bobule aceroly, citrusové plody, petržlen, paprika, kivi, šípky, brokolica a žerucha.

AVENA SATIVA KERNEL FLOUR

V preklade ide o ovsenú múku. Ovos (avena) je rastlina, ktorá dorastá do výšky až jedného metra a okrem trópov ju nájdeme po celom svete. Používame ju predovšetkým preto, že obsahuje uhľohydráty, bielkoviny, tuky a flavonoidy.

BAMBUSA VULGARIS SHOOT EXTRACT

Extrakt z bambusových výhonkov je zložka rastlinného pôvodu. Pomáha udržiavať pokožku v dobrom stave, používame ju preto predovšetkým vo výrobkoch určených pre starostlivosť o pleť.

BEHENYL ALCOHOL

Behenyl alkohol často získavame z rastlinných tukov alebo olejov, preto ho nazývame mastný alkohol. Behenyl alkohol sa používa v mnohých kozmetických prípravkoch, pretože prispieva k stabilite emulzií a konzistencii zloženia rozličných krémov a pleťových vôd. Behenyl alkohol je pevná biela hmota, ktorá viaže vodu a slúži ako zložka udržujúca konzistenciu.

BENZETHONIUM CHLORIDE

Tento chlorid patrí do skupiny konzervačných látok, ktoré sú súčasťou „pozitívneho zoznamu“ (príloha 5 nariadenia o kozmetických výrobkoch EÚ) a je povolené používať ho v kozmetických výrobkoch. Konzervačné látky vrátane tejto sú navrhnuté tak, aby kozmetické prípravky chránili. Hrajú totiž zásadnú úlohu pri ochrane kozmetických výrobkov proti ich znehodnoteniu a kontaminácii mikroorganizmami počas ich skladovania a ďalšieho používania. Bezpečnosť výrobkov je pre kozmetický priemysel na prvom mieste, a preto naše výrobky vytvárame tak, aby sme zabránili ich kontaminácii mikroorganizmami. Baktérie, kvasinky a plesne sú neustále prítomné na našej koži, vo vzduchu okolo nás, a dokonca aj vo vode, ktorú pijeme. Ľahko sa tak môžu dostať aj do používaných produktov. Ich kontaminácia môže spôsobiť značné problémy – predovšetkým pri tých produktoch, ktoré používame priamo na pokožku, pleť a očné okolie. Konzervačné látky pomáhajú takýmto problémom zabrániť tým, že zastavia množenie mikroorganizmov vo výrobku. Konzervačnými látkami, ktoré v našich výrobkoch používame najčastejšie, sú fenoxetanol a parabény.

BENZOPHENONE-3

Benzofenón patrí do skupiny UV (ultrafialových) filtrov, ktoré sú povolené pre použitie v kozmetických výrobkoch a sú uvedené na zozname povolených UV filtrov EÚ (príloha 6 nariadenia o kozmetických výrobkoch). UV filtre sú zásadnou zložkou, ktorá chráni pokožku pred slnkom, a zabraňujú tak rizikám rakoviny kože, popáleniu, predčasnému starnutiu pokožky alebo výskytu škvŕn na pokožke. Všeobecne rozlišujeme dva typy UV filtrov. Organické filtre absorbujú UVA a UVB lúče a premieňajú energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré na pokožke vytvárajú akýsi štít a odrážajú predovšetkým UVB žiarenie, menej potom UVA. Oba typy UV filtrov poskytujú špecifický typ ochrany pred UV žiarením, a preto krémy na ochranu proti slnečnému žiareniu a ďalšie výrobky pre každodennú starostlivosť o pleť s OF zvyčajne obsahujú kombináciu rôznych filtrov. Iba tak nám môžu zabezpečiť naozaj širokospektrálnu ochranu.

BENZOPHENONE-4

Benzofenón patrí do skupiny UV (ultrafialových) filtrov, ktoré sú povolené pre použitie v kozmetických výrobkoch a sú uvedené na zozname povolených UV filtrov EÚ (príloha 6 nariadenia o kozmetických výrobkoch). UV filtre sú zásadnou zložkou, ktorá chráni pokožku pred slnkom, a zabraňujú tak rizikám rakoviny kože, popáleniu, predčasnému starnutiu pokožky alebo výskytu škvŕn na pokožke. Všeobecne rozlišujeme dva typy UV filtrov. Organické filtre absorbujú UVA a UVB lúče a premieňajú energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré na pokožke vytvárajú akýsi štít a odrážajú predovšetkým UVB žiarenie, menej potom UVA. Oba typy UV filtrov poskytujú špecifický typ ochrany pred UV žiarením, a preto krémy na ochranu proti slnečnému žiareniu a ďalšie výrobky pre každodennú starostlivosť o pleť s OF zvyčajne obsahujú kombináciu rôznych filtrov. Iba tak nám môžu zabezpečiť naozaj širokospektrálnu ochranu.

BENZYL ALCOHOL

Benzyl alkohol sám o sebe nevonia, avšak v niektorých výrobkoch sa používa ako rozpúšťadlo pre rôzne zložky vôní. Nájdeme ho preto vo väčšine vonných látok na trhu. Preto môžeme vytvárať výrobky úplne bez pridaných aróm.

BIS-(ISOSTEAROYL/OLEOYL ISOPROPYL) DIMONIUM METHOSULFATE

Dimonum metosulfát je výkonný kondicionér, vďaka ktorému sa budú dať vaše vlasy ľahšie rozčesať. Prispieva tiež k tomu, aby boli krásne hladké a lesklé.

BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE

Táto zložka patrí do skupiny UV (ultrafialových) filtrov, ktoré sú povolené pre použitie v kozmetických výrobkoch a sú uvedené na zozname povolených UV filtrov EÚ (príloha 6 nariadenia o kozmetických výrobkoch). UV filtre sú zásadnou zložkou, ktorá chráni pokožku pred slnkom, a zabraňujú tak rizikám rakoviny kože, popáleniu, predčasnému starnutiu pokožky alebo výskytu škvŕn na pokožke. Všeobecne rozlišujeme dva typy UV filtrov. Organické filtre absorbujú UVA a UVB lúče a premieňajú energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré na pokožke vytvárajú akýsi štít a odrážajú predovšetkým UVB žiarenie, menej potom UVA. Oba typy UV filtrov poskytujú špecifický typ ochrany pred UV žiarením, a preto krémy na ochranu proti slnečnému žiareniu a ďalšie výrobky pre každodennú starostlivosť o pleť s OF zvyčajne obsahujú kombináciu rôznych filtrov. Iba tak nám môžu zabezpečiť naozaj širokospektrálnu ochranu.

BUTYL ACRYLATE/ETHYLTRIMONIUM CHLORIDE METHACRYLATE/STYRENE COPOLYMER

Ide o látku s vlastnosťami, ktoré oceníte na každom kvalitnom kondicionéri. Vďaka nej sú vlasy jemnejšie, lesklé a ľahko sa rozčesávajú.

BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE

Butyl methoxydibenzoylmethan je jedným z účinných UV filtrov, ktoré by mali byť obsiahnuté v dennej kozmetike, zvlášť v tej na opaľovanie. UV filtre chránia našu pokožku pred popálením od slnka, a tým zabraňujú jej predčasnému starnutiu. Zároveň predchádza riziku vzniku pigmentových škvŕn a rakoviny kože. UV filtre sa všeobecne delia na UVA a UVB, každý pritom chráni pokožku a pleť iným spôsobom. Ideálna je preto kozmetika, ktorá oba typy filtrov kombinuje.

BUTYLENE GLYCOL

Butylénglykol je jeden zo známych druhov alkoholu, obsahuje však aj dve hydroxylové skupiny. Práve vďaka nim kozmetika s touto zložkou dokáže pleť a pokožku hydratovať. Zároveň ide o látku, ktorá zabraňuje tvorbe mastného filmu. Preto býva súčasťou produktov, ktoré sa majú ľahko nanášať a nevytvárať mastný dojem. Existujú dva druhy butylénglykolu – z prírodných olejov a syntetické.

BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE

Ide o zlúčeninu butylénglykolu a kyseliny kaprylovej či kaprinovej. Jeho hlavnou súčasťou je kokosový olej. Často sa s ním stretávame v kozmetických produktoch, ktoré sú ľahké, vstrebateľné a nie sú mastné. Uplatnenie nachádza aj v kozmetike na opaľovanie, pretože slúži ako potrebné rozpúšťadlo pre UV filtre.

BUTYROSPERMUM PARKI BUTTER / SHEABUTTER

Bambucké maslo je krémovým výťažkom z bambuckých orechov, ktoré rastú predovšetkým v Afrike. Miestni využívajú jeho blahodarné vlastnosti najmä pre silnejšie a lesklejšie vlasy a podporujú ním aj zdravie pokožky. Bambucké maslo je zásobárňou vitamínov A a E, celého radu lipidov, esenciálnych mastných kyselín a živín, ktoré podporujú tvorbu kolagénu. Jeho obľuba pramení aj z toho, že sa menia na kvapalinu pri telesnej teplote – je teda nádherne roztierateľné na pokožke, ktorú krásne zjemňuje.

BHT (BUTYLHYDROXYTOLUEN)

BHT je antioxidant, ktorý sa používa v potravinárskom priemysle a v kozmetike. Jeho hlavnou výhodou je, že mnoho ingrediencií (napríklad prírodné oleje alebo tuky) chráni pred oxidačným žltnutím. BHT pomáha tieto zložky chrániť pred oxidáciou, a vďaka tomu predlžuje aj ich životnosť.

C12-15 ALKYL BENZOATE

C12-15 alkylbenzoát často slúži ako kvalitné rozpúšťadlo pre celý rad kozmetických prísad. Táto látka je síce syntetická, ale k pokožke je šetrná. Ide o mierne mastnú zložku produktov, ktorá sa na pokožke veľmi ľahko roztiera.

C12-15 PARETH-3

C12-15 Pareth-3 je povrchovo aktívna látka a emulgátor. Vďaka nemu môžeme v kozmetickom produkte miešať olej a vodu a vytvoriť tak vyhovujúcu formulu.

C15-19 ALKANE

C15-19 ALKAN je zmäkčovadlo s 15 až 19 atómami uhlíka. Kozmetika s obsahom tejto látky zanechá pokožku sviežu, jemnú a príjemne hladkú.

CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT / GREEN TEA EXTRACT

Zelený čaj je prirodzene bohatý na antioxidanty, ktoré nám pomáhajú bojovať s voľnými radikálmi a zároveň chráni bunky pred predčasným starnutím. Práve tieto vlastnosti sú dôvodom, prečo sa v celom rade kozmetických produktov objavuje extrakt zo zeleného čaju.

CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT / BLACK TEA EXTRACT

Čierny čaj sa vyrába z valcovaných čajových listov. Následne dôjde k fermentácii (kvaseniu) a z takto upravených listov vznikne extrakt. Cieľom je vždy zachovať čo najväčšie percento prírodných zložiek. Extrakt z čierneho čaju obsahuje kofeín, a preto povzbudzuje pokožku a dodáva jej pocit sviežosti.

CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE

Triglycerid kaprylový/kaprinový je prírodne získaná zmes z kokosového oleja a glycerínu. Jeho najväčšou výhodou je jeho odolnosť voči procesu oxidácie (nespája sa s kyslíkom). Môže teda poslúžiť ako skvelý kondicionér pokožky, zmäkčuje ju a vyhladzuje. Poskytuje príjemný pocit na pokožke, a preto sa táto látka často využíva aj ako zložka klasických aj opaľovacích krémov, pleťových vôd alebo balzamov na pery.

CANDELILLA CERA

Kandelilový vosk je čistený rastlinný vosk z rastliny zvanej Candelilla. Jeho úlohou je spájať látky (pôsobí teda ako emulgátor) a stabilizovať ich (stabilizátor). Navyše prípravkom dodáva príjemnú textúru a dokáže vytvoriť ochrannú vrstvu pokožky, aby nedochádzalo k jej vysúšaniu.

CAPRYLYL GLYCOL

Kaprylylglykol je multifunkčná zložka, ktorá okrem iného ponúka antimikrobiálne vlastnosti a nachádza sa napríklad v opaľovacích produktoch a rôznych emulziách. Aj jeho vplyvom zanecháva konkrétny kozmetický výrobok pokožku jemnú a vláčnu.

CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE

Tento glucosid vzniká reakciou alkoholu s glukózou. Výsledkom je aktívna látka, ktorú využívame predovšetkým v kozmetike pre deti, na čistenie pleti a v sprchovacích géloch. Povrchovo aktívne látky majú mnoho funkcií, napríklad dokážu efektívne rozpúšťať nečistoty, posilňujú peny a ako emulgátor umožňuje miešanie oleja a vody.

CARBOMER

Ako karbomér označujeme rôzne syntetické polyméry založené na kyseline akrylovej. Výsledkom ich práce je zhustenie, súdržnosť a stabilizácia emulzií na báze vody, zvlášť krémov a pleťových vôd.

CELLULOSE GUM

Celulózová guma je vo vode rozpustný polymér na báze modifikovanej prírodnej celulózy a slúži ako zahusťovadlo. Využíva sa hlavne tam, kde je potrebné vytvoriť gélovú alebo jej podobnú konzistenciu. Okrem širokého využitia v kozmetike ju nájdeme aj v potravinárstve alebo farmácii.

CERA MICROCRISTALLINA

Ide o ingredienciu* na báze minerálnych olejov. Tieto vysoko čistené zložky využívame zvyčajne vo forme olejov a gélov, ktoré nemajú žiadne sfarbenie ani zápach. Najznámejším takýmto olejom je parafín.

Existujú dva typy týchto voskov: minerálne syntetické oleje a minerálne oleje získavané z petrochemikálií.

Hlavnou vlastnosťou tejto zložky je ochrana pleti a pokožky pred dehydratáciou. Navyše tieto zložky zlepšujú kvalitu textúr a účinne čistia pleť a odstraňujú mejkap.

*Ingrediencie na báze minerálneho oleja na našich produktoch ľahko spoznáte podľa označenia „paraffinum liquidum“, „cera microcristallina“, „ozokerite“, „paraffin“ a „synthetic wax“.

CETEARETH-20

Ceteareth-20 je povrchovo aktívna látka a emulgátor (zabezpečuje, aby sa látky držali pohromade). Jeho využitie je veľmi široké – môžete ho preto nájsť v kondicionéroch, prípravkoch proti starnutiu pleti, najrôznejších krémoch vrátane tých opaľovacích alebo napríklad v produktoch určených na čistenie pleti a pokožky, prípadne v produktoch, ktoré pomáhajú bojovať proti akné.

CETEARYL ALCOHOL

Cetearylalkohol je zmesou cetylalkoholu a stearylalkoholu, získavaných z rastlinných tukov alebo olejov, preto sa nazýva mastný alkohol. Najčastejšie slúži ako emulgátor a stabilizátor (teda zabezpečuje, aby sa látky držali pri sebe, a stabilizuje ich). Jednoducho si ho môžeme predstaviť ako bielu hmotu, ktorá na seba viaže vodu, čím určuje výslednú konzistenciu produktu.

CETYL ALCOHOL

Cetylalkohol je mastný alkohol (alkohol získavaný z rastlinných tukov a olejov, prípadne rozložením voskov za pomoci vody), ktorý sa stará o to, aby látky v kozmetickom produkte zostávali stabilné a má vplyv aj na ich výslednú textúru. Často ho nájdeme v najrôznejších krémoch a pleťových mliekach. Ide o pevnú bielu hmotu, ktorá na seba dokáže viazať vodu.

CETYL PALMITATE

Cetylpalmitát je zlúčenina cetylalkoholu a kyseliny palmitovej. Táto biela voskovitá látka dodáva prostredníctvom kozmetiky pokožke jemný a hladký vzhľad. Používa sa ako zahusťovadlo alebo zmäkčovadlo kozmetických prípravkov.

CETRIMONIUM CHLORIDE

Táto látka je amóniová soľ, ktorá nachádza uplatnenie predovšetkým v kondicionéroch a farbách na vlasy, kde zabraňuje vzniku statickej elektriny.

CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT / CHAMOMILE

Blahodarné účinky harmančeka na zdravie poznajú ľudia už odpradávna. Ako liečivá rastlina bol dokonca využívaný už v starom Egypte. Extrakt z harmančekového kvetu vzniká maximálne šetrným procesom, aby došlo k zachovaniu čo najväčšej miery prospešných látok, zvlášť tých protizápalových. Tie potom pomáhajú pokožke napríklad s hojením menších i väčších rán. Pri zdravej pokožke potom pomáhajú s udržaním jej normálneho stavu.

CI 10316

Skratka CI znamená „color index“, teda index farby. Ide o jedinečné označenie konkrétneho odtieňa farby, ktorú v kozmetike môžete nájsť. V tomto prípade ide o žltú farbu. Farby sa všeobecne v kozmetike využívajú v dekoratívnych a ošetrujúcich produktoch.

CI 11680

Skratka CI označuje „color index“, teda index farby. Každý odtieň farby má v kozmetike svoje nezameniteľné číslo. S farbami sa stretávame predovšetkým v dekoratívnej kozmetike. V tomto prípade ide o žltú.

CI 12490

Pod skratkou CI sa ukrýva spojenie „color index“, teda index farby. Ide o špecifické označenie konkrétneho odtieňa farby. V tomto prípade ide o červenú. S farbami sa stretávame v dekoratívnej kozmetike, ale napríklad aj pri ošetrujúcich výrobkoch.

CI 14720

Pod skratkou CI sa ukrýva spojenie „color index“, teda index farby. Ide o špecifické označenie konkrétneho odtieňa farby. V tomto prípade ide o odtieň červenej farby. S farbami sa stretávame v dekoratívnej kozmetike, ale napríklad aj pri ošetrujúcich výrobkoch.

CI 15850

Pod skratkou CI sa ukrýva spojenie „color index“, teda index farby. CI 15850 je jedinečné označenie pre červené farbivo s purpurovým odtieňom. Farby nie sú v kozmetike ničím neobvyklým. Najčastejšie nachádzajú využitie v dekoratívnych produktoch, ale môžeme ich nájsť aj v ošetrujúcich výrobkoch.

CI 15985

Pod skratkou CI sa ukrýva spojenie „color index“, teda index farby. Pod označením CI 15985 sa ukrýva jedinečný odtieň žltého farbiva. To nájdeme najčastejšie v dekoratívnej a v ošetrujúcej kozmetike.

CI 16035

Pod skratkou CI sa ukrýva spojenie „color index“, teda index farby. Tento index označuje odtieň farbiva. V tomto prípade ide o odtieň červenej farby, ktorá nachádza svoje uplatnenie predovšetkým v dekoratívnej kozmetike, prípadne v ošetrujúcich krémoch.

CI 17200

Pod skratkou CI sa ukrýva spojenie „color index“, teda index farby. CI 17200 je označenie pre index farby, konkrétne ide o odtieň farby červenej. Farbivá všeobecne nachádzajú využitie v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 19140

Pod skratkou CI sa ukrýva spojenie „color index“, teda index farby. CI 19140 je označenie pre konkrétny odtieň žltej farby. Farbivá sa nachádzajú hlavne v dekoratívnej kozmetike, nájdeme ich ale aj v tej ošetrujúcej.

CI 28440

CI je skratka spojenia „color index“, ide teda o index farby, označuje konkrétny odtieň. V tomto prípade hovoríme o odtieni čiernej. Farbivá sa vyskytujú hlavne v dekoratívnej kozmetike a v niektorých ošetrujúcich krémoch.

CI 40800

CI je skratka spojenia „color index“, ide teda o index farby, označuje konkrétny odtieň. CI 40800 je označenie pre farbivo, ktoré pravdepodobne poznáte ako betakarotén. Ide o prírodné žlté farbivo. Farbivá sa vyskytujú hlavne v dekoratívnej kozmetike a v niektorých ošetrujúcich krémoch.

CI 42053

Skratka CI označuje „color index“, teda index farby. Číslo 42053 je potom jedinečným označením pre konkrétny odtieň zelenej. S farbivami sa najčastejšie stretnete v dekoratívnej kozmetike a niektorých ošetrujúcich výrobkoch.

CI 42090

CI 42090 je označenie pre odtieň modrej farby. CI je skratka pre „color index“, teda index farby. Číslo 42090 potom ukrýva konkrétny odtieň – brilantná modrá. Farbivá sa pridávajú do dekoratívnej i ošetrujúcej kozmetiky.

CI 45100

CI je skratka spojenia „color index“, ide teda o index farby, označuje konkrétny odtieň. CI 45100 je špecifické označenie pre konkrétny odtieň červeného farbiva. S tým sa nezriedka stretnete predovšetkým v dekoratívnej kozmetike a ošetrujúcich krémoch.

CI 47005

CI je skratka spojenia „color index“, ide teda o index farby, označuje konkrétny odtieň. Color Index 47005 je označenie pre chinolínovú žltú. Farbivá sa využívajú predovšetkým v dekoratívnej kozmetike a ošetrujúcich výrobkoch.

CI 60725

Pod skratkou CI sa skrýva spojenie „color index“, teda index farby. Ide o špecifické označenie konkrétneho odtieňa farbiva, v tomto prípade ide o odtieň fialovej. Farbivá sa využívajú predovšetkým v dekoratívnej kozmetike a ošetrujúcich výrobkoch.

CI 61570

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. Označuje konkrétny odtieň farby, v tomto prípade ide o zelenú. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 73360

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. Označuje konkrétny odtieň farby, v tomto prípade ide o odtieň červenej. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 74160

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. Označuje konkrétny odtieň farby, v tomto prípade ide o špecifický odtieň modrého farbiva. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 75470

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. CI 75470 je označenie pre karmín – sýty odtieň červenej. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 77007

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. CI 77007 vám pravdepodobne veľa nepovie, keď ale budeme hovoriť o ultramarínovej modrej, už budete určite vedieť. Ide o špecifický odtieň modrého farbiva. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 77268:1

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. CI 77268: 1 je označenie pre prírodný uhlík, ktorého pigment vzniká napríklad z vínnej révy. Ide o odtieň čiernej. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 77288

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 77289

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. CI 77289 je označenie pre konkrétny odtieň zeleného farbiva prírodného pôvodu. Farbivá sa používajú predovšetkým  v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 77491

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. CI 77491 je jedným z oxidov železa. Ide o odtieň červenohnedého farbiva. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 77492

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. CI 77492 je označenie pre jeden z oxidov železa. Ide o odtieň žltého farbiva. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 77499

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. CI 77499 je označenie pre jeden z oxidov železa. Ide o konkrétny odtieň čierneho farbiva. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CI 77891

CI je skratka pre spojenie „color index“, teda index farby. CI 77891 je označenie pre oxid titaničitý, ktorý je typický svojou bielobou. Farbivá sa používajú predovšetkým v dekoratívnej, ale aj v ošetrujúcej kozmetike.

CITRIC ACID

Kyselina citrónová, rovnako ako mliečna a ďalšie kyseliny zo skupiny alfa hydroxykyselín, sa vyskytuje predovšetkým v ovocí, ako sú citróny alebo hroznové víno. V kozmetike nachádza využitie v produktoch, ktoré nám pomáhajú zbaviť sa starých, odumretých buniek. Výsledkom je potom krajší vzhľad pokožky a lepší pocit z nej.

CITRONELLOL - FLORAL ROSE CITRUS

Citronellol býva súčasťou kozmetiky pre ženy, ktorá ponúka i vôňu ruží, ale nájdeme ju aj v kozmetike pre mužov. Je nepostrádateľná pre svoj svieži nádych a často patrí k zložkám, ktoré sa pridávajú do srdca kvetinových vôní.

COCAMIDE DEA

Táto žltá viskózna kvapalina sa v kozmetike používa hlavne ako penidlo, a to ako v šampónoch, tak vo výrobkoch do kúpeľa.

COCAMIDOPROPYL BETAINE

Táto zložka je povrchovo aktívne činidlo a v kozmetike sa využíva ako penidlo. Najčastejšie sa vyskytuje v šampónoch a sprchovacích géloch. Jeho nezanedbateľnou vlastnosťou je schopnosť rozpúšťať nečistoty. Funguje zároveň ako emulgátor, udržuje teda vodu a olej v jednej stálej konzistencii.

COCO-BETAINE

Táto látka je povrchovo aktívne činidlo a v kozmetike sa najčastejšie vyskytuje v šampónoch a sprchovacích géloch. Jeho nezanedbateľnou vlastnosťou je schopnosť rozpúšťať nečistoty. Funguje zároveň ako emulgátor, udržuje teda vodu a olej v jednej stálej konzistencii.

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE

Kokosový kaprylát je prírodná neparfumovaná látka, ktorá vzniká zmiešaním kokosového alkoholu a mastných kyselín rastlinného pôvodu. V kozmetike sa využíva ako emulgátor a zmäkčovadlo. Kokosové kapryláty nezanechávajú mastný pocit. Vďaka nim sa kozmetika dobre rozotiera a pokožka je jemná a vláčna. Preto sú vhodné pre všetky druhy kozmetiky, vrátane tej detskej.

Coco-Glucoside

Kokosové glucosidy vznikajú reakciou mastných kyselín kokosového oleja a glukózy. Výsledkom je jemná povrchovo aktívna látka využívaná v kozmetike predovšetkým na čistenie pleti, v sprchovacích géloch a v detskej kozmetike. Povrchovo aktívne látky sa do kozmetiky pridávajú, pretože rozpúšťajú nečistoty, zabraňujú oddeľovaniu pevných častíc od kvapaliny, vytvárajú penu a ako emulgátor umožňujú miešanie oleja a vody.

Copernicia Cerifera Cera

Ide o vyčistený rastlinný vosk získavaný z mladých listov palmy, ktorá rastie predovšetkým v Brazílii. V kozmetických prípravkoch zvyšuje viskozitu, funguje ako emulgátor, dodáva tuhosť, pružnosť a lesk. Na pokožke vytvára film, ktorý chráni pred vonkajšími vplyvmi a vďaka jeho odolnosti predlžuje trvanlivosť líčenia. Tento vosk je hypoalergénny, a tak je vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pokožku.

Coconut Acid

Kyselina kokosová je prírodná zmes zložená z mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom a získava sa z kokosového oleja. Uplatnenie nachádza predovšetkým v produktoch ošetrujúcich pleť ako povrchovo aktívna látka s čistiacimi účinkami. Zároveň tiež pôsobí ako emulgátor a zmäkčujúca zložka. Pomaly sa vstrebáva, a zanechá tak pokožku dlhšie hebkú a vláčnu.

Cocoglycerides

Kokosové glyceridy pochádzajú 100 % z obnoviteľných surovín. Získavajú sa spracovaním kokosového oleja a používajú sa v kozmetike pre zachovanie vláčnej a hladkej pokožky.

Cyclomethicone

Silikóny* sú syntetické látky s olejovou alebo gélovitou textúrou a rôznou hustotou. Získavajú sa z kremíka, ktorý sa v prírode hojne vyskytuje ako súčasť oxidu kremičitého a je hlavnou zložkou piesku. V kozmetike sa silikóny využívajú predovšetkým kvôli svojim vyhladzujúcim vlastnostiam. Krémy, mejkapy a ďalšie podobné produkty sa vďaka nim ľahšie rozotierajú a majú príjemne hladkú textúru. Vlasy sú vďaka nim lesklé a hebké, ak sú obsiahnuté v šampónoch a ďalších produktoch pre starostlivosť o vlasy.

*Silikóny nájdete tiež pod názvami „dimethicone“, „cyclomethicone“, „dimethiconol“ a „amodimethicone“. 

Colloidal Oatmeal

Koloidná ovsená múka je jemne zomletá z ovsených vločiek. Je známa svojimi upokojujúcimi účinkami, preto je vhodná pri miernom podráždení pleti a pokožky. V kozmetických produktoch pre osobnú starostlivosť sa tiež nazýva „Avena Sativa“.

Creatine

Kreatín je vlastný aminokyselinový derivát tela, ktorý hrá zásadnú úlohu v zásobovaní buniek energiou. Hrá kľúčovú úlohu v dodávkach energie v našom tele, pretože funguje ako batéria, ktorá tlmí, prenáša a uvoľňuje energiu, pretože zhromažďuje, poskytuje a uvoľňuje energiu tam, kde ju telo potrebuje.

DECYL GLUCOSIDE

Decyl glukosid vzniká chemickou reakciou alkoholu a glukózy. Výsledkom je jemná povrchovo aktívna látka využívaná v kozmetike predovšetkým na čistenie pleti, v sprchovacích géloch a v detskej kozmetike. Povrchovo aktívne látky sa do kozmetiky pridávajú, pretože rozpúšťajú nečistoty, zabraňujú oddeľovaniu pevných častíc od kvapaliny, vytvárajú penu a ako emulgátor umožňujú miešanie oleja a vody.

DECYLENE GLYCOL

Ide o látku s hydratačnými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Zvláčňuje a zjemňuje pokožku.

Diazolidinyl Urea

Diazolidinyl urea patrí do skupiny konzervačných látok a je povolený na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás totiž tou najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch. Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

DICAPRYLYL ETHER

Túto látku možno získať z prírodných zdrojov, konkrétne z palmového oleja alebo oleja z palmových jadier, ale aj z petrochemických surovín. Používa sa napríklad v hydratačných mliekach, opaľovacích krémoch, kúrach proti vráskam a krémoch na očné okolie, a tiež v dezodorantoch.

Dicaprylyl Carbonate

Ide o kombináciu kaprylyl alkoholu (získaného prírodne z palmového oleja alebo oleja z palmových jadier) a kyseliny uhličitej (získanej z petrochemických surovín). Ide o dobre roztierateľné, nemastné, suché zmäkčovadlo. Tento olej sa využíva hlavne v kozmetike pre starostlivosť o telo a pleť, dezodorantoch a antiperspirantoch, v detskej a slnečnej kozmetike.

Dichlorobenzyl Alcohol

Táto ingrediencia patrí do skupiny konzervačných látok a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch. Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate

Táto látka sa radí medzi UV (ultrafialové) filtre a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 6 nariadenia o kozmetike EÚ). UV filtre sú základnou ingredienciou kozmetických produktov, ktoré majú chrániť pokožku pred poškodením slnkom. Znižujú riziko vzniku rakoviny kože, popálenia alebo predčasného starnutia kože a vzniku pigmentových škvŕn. V základnom rozdelení rozlišujeme dva základné UV filtre. Organické filtre, ktoré absorbujú UVA a UVB lúče, a prevádzajú energiu na teplo. A minerálne filtre, skladajúce sa z drobných častíc, ktoré vytvárajú na pokožke niečo ako štít, a chránia ju tak predovšetkým pred UVB žiarením. Pred UVA žiarením dokážu minerálne filtre pokožku ochrániť v oveľa menšej miere. Každý UV filter teda poskytuje rôznu ochranu pred rôznymi typmi lúčov, a preto je vhodné v kozmetike používať ich kombináciu.

Diethylhexyl Butamido Triazone

Táto látka sa radí medzi UV (ultrafialové) filtre a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 6 nariadenia o kozmetike EÚ). UV filtre sú základnou ingredienciou kozmetických produktov, ktoré majú chrániť pokožku pred poškodením slnkom. Znižujú riziko vzniku rakoviny kože, popálenia alebo predčasného starnutia kože a vzniku pigmentových škvŕn. V základnom rozdelení rozlišujeme dva základné UV filtre. Organické filtre, ktoré absorbujú UVA a UVB lúče, a prevádzajú energiu na teplo. A minerálne filtre, skladajúce sa z drobných častíc, ktoré vytvárajú na pokožke niečo ako štít, a chránia ju tak predovšetkým pred UVB žiarením. Pred UVA žiarením dokážu minerálne filtre pokožku ochrániť v oveľa menšej miere. Každý UV filter teda poskytuje rôznu ochranu pred rôznymi typmi lúčov, a preto je vhodné v kozmetike používať ich kombináciu.

Dimethicone

Silikóny sú syntetické prísady, ktoré nájdeme vo forme olejov a gélov s viac-menej pevnou textúrou. Silikóny sú syntetizované z kremíka, minerálnej zlúčeniny, ktorú v prírode nájdeme v hojnom množstve ako oxid kremičitý, čo je hlavná zložka piesku. Kľúčovou vlastnosťou silikónových olejov v kozmetických výrobkoch je jednoznačne ich schopnosť vyhladzovania. Krémom, mejkapu a ďalším produktom poskytujú hodvábnu, roztierateľnú a jednoducho luxusnú konzistenciu. Rovnako tak dodávajú lesk a jemnosť šampónom a ďalším výrobkom z oblasti starostlivosti o vlasy.

* Chcete vedieť, ktoré naše výrobky obsahujú silikóny? Pozrite sa na zoznam jednotlivých ingrediencií na ich obaloch. Nájdete ich pod názvami ako „dimethicone“, „cyclomethicone“, „dimethiconol“ a „amodimethicone“. 

Diethylhexyl Syringylidenemalonate

Ide o antioxidant, ktorý pomáha chrániť kozmetické výrobky pred chemickými zmenami spôsobenými svetlom.

Dimethicone Crosspolymer

Silikóny sú syntetické prísady, ktoré nájdeme vo forme olejov a gélov s viac-menej pevnou textúrou. Silikóny sú syntetizované z kremíka, minerálnej zlúčeniny, ktorú v prírode nájdeme v hojnom množstve ako oxid kremičitý, čo je hlavná zložka piesku. Kľúčovou vlastnosťou silikónových olejov v kozmetických výrobkoch je jednoznačne ich schopnosť vyhladzovania. Krémom, mejkapu a ďalším produktom poskytujú hodvábnu, roztierateľnú a jednoducho luxusnú konzistenciu. Rovnako tak dodávajú lesk a jemnosť šampónom a ďalším výrobkom z oblasti starostlivosti o vlasy.

* Chcete vedieť, ktoré naše výrobky obsahujú silikóny? Pozrite sa na zoznam jednotlivých ingrediencií na ich obaloch. Nájdete ich pod názvami ako „dimethicone“, „cyclomethicone“, „dimethiconol“ a „amodimethicone“. 

Dimethiconol

Silikóny sú syntetické prísady, ktoré nájdeme vo forme olejov a gélov s viac-menej pevnou textúrou. Silikóny sú syntetizované z kremíka, minerálnej zlúčeniny, ktorú v prírode nájdeme v hojnom množstve ako oxid kremičitý, čo je hlavná zložka piesku. Kľúčovou vlastnosťou silikónových olejov v kozmetických výrobkoch je jednoznačne ich schopnosť vyhladzovania. Krémom, mejkapu a ďalším produktom poskytujú hodvábnu, roztierateľnú a jednoducho luxusnú konzistenciu. Rovnako tak dodávajú lesk a jemnosť šampónom a ďalším výrobkom z oblasti starostlivosti o vlasy.

* Chcete vedieť, ktoré naše výrobky obsahujú silikóny? Pozrite sa na zoznam jednotlivých ingrediencií na ich obaloch. Nájdete ich pod názvami ako „dimethicone“, „cyclomethicone“, „dimethiconol“ a „amodimethicone“. 

Disodium Cocoyl Glutamate

Ide o povrchovo aktívnu látku, vďaka nej sa zloženie premení na jemnú penu a má dobré čistiace vlastnosti, preto sa pridáva najmä do šampónov či sprchovacích gélov.

Disodium Laureth Sulfosuccinate

Táto látka zvaná tiež DLS je povrchovo aktívna látka, s ktorou sa môžete stretnúť napríklad v šampónoch. V tých má na starosť rozpúšťanie nečistôt, vytváranie peny a umožňuje miešanie oleja a vody.

Disodium EDTA

EDTA sa vyrába synteticky. Patria k nej aj jej soli, vďaka ktorým sa lepšie rozpúšťa. Táto ingrediencia sa pridáva do kozmetických prípravkov kvôli tomu, že na seba dokáže viazať kovové ióny. Tým sa zabraňuje možnej zmene farby či vône produktu a jeho prípadnému znehodnoteniu.

Disodium Lauryl Sulfosuccinate

Disodium Lauryl Sulfosuccinate je povrchovo aktívna látka, ktorá sa pridáva najmä do šampónov a vlasovej kozmetiky. Nielenže odstraňuje z vlasov nečistoty, ale tiež ich ošetruje, aby boli hladké a lesklé. Zároveň umožňuje miešanie oleja a vody.

Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate

Ide o aniónovú povrchovo aktívnu látku. Najčastejšie sa pridáva do šampónov či sprchovacích gélov. Povrchovo aktívne látky sa do kozmetických produktov pridávajú najmä kvôli svojim čistiacim schopnostiam. Zároveň umožňuje miešanie oleja a vody.

Distarch Phosphate

Ide o modifikovaný prírodný škrob a je častou alternatívou kukuričného škrobu. Škrobový prášok má veľkosť mikrometrov a dokáže absorbovať veľké množstvo olejov. Najčastejšie sa pridáva do krémov či pleťovej vody. Vďaka nemu nie je pleť mastná, ale hebká a hladká. Zároveň napomáha pri matovaní kozmetických výrobkov.

Disteardimonium Hectorite

Disteardimonium Hectorite je modifikovaný íl. Táto surovina zahusťuje oleje a používa sa v aerosólových dezodorantoch a antiperspirantoch, tuhých mydlách či mejkapoch. Zároveň vďaka svojim zahusťovacím vlastnostiam stabilizuje emulzie.

DMDM Hydantoin

Táto ingrediencia patrí do skupiny konzervačných látok a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch. Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

EDTA

EDTA sa vyrába synteticky. Patria k nej aj jej soli, vďaka ktorým sa lepšie rozpúšťa. Táto ingrediencia sa pridáva do kozmetických prípravkov kvôli tomu, že na seba dokáže viazať kovové ióny. Tým sa zabraňuje možnej zmene farby či vône produktu a jeho prípadnému znehodnoteniu.

ETHYLHEXYLGLYCERIN

Práve táto ingrediencia môže za to, že vaša pokožka zostane po použití výrobku hebká a jemná. Ide o zmäkčovadlo a zvlhčovač, ktorý však tiež zvyšuje účinnosť konzervačných látok. Ethylhexylglycerin môže byť použitý aj ako stabilizátor. Je to skrátka univerzálna a multifunkčná prísada, ktorá je celosvetovo schválená. Zároveň je to veľmi účinný deodorizér, pretože spoľahlivo zamedzuje rast a množenie baktérií, ktoré spôsobujú zápach.

Ethylhexyl Methoxycinnamate

Táto ingrediencia patrí do skupiny UV filtrov, ktoré sú povolené pre použitie v kozmetických výrobkoch v EÚ a sú uvedené v zozname UV filtrov (príloha 6 nariadenia o kozmetike EÚ). Tieto filtre sú základnou ingredienciou kozmetických produktov. Chránia pokožku pred slnečnými lúčmi, eliminujú riziko rakoviny kože a zabraňujú popáleniu. Tiež spomaľujú predčasné starnutie či výskyt pigmentových škvŕn. Existujú dva typy UV filtrov: Organické filtre absorbujú UVA lúče a premieňajú ich energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré z pokožky odrážajú UVB, ale aj UVA žiarenie. Každý UV filter poskytuje telu iný typ ochrany, preto sú vo väčšine prípravkov na ochranu proti slnečnému žiareniu a kozmetických prípravkov použité kombinácie rôznych filtrov. Vďaka tomu sú pokožka a pleť chránené presne tak, ako majú byť.

Ethylhexyl Salicylate

Táto ingrediencia patrí do skupiny UV filtrov, ktoré sú povolené pre použitie v kozmetických výrobkoch v EÚ a sú uvedené v zozname UV filtrov (príloha 6 nariadenia o kozmetike EÚ). Tieto filtre sú základnou ingredienciou kozmetických produktov. Chránia pokožku pred slnečnými lúčmi, eliminujú riziko rakoviny kože a zabraňujú popáleniu. Tiež spomaľujú predčasné starnutie či výskyt pigmentových škvŕn. Existujú dva typy UV filtrov: Organické filtre absorbujú UVA lúče a premieňajú ich energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré z pokožky odrážajú UVB, ale aj UVA žiarenie. Každý UV filter poskytuje telu iný typ ochrany, preto sú vo väčšine prípravkov na ochranu proti slnečnému žiareniu a kozmetických prípravkov použité kombinácie rôznych filtrov. Vďaka tomu sú pokožka a pleť chránené presne tak, ako majú byť.

Ethylhexyl Triazone

Táto ingrediencia patrí do skupiny UV filtrov, ktoré sú povolené pre použitie v kozmetických výrobkoch v EÚ a sú uvedené v zozname UV filtrov (príloha 6 nariadenia o kozmetike EÚ). Tieto filtre sú základnou ingredienciou kozmetických produktov. Chránia pokožku pred slnečnými lúčmi, eliminujú riziko rakoviny kože a zabraňujú popáleniu. Tiež spomaľujú predčasné starnutie či výskyt pigmentových škvŕn. Existujú dva typy UV filtrov: Organické filtre absorbujú UVA lúče a premieňajú ich energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré z pokožky odrážajú UVB, ale aj UVA žiarenie. Každý UV filter poskytuje telu iný typ ochrany, preto sú vo väčšine prípravkov na ochranu proti slnečnému žiareniu a kozmetických prípravkov použité kombinácie rôznych filtrov. Vďaka tomu sú pokožka a pleť chránené presne tak, ako majú byť.

Ethylparaben

Táto ingrediencia patrí do skupiny konzervačných látok a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch. Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

Fucus Vesiculosus Extract

Extrakt z chaluhy bublinatej sa získava z riasy, ktorá je jedlá. Do kozmetických prípravkov sa pridáva najmä kvôli nezvyčajne vysokej koncentrácii minerálov, vrátane sodíka a draslíka.

GERANIOL - FLORAL ROSE GERANIUM

Ide o extrakt z ruže. Extrakty z rastlín sa ako ingrediencie do kozmetiky pridávajú veľmi často, či už je to práve ruža, levanduľa, pelargónia alebo napríklad citronela. Kvetinová vôňa v nás evokuje rozkvitnutú záhradu a vďaka kozmetickým výrobkom si môžeme užívať veľmi príjemný kvetinový pocit.

Ginkgo Biloba Leaf Extract

Ginko dvojlaločné, známe tiež ako ginkgo biloba alebo zázračný strom, bol do Európy privezený pred 200 rokmi z Japonska. Extrakt z listov tohto zázračného stromu sa vyrába jemnou extrakciou, ktorá je ideálna pre zachovanie všetkých živín a zložiek. V extrakte z listov ginkgo biloba sa vyskytujú flavonoidy, bilobalidy a ginkgolidy. Práve vďaka týmto zložkám je extrakt z ginka dvojlaločného známy svojimi ošetrujúcimi účinkami.

GLYCERIN

Glycerín alebo tiež glycerol je bezfarebná tekutina bez zápachu, ktorá sa používa v kozmetických výrobkoch na udržanie vlhkosti. Vďaka jeho hygroskopickým vlastnostiam (viaže na seba vlhkosť) ide o jednu z najviac používaných látok v kozmetike vôbec.

Glyceryl Caprate

Ide o prírodnú látku na rastlinnej báze a účinne bojuje proti baktériám a kvasinkám. Posilňuje účinok organických kyselín a rôznych konzervačných látok. Je to tzv. zmáčadlo, teda látka, ktorá znižuje povrchové napätie. Pri jeho použití sa tvoria menšie kvapôčky, a preto sú emulzie stabilnejšie a nedochádza k oddeľovaniu jednotlivých zložiek kozmetiky. Pri vyšších koncentráciách môže znižovať hustotu danej emulzie.

GLYCERYL CAPRYLATE

Ide o prírodnú látku rastlinného pôvodu, ktorá zabraňuje šíreniu baktérií a kvasiniek. Posilňuje účinok organických kyselín a rôznych konzervačných látok. Je to tzv. zmáčadlo, teda látka, ktorá znižuje povrchové napätie. Pri jeho použití sa tvoria menšie kvapôčky, a preto sú emulzie stabilnejšie a nedochádza k oddeľovaniu jednotlivých zložiek kozmetiky. Pri vyšších koncentráciách môže znižovať hustotu danej emulzie.

Glyceryl Oleate

Glyceryl oleát je látka rastlinného pôvodu. Pre svoje dobré emulgačné vlastnosti sa využíva pri miešaní vody a oleja. Zanecháva pružnú a vláčnu pokožku.

GLYCERYL STEARATE

Glyceryl stearát je látka rastlinného pôvodu. Využíva sa k zlepšeniu konzistencie kozmetických krémov a mliek a stabilizáciu emulzií typu olej vo vode. Pre svoje pozitívne vlastnosti je preto široko využívaný v kozmetike, ako sú telové a pleťové mlieka, prípravky na čistenie pleti, krémy, podklady pre mejkap, riasenky, vlasové kondicionéry, opaľovacie prípravky, ale aj kozmetika púdrovej konzistencie.

Glyceryl Stearate Citrate

Táto látka sa získava z glycerínu a mastných kyselín rastlinných olejov. Táto ingrediencia s hydrofilnými vlastnosťami funguje ako emulgátor a zmäkčovadlo bez obsahu PEG zlúčenín. Najčastejšie sa používa v krémoch, telových mliekach, v kozmetike pre starostlivosť o detskú pokožku, opaľovacích prípravkoch a prípravkoch po opaľovaní.

Glyceryl Stearate SE

Glyceryl stearát SE je prírodné zmäkčovadlo a emulgátor. Pomáha pri miešaní vody a oleja, stabilizuje emulzie, čím zaisťuje vynikajúcu textúru. Na povrchu pokožky pôsobí tiež ako zvlhčovacia látka a dodáva jej jemný a hladký vzhľad. Vytvorením tenkej vrstvy zabraňuje strate vody z povrchu pokožky.

Glycine Soja Oil

Sójový olej sa získava zo sójových bôbov lisovaním alebo extrakciou, potom zvyčajne nasleduje rafinácia. Sójové bôby pochádzajú z Číny, ale v 19. storočí sa sója začala hojne pestovať aj v Amerike. V Ázii však bola sója, vďaka vysokému obsahu tuku a bielkovín, obľúbená už od staroveku.

Sójový olej je číry, má svetložltú farbu a charakteristickú vôňu. Jeho použitie je veľmi všestranné. 55 až 65 % sójového oleja obsahuje nenasýtené mastné kyseliny a v kozmetických prípravkoch sa používa ako zmäkčovadlo. 


Glycol Distearate

Glykol distearát je biela až krémovo sfarbená látka s voskovou konzistenciou. Najčastejšie sa používa pre produkty ošetrujúce vlasy a telo alebo do kúpeľa.

Glycyrrhetinic Acid

Glycyrrhetinic Acid is derived from the roots of the Chinese licorice Glycerrhiza glabra plant. This ingredient can protect the skin from cell damage caused by UV radiation and supports the skin’s own DNA repair mechanismus. Glycyrrhetinic Acid has anti-oxidant, anti-microbial and antiinflammatory properties.

Glycyrrhiza Glabra Root Extract

Tento extrakt má sladkú chuť a získava sa z koreňa sladkého drievka, ktorý rastie v južnej Európe a niektorých častiach Ázie. Hoci majú podobnú arómu, nejde o botanicky príbuznú rastlinu anízu, badiánu ani feniklu. Sladké drievko pleť vyživuje, posilňuje, upokojuje a zvlhčuje (vhodné aj pre suchú a citlivú pleť). Pôsobí proti začervenaniu aj akné. Nájdeme ho v rade pleťových a telových výrobkov.

Glycyrrhiza Inflata Root Extract

Extrakt z koreňa čínskej rastliny sladkého drievka inflata, tiež nazývaný licochalcon A, má antioxidačné, antibakteriálne a protizápalové účinky. Môže zlepšiť stav citlivej a podráždenej pleti a zároveň ju chráni pred pôsobením voľných radikálov spôsobených UV žiarením.

Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride

Táto látka sa získava z guarových bôbov. Najčastejšie sa používa ako zahusťovadlo v sprchovacích géloch a šampónoch. Vo vlasoch aj na tele zanecháva príjemný pocit.

HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL

Ide o slnečnicový olej. Slnečnica ročná (Helianthus Annuus) bola prvýkrát domestikovaná v Amerike. V súčasnej dobe sa pestuje pre semená, ktoré sú jedlé a tiež sa z nich získava slnečnicový olej, ktorý obsahuje vitamín E. V kozmetike sa používa ako zmäkčovadlo a na pokožke zanecháva príjemný hladký pocit.

Homosalate

Táto ingrediencia patrí do skupiny UV filtrov, ktoré sú povolené pre použitie v kozmetických výrobkoch v EÚ a sú uvedené v zozname UV filtrov (príloha 6 nariadenia o kozmetike EÚ). Tieto filtre sú základnou ingredienciou kozmetických produktov. Chránia pokožku pred slnečnými lúčmi, eliminujú riziko rakoviny kože a zabraňujú popáleniu. Tiež spomaľujú predčasné starnutie či výskyt pigmentových škvŕn. Existujú dva typy UV filtrov: Organické filtre absorbujú UVA lúče a premieňajú ich energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré z pokožky odrážajú UVB, ale aj UVA žiarenie. Každý UV filter poskytuje telu iný typ ochrany, preto sú vo väčšine prípravkov na ochranu proti slnečnému žiareniu a kozmetických prípravkov použité kombinácie rôznych filtrov. Vďaka tomu sú pokožka a pleť chránené presne tak, ako majú byť.

Hydrogenated Castor Oil

Hydrogenovaný ricínový olej, známy tiež ako ricínový vosk, je voskovitá látka s vysokou teplotou topenia, ktorá v kozmetike pôsobí ako zmäkčovadlo a zahusťovadlo. Zvyšuje viskozitu pleťových krémov, mastí a telových mliek. Hydrogenovaný ricínový olej vzniká hydrogenizáciou prírodného oleja získavaného zo semien Castor Communis. Vďaka tejto úprave zostáva olej stabilnejší a dlhšie vydrží.

Hydrogenated Coco-Glycerides

Hydrogenizované kokosové glyceridy (alebo tiež hydrogenovaný kokosový olej) sú lipidy prírodného rastlinného pôvodu. Tento olej sa v kozmetike používa ako vyplňovač pleti a zlepšuje konzistenciu kozmetických výrobkov.

Hydrogenated Polyisobutene

Ide o synteticky vyrábaný polymér, ktorý sa používa na zvýšenie hustoty výrobkov. V kozmetike pôsobí ako zvlhčovacia látka na povrchu pokožky, ktorá jej dodá jemný a hladký vzhľad.

HYDROGENATED RAPESEED OIL

Hydrogenovaný repkový olej je produkt repkového oleja na prírodnej báze, ktorý vzniká riadenou hydrogenizáciou prírodného oleja. Oleje bývajú hydrogenované už po mnoho desaťročí, aby sa predĺžila ich skladovateľnosť. Vďaka tejto úprave sú tiež oleje všeobecne stabilnejšie a dlhšie vydržia. Na pokožke vytvára bariéru, takže nedochádza k jej vysúšaniu a k strate elasticity. Nájdete ho preto napríklad vo vlasových a pleťových maskách alebo v dekoratívnej kozmetike.

Hydroxyethylcellulose

Hydroxyetylcelulóza je neiónový, vo vode rozpustný polymér na báze modifikovanej prírodnej celulózy. Produkty, v ktorých sa nachádza, zahusťuje a zaisťuje ich správnu konzistenciu. V kombinácii s rôznymi látkami vytvára priezračný gél, ktorý sa uplatňuje napríklad v produktoch na čistenie pleti.

Hydroxypropyl Starch Phosphate

Hydroxypropylový škrobový fosfát je modifikovaný polymér na báze kukuričného škrobu. Používa sa obvykle pre zahusťovanie a stabilizáciu emulzií, ako sú krémy alebo pleťové vody, a to najmä pri tých, ktoré obsahujú minerály alebo soli. Emulzia s touto ingredienciou zanecháva pokožku krásne jemnú a hladkú.

Imidazolidinyl Urea

Táto konzervačná látka zaisťuje dlhšiu životnosť a možnosť použitia kozmetických produktov. Nemusíte sa jej báť, je súčasťou „pozitívneho zoznamu“, ktorý k svojmu nariadeniu o kozmetických prostriedkoch zostavila EÚ. Vďaka konzervačným látkam, ako je táto, nedochádza ku kontaminácii a znehodnoteniu kozmetických produktov mikroorganizmami počas používania a skladovania. To je dôležité na zachovanie bezpečnosti výrobku.

Bezpečnosť našich výrobkov je pre nás prioritou číslo jedna, a preto ponúkame také výrobky, aby zabránili kontaminácii mikroorganizmami.

Bez toho, aby sme o tom vedeli, máme na pokožke baktérie, kvasinky alebo plesne. Opakovaným používaním napríklad krému sa tieto mikroorganizmy ľahko dostanú do krému a môžu ho znehodnotiť. Konzervačné látky majú za úlohu zabrániť ich šíreniu, a udržať tak skvelé vlastnosti krému, vrátane jeho pozitívneho pôsobenia na pleť či pokožku. Najčastejšie používanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú fenoxetanol a parabény. 

Iodopropynyl Butylcarbamate

Táto konzervačná látka zaisťuje dlhšiu životnosť a možnosť použitia kozmetických produktov. Nemusíte sa jej báť, je súčasťou „pozitívneho zoznamu“, ktorý k svojmu nariadeniu o kozmetických prostriedkoch zostavila EÚ. Vďaka konzervačným látkam, ako je táto, nedochádza ku kontaminácii a znehodnoteniu kozmetických produktov mikroorganizmami počas používania a skladovania. To je dôležité na zachovanie bezpečnosti výrobku.

Bezpečnosť našich výrobkov je pre nás prioritou číslo jedna, a preto ponúkame také výrobky, aby zabránili kontaminácii mikroorganizmami.

Bez toho, aby sme o tom vedeli, máme na pokožke baktérie, kvasinky alebo plesne. Opakovaným používaním napríklad krému sa tieto mikroorganizmy ľahko dostanú do krému a môžu ho znehodnotiť. Konzervačné látky majú za úlohu zabrániť ich šíreniu, a udržať tak skvelé vlastnosti krému, vrátane jeho pozitívneho pôsobenia na pleť či pokožku. Najčastejšie používanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú fenoxetanol a parabény. 

Isoceteth-20

Táto látka je synteticky vyrábaná a v kozmetike obvykle pôsobí ako emulgátor a solubilizátor, teda ako rozpúšťadlo, vďaka ktorému sa vo vode rozpustia esenciálne a vonné oleje alebo konzervanty. Bez takéhoto rozpúšťadla by vo vode, ktorá je základom kozmetiky, plávali len mastné časti a konzistencia prípravku by nebola jednotná.

Isohexadecane

Isohexadekan je vysoko čistý uhľovodík. Vďaka tejto látke je pokožka svieža a hladká a tiež chránená pred dehydratáciou.

Isopropyl Palmitate

Ide o ester kyseliny palmitovej a isopropylalkoholu. Hlavná časť tejto látky je založená na obnoviteľnom rastlinnom zdroji (palmový olej alebo olej z palmových jadier) a malá časť je získavaná z petrochemickej suroviny. Slúži ako zmäkčovač a je šetrný k pokožke a má revitalizačné účinky. Pokožka je po ich použití jemná a pružná.

Isopropyl Myristate

Isopropylmyristát je olejovitá kvapalina bez zápachu a bez sfarbenia. Je založená sčasti na prírodných mastných kyselinách a malá časť je syntetická. Jej úlohou je pokožku a pleť dokonale vyhladzovať a spružňovať.

Isopropyl Stearate

Ide o ester kyseliny stearovej a isopropylalkoholu. Hlavná časť tejto látky je založená na obnoviteľnom rastlinnom zdroji (palmový olej alebo olej z palmových jadier) a malá časť je získavaná prostredníctvom petrochemickej suroviny. Slúži ako zvlhčovač a dodá pokožke jemný a hladký vzhľad.

LACTIC ACID

Kyselina mliečna je alfa-hydroxykyselina, ktorá patrí do skupiny prírodných zvlhčovačov. Jej najdôležitejšou vlastnosťou je schopnosť hydratácie pokožky a pleti, obzvlášť sa hodí do kozmetických produktov určených pre suchú pokožku. Vyrovnáva tiež hodnotu pH pokožky. Zabraňuje vzniku komedónov, neupcháva póry, a preto bojuje proti akné. Alfa-hydroxykyseliny sa prirodzene vyskytujú v mlieku, cukrovej trstine a v ovocí (napríklad v hrozne alebo citrónoch). Často sa nazývajú ovocné kyseliny. Používajú sa v nízkych koncentráciách, aby jemne urýchlili normálne odlupovanie pokožky. Výsledkom je odstránenie odumretých buniek a zlepšenie vzhľadu a pocitu pokožky.

Lanolin Alcohol

Táto látka patrí medzi silikóny. Silikóny sú odolné voči fyzickému, biologickému, mikrobiologickému a chemickému znehodnoteniu kozmetických produktov pri príprave a skladovaní. Využíva sa najmä v pleťovej, telovej a vlasovej kozmetike.

Lanolin

Lanolín je prírodná látka, ktorá vzniká ako vedľajší produkt pri spracovaní vlny, a to z ovčieho sekrétu. Vo farmácii a kozmetike sa využíva už veľmi dlho. Obľúbený je pre svoje hydratačné, zmäkčujúce a hojivé účinky najmä pri popraskanej alebo suchej a šupinatej pokožke.

Lauramidopropyl Betaine

Toto povrchovo aktívne činidlo sa v kozmetických výrobkoch stará napríklad o rozpúšťanie nečistôt a pôsobí ako penidlo. Ako emulgátor umožňuje, aby sa olej a voda pri príprave výrobku zmiešali. Najčastejšie sa vyskytuje v šampónoch a produktoch na čistenie pleti.

Lauryl Glucoside

Lauryl glucosid vzniká reakciou alkoholu a glukózy. Výsledkom je povrchovo aktívna látka, ktorá nachádza využitie hlavne v kozmetike pre deti a pre produkty na čistenie pleti i pokožky tela. Povrchovo aktívne látky majú mnoho funkcií – dokážu rozpúšťať nečistoty, posilňujú peny a pôsobí ako emulgátor, takže sa v produkte môže zmiešať voda s olejom.

Lauryl Hydroxysultaine

Táto ingrediencia sa radí medzi mierne povrchovo aktívne látky. Povrchovo aktívne látky majú mnoho funkcií – dokážu rozpúšťať nečistoty, posilňujú peny a pôsobí ako emulgátor, takže sa v produkte môže zmiešať voda s olejom.

LEVULINIC ACID

Kyselina levulinová môže byť pripravená z prírodného zdroja sacharózy. Používa sa v produktoch osobnej starostlivosti a tiež v certifikovanej kozmetike. Na pleti a pokožke pôsobí ako kondicionér a udržuje pleť a pokožku zdravú.

LIMONENE - CITRUS FRESH HERBAL

Limonén sa vyskytuje ako súčasť éterických olejov od veľkých pomerov (pomaranč, citrón, limeta atď.), po tie nižšie (kôpor, tymián, rasca atď.) Limonén možno nájsť doslova všade, vrátane nápojov (pomarančový džús, Coca-Cola atď.) Má iskrivý citrusový vzhľad, ktorý dáva svieži a čistý pocit.

LINALOOL - FLORAL FRESH LAVENDAR

Linalool je prírodná surovina, ktorá sa nachádza vo veľkom množstve éterických olejov, a to v rôznych pomeroch, od veľkého (levanduľa, bazalka, bergamot atď.) až po nízke (ruža, pelargónia, pomarančový kvet, rôzna zelenina alebo syry, mäta atď. ) Táto zložka sa vďaka svojmu všestrannému kvetinovému charakteru hojne využíva v kozmetických produktoch s kvetinovým srdcom.

Macadamia Integrifolia Seed Oil

Olej z makadamiových orechov sa v kozmetike používa hlavne ako základný mastný olej. Na získanie oleja sa využívajú najmä plody alebo semená. Obsahuje veľké množstvo tuku (mono- a polynenasýtené mastné kyseliny) a vitamín B. Makadamiovým orechom sa darí len v niektorých oblastiach Austrálie.

Magnolia Officinalis Bark Extract

Extrakt z magnólie obsahuje predovšetkým magnolol a honokiol, látky, ktoré dokážu stimulovať kožné bunky k nadobudnutiu väčšieho objemu. Nájdeme ho preto hlavne v kozmetických výrobkoch, ktoré majú navrátiť pokožke a pleti prirodzenú štruktúru, ktorá sa mení vekom. Okrem toho majú tieto látky antioxidačné a antimikrobiálne účinky.

Malpighia Glabra Fruit Juice

Acerola (čerešňa acerola) je ker aj malý strom, ktorému sa najviac darí na severe Južnej Ameriky a v Strednej Amerike. Toto ovocie pripomína naše čerešne a zrelé plody majú tmavočervenú farbu. Ich šťava sa v kozmetických výrobkoch využíva predovšetkým pre bohatý zdroj vitamínu C.

MALTODEXTRIN

Tento polysacharid možno poznáte z oblasti výživy ako alternatívu cukru. Maltodextrín je ľahko stráviteľný, zvyčajne sa vyskytuje ako biely hygroskopický prášok a vyrába sa z rastlinného škrobu čiastočnou hydrolýzou. V kozmetike sa využíva ako stabilizátor – zaisťuje stálu štruktúru a konzistenciu produktov.

Nelumbium Speciosum Flower Extract

Extrakt z lotosového kvetu je vyrábaný šetrným extrakčným procesom, ktorý je optimálny pre zachovanie prírodných ingrediencií. Lotosový kvet je považovaný za symbol čistoty, nedotknutej prírody, plodnosti a lásky. V kozmetike sa hojne využíva extrakt z tejto rastliny, a to hlavne v čistiacich produktoch – táto látka na seba totiž dokáže viazať nečistoty a prebytočnú vodu a zanecháva pleť príjemne upokojenú.

Octocrylene

Octokrylen patrí do skupiny UV (ultrafialových) filtrov, ktoré sú povolené pre použitie v kozmetických výrobkoch a sú uvedené na zozname povolených UV filtrov EÚ (príloha 6 nariadenia o kozmetických výrobkoch). UV filtre sú zásadnou zložkou, ktorá chráni pokožku pred slnkom, a zabraňujú tak rizikám rakoviny kože, popáleniu, predčasnému starnutiu pokožky alebo výskytu škvŕn na pokožke. Všeobecne rozlišujeme dva typy UV filtrov. Organické filtre absorbujú UVA a UVB lúče a premieňajú energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré na pokožke vytvárajú akýsi štít a odrážajú predovšetkým UVB žiarenie, menej potom UVA. Oba typy UV filtra poskytujú špecifický typ ochrany pred UV žiarením, a preto krémy na ochranu proti slnečnému žiareniu a ďalšie výrobky pre každodennú starostlivosť o pleť s OF zvyčajne obsahujú kombináciu rôznych filtrov. Iba tak nám môžu zabezpečiť naozaj širokospektrálnu ochranu.

Octylacrylamide/Acrylates/Butylaminoethyl Methacrylate Copolymer

Táto zložka sa pridáva do vlasovej kozmetiky. Pomáha vlasom udržať svoj štýl tým, že absorbuje prebytočnú vodu a zabraňuje elektrostatickému nabíjaniu vlasov. Vytvára na nich tenkú vrstvu a vlasy potom neelektrizujú.

Octyldodecanol

Octyldodecanol je mastný alkohol, ktorý sa získava z rastlinných olejov. Táto ingrediencia sa do prípravkov používa ako zmäkčovadlo, dobre sa v nej rozpúšťajú UV filtre a pigmenty, preto je vhodná do pleťovej a telovej kozmetiky, dezodorantov a mejkapov. Vďaka tejto látke je pleť a pokožka po použití prípravku hebká a pružná.

Mentha Aquatica Extract

Extrakt z vodnej mäty získavaný šetrným procesom, ktorý je optimálny pre zachovanie prírodných látok. Výrobky s vodnou mätou majú mierne osviežujúce účinky.

Oenothera Biennis Oil

Pupalkový olej je jedným z prírodných rastlinných olejov, ktoré možno považovať za zdroj omega-6 mastných kyselín. Posilňuje bariéru pleti doplnením esenciálnymi mastnými kyselinami a lipidmi, hydratuje a upokojuje suchú pleť a pokožku hlavy.

Oleic Acid

Kyselina olejová je mononasýtená mastná kyselina a je hlavnou zložkou membránových fosfolipidov v ľudskej pokožke. Ide o obnoviteľnú mastnú kyselinu na rastlinnom základe, ktorá pôsobí ako zmäkčovadlo a pridáva sa do mydiel, krémov a telových mliek.

Oryza Sativa Extract

Čierna ryža pochádza z Číny a je známa tiež ako zakázaná ryža, pretože v minulosti bola určená len pre cisára a jeho rodinu. Extrakt z čiernej ryže sa vyrába šetrným procesom, ktorý je optimálny pre zachovanie prírodných zložiek a obsahuje početné stopové prvky a minerály, najmä železo a bielkoviny.

Ozokerite

Ide o ingredienciu* na báze minerálnych olejov. Tieto vysoko čistené zložky využívame zvyčajne vo forme olejov a gélov, ktoré nemajú žiadne sfarbenie ani zápach. Najznámejším takýmto olejom je parafín.

Existujú dva typy týchto voskov: minerálne syntetické oleje a minerálne oleje získavané z petrochemických.

Hlavnou vlastnosťou tejto zložky je ochrana pleti a pokožky pred dehydratáciou. Navyše tieto zložky zlepšujú kvalitu textúr a účinne čistia pleť a odstraňujú mejkap.

*Ingrediencie na báze minerálneho oleja na našich produktoch ľahko spoznáte podľa označenia „paraffinum liquidum“, „cera microcristallina“, „ozokerite“, „paraffin“ a „synthetic wax“. 

Methylchloroisothiazolinone

Táto ingrediencia patrí do skupiny konzervačných látok a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch.

Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

Methylisothiazolinone

Táto ingrediencia patrí do skupiny konzervačných látok a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch.

Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

Methylparaben

Táto ingrediencia patrí do skupiny konzervačných látok a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch.

Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

Methylpropanediol

Methylpropanediol je synteticky získavaný organický glykol, ktorý v kozmetických produktoch zabezpečuje lepšie vstrebávanie látok do pleti a pokožky. Má tiež silné hydratačné vlastnosti, ktoré zanechajú pleť a pokožku príjemne hladkú a hydratovanú.

MIPA-Laureth Sulfate

Ide o povrchovo aktívnu látku, ktorá sa používa najmä v šampónoch a sprchovacích géloch. Povrchovo aktívne látky sa využívajú vďaka svojim schopnostiam rozpúšťať nečistoty, zabraňujú oddeľovaniu pevných častíc od kvapaliny, vytvárajú penu a ako emulgátor umožňujú miešanie oleja a vody.

Myristic Acid

Kyselina myristová je nasýtená mastná kyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v niektorých potravinách, ako je muškátový oriešok, kokosový a palmový olej alebo maslo. Čistá kyselina myristová je tvrdá, biela alebo svetložltá kryštalická pevná látka. V kozmetických produktoch má funkciu emulgátora a čistiacej látky.

Myristyl Alcohol

Táto látka je mastný alkohol získavaný z rastlinných tukov alebo olejov. Používa sa v mnohých kozmetických výrobkoch, pretože zvyšuje stabilitu emulzií a štruktúru produktov, ako sú krémy a telové mlieka. Tvorí pevnú bielu hmotu, ktorá slúži ako zložka viažuca vodu a dodá produktu požadovanú konzistenciu.

n-Butylparaben

Táto zložka patrí do skupiny parabénov. Parabény sú konzervačné látky, vďaka ktorým sú kozmetické produkty dlhodobo použiteľné – nedochádza k ich znehodnoteniu časom ani vplyvom nečistôt. Parabény poskytujú istotu, že telové mlieko, krém na tvár alebo iný produkt zostane rovnaký ako v deň, keď ste ho prvýkrát otvorili.

P-ANISIC ACID

Kyselina p-anisová je biela kryštalická pevná látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v aníze. Aníz je stredomorská rastlina pestovaná pre svoje aromatické semená, ktoré sa používajú pri varení a v bylinnej medicíne. Táto ingrediencia je známa svojimi antiseptickými vlastnosťami.

Palmitamidopropyltrimonium Chloride

Ide o amóniovú soľ. Táto ingrediencia sa nachádza vo vlasovej kozmetike, najmä v kondicionéroch. Zabraňuje hromadeniu statickej elektriny a vlasy zostanú po umytí hebké a hladké.

Paraffin

Ide o ingredienciu* na báze minerálnych olejov. Tieto vysoko čistené zložky využívame zvyčajne vo forme olejov a gélov, ktoré nemajú žiadne sfarbenie ani zápach. Najznámejším takýmto olejom je parafín.

Existujú dva typy týchto voskov: minerálne syntetické oleje a minerálne oleje získavané z petrochemických.

Hlavnou vlastnosťou tejto zložky je ochrana pleti a pokožky pred dehydratáciou. Navyše tieto zložky zlepšujú kvalitu textúr a účinne čistia pleť a odstraňujú mejkap.

*Ingrediencie na báze minerálneho oleja na našich produktoch ľahko spoznáte podľa označenia „paraffinum liquidum“, „cera microcristallina“, „ozokerite“, „paraffin“ a „synthetic wax“. 

Paraffinum Liquidum

Ide o ingredienciu* na báze minerálnych olejov. Tieto vysoko čistené zložky využívame zvyčajne vo forme olejov a gélov, ktoré nemajú žiadne sfarbenie ani zápach. Najznámejším takýmto olejom je parafín.

Existujú dva typy týchto voskov: minerálne syntetické oleje a minerálne oleje získavané z petrochemických.

Hlavnou vlastnosťou tejto zložky je ochrana pleti a pokožky pred dehydratáciou. Navyše tieto zložky zlepšujú kvalitu textúr a účinne čistia pleť a odstraňujú mejkap.

*Ingrediencie na báze minerálneho oleja na našich produktoch ľahko spoznáte podľa označenia „paraffinum liquidum“, „cera microcristallina“, „ozokerite“, „paraffin“ a „synthetic wax“. 

PEG-12 Dimethicone

Silikóny* sú syntetické prísady, ktoré nájdeme vo forme olejov a gélov s viac-menej pevnou textúrou. Silikóny sú syntetizované z kremíka, minerálnej zlúčeniny, ktorú v prírode nájdeme v hojnom množstve ako oxid kremičitý, čo je hlavná zložka piesku. Kľúčovou vlastnosťou silikónových olejov v kozmetických výrobkoch je jednoznačne ich schopnosť vyhladzovania. Krémom, mejkapu a ďalším produktom poskytujú hodvábnu, roztierateľnú a jednoducho luxusnú konzistenciu. Rovnako tak dodávajú lesk a jemnosť šampónom a ďalším výrobkom z oblasti starostlivosti o vlasy.

*Chcete vedieť, ktoré naše výrobky obsahujú silikóny? Pozrite sa na zoznam jednotlivých ingrediencií na ich obaloch. Nájdete ich pod názvami ako „dimethicone“, „cyclomethicone“, „dimethiconol“ a „amodimethicone“.

PEG-2 Hydrogenated Castor Oil

Ide o kombináciu syntetického polyetylénglykolu (PEG) a prírodného ricínového oleja, ktorý sa získava lisovaním semien rastliny Ricinus communis. Táto ingrediencia funguje ako emulgátor, povrchovo aktívna látka a vonná zložka. Do kozmetických prípravkov sa pridáva hydrogenovaný ricínový olej PEG-40, ktorý zlepšuje konzistenciu a vďaka tomu sa pri aplikácii prípravku jednotlivé kvapôčky rozptýlia rovnomerne.

PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate

Táto ingrediencia je čiastočne prírodného pôvodu (z palmového oleja) a čiastočne syntetická. Je to veľmi jemný emulgátor a zvyčajne sa používa na zvýšenie hustoty v sprchovacích géloch alebo šampónoch.

PEG-3 Distearate

Táto ingrediencia pomáha vytvárať emulzie a funguje aj ako rozpúšťadlo. Okrem toho sa používa v sprchovacích géloch a šampónoch, kde chceme dosiahnuť perleťový vzhľad.

PEG-40 Castor Oil

Ide o kombináciu syntetického polyetylénglykolu (PEG) a prírodného ricínového oleja, ktorý sa získava lisovaním semien rastliny Ricinus communis. Táto ingrediencia funguje ako emulgátor, povrchovo aktívna látka a vonná zložka. Do kozmetických prípravkov sa pridáva hydrogenovaný ricínový olej PEG-40, ktorý zlepšuje konzistenciu a vďaka tomu sa pri aplikácii prípravku jednotlivé kvapôčky rozptýlia rovnomerne.

PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer

Ide o syntetický kopolymér, ktorý sa používa ako stabilizátor emulzií a zmäkčovadlo. Chráni pokožku pred dehydratáciou.

PEG-7 Hydrogenated Castor Oil

Hydrogenovaný ricínový olej je synteticky vyrábaný derivát ricínového oleja, ktorý sa v prípravkoch používa ako vonná látka, zmäkčovadlo a emulgačné činidlo. Všetky minerálne oleje, ktoré do našich výrobkov pridávame, sú farmaceutickej kvality a sú veľmi čisté.

PEG-7 Glyceryl Cocoate

Táto ingrediencia sa používa ako zvlhčovacia látka na pokožku, ktorá je vďaka nej jemná a hladká. Pomáha tiež vytvárať emulzie.

PEG/PPG-17/18 Dimethicone

Táto látka patrí do triedy silikónových polymérov, ktoré sa vyrábajú synteticky. Silikóny sú odolné voči chemickej, fyzikálnej, biologickej i mikrobiologickej degradácii, preto sa používajú v celom rade kozmetických výrobkov. PEG/PPG-17/18 Dimethicone je emulgátor, ktorý podporuje tvorbu stabilných zmesí medzi nemiešateľnými tekutinami, ako je olej a voda.

PEG/PPG-18/18 Dimethicone

Táto látka patrí do triedy silikónov. Silikóny sú odolné voči chemickej, fyzikálnej, biologickej i mikrobiologickej degradácii počas prípravy, skladovania, ale aj používania, preto sa používajú v mnohých kozmetických výrobkoch.

Persea Gratissima Oil

V preklade ide o avokádový olej. Tento lisovaný jedlý olej sa používa na varenie, ale aj do kozmetických výrobkov. Avokádový olej sa využíva už od čias Aztékov a dodnes sa v kozmetických výrobkoch stále používa pre jeho vyplňujúce a hydratačné vlastnosti. Rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pokožku jemnú a pružnú. Avokádo je odporúčané odborníkmi na výživu a starostlivosť o pleť, pretože obsahuje veľa vitamínov, výživných látok, bielkovín, antioxidantov a zdravých tukov.

Pentylene Glycol

Ide o syntetický zvlhčujúci prostriedok, ktorý sa v kozmetických výrobkoch používa ako rozpúšťadlo a konzervačné činidlo. Je rozpustný vo vode aj v oleji a má antimikrobiálne vlastnosti.

Phenoxyethanol

Táto ingrediencia patrí do skupiny konzervačných látok a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch.

Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid

Táto ingrediencia patrí do skupiny UV (ultrafialových) filtrov, ktoré sú povolené na použitie v kozmetických výrobkoch a sú uvedené na zozname povolených UV filtrov EÚ (príloha 6 nariadenia o kozmetických výrobkoch). UV filtre sú zásadnou zložkou, ktorá chráni pokožku pred slnkom, a zabraňujú tak rizikám rakoviny kože, popáleniu, predčasnému starnutiu pokožky alebo výskytu škvŕn na pokožke. Všeobecne rozlišujeme dva typy UV filtrov. Organické filtre absorbujú UVA a UVB lúče a premieňajú energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré na pokožke vytvárajú akýsi štít a odrážajú predovšetkým UVB žiarenie, menej potom UVA. Oba typy UV filtrov poskytujú špecifický typ ochrany pred UV žiarením, a preto krémy na ochranu proti slnečnému žiareniu a ďalšie výrobky pre každodennú starostlivosť o pleť s OF zvyčajne obsahujú kombináciu rôznych filtrov. Iba tak nám môžu zabezpečiť naozaj širokospektrálnu ochranu.

POLYGLYCERYL-2 CAPRATE

Táto ingrediencia sa používa ako jemný emulgátor na rastlinnej báze, ktorý zanechá pokožku jemnú a pružnú.

Polyglyceryl-3 Diisostearate

Táto látka získaná zo zeleniny je účinným zmäkčovadlom a emulgátorom pre emulzie typu voda v oleji. Polyglyceryl-3 Diisostearát je veľmi jemný, čo z neho robí ideálnu zložku do výrobkov zameraných na citlivú pleť a pokožku. Táto ingrediencia sa najčastejšie pridáva do vlasových výrobkov a krémov na pleť i pokožku.

Polyglyceryl-3 Distearate

Táto látka pôsobí ako emulgátor pre emulzie typu olej vo vode. Používa sa v slnečnej, telovej, pleťovej a detskej kozmetike s vysokou koncentráciou prírodných olejov a UV filtrov.

Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate

Táto látka je vyrábaná synteticky. V kozmetike sa používa ako emulgačné činidlo, emulzný stabilizátor a povrchovo aktívna látka. Najčastejšie ju môžete nájsť v krémoch, pleťových mliekach a slnečnej a dekoratívnej kozmetike. Zanecháva pleť zamatovo hebkú a zabraňuje mastnému filtru. Poskytuje ľahký, príjemný a nemastný pocit na pokožke a pleti.

Polyquaternium-10

Polyquaternium-10 je polymér na báze celulózy. Pri jeho použití vo výrobkoch určených pre starostlivosť o vlasy pomáha znižovať statickú elektrinu. Zlepšuje pružnosť, lesk a štruktúru vlasov, ktoré boli poškodené fyzickým alebo chemickým zásahom.

Polyquaternium-4

Polyquaternium-4 je polymér na báze celulózy. Pri jeho použití vo výrobkoch určených pre starostlivosť o vlasy pomáha znižovať statickú elektrinu. Zlepšuje pružnosť, lesk a štruktúru vlasov, ktoré boli poškodené fyzickým alebo chemickým zásahom.

Polyquaternium-47

Polyquaternium-47 je syntetický polymér, ktorý sa používa v stylingových výrobkoch na vytvorenie a fixáciu účesu.

Polyquaternium-68

Polyquaternium-68 je syntetický polymér, ktorý sa používa v stylingových výrobkoch na vytvorenie a fixáciu účesu.

Polyquaternium-7

Polyquaternium-7 je syntetický polymér, často sa používa v sprchovacích géloch na zlepšenie senzorických vlastností pri použití. V šampónoch potom pomáha docieliť lepší pocit vlasov po ich umytí a prispieva k ich ľahšiemu rozčesávaniu.

Polysilicone-15

Polysilicon-15 patrí do skupiny UV (ultrafialových) filtrov, ktoré sú povolené na použitie v kozmetických výrobkoch a sú uvedené na zozname povolených UV filtrov EÚ (príloha 6 nariadenia o kozmetických výrobkoch). UV filtre sú zásadnou zložkou, ktorá chráni pokožku pred slnkom, a zabraňujú tak rizikám rakoviny kože, popáleniu, predčasnému starnutiu pokožky alebo výskytu škvŕn na pokožke. Všeobecne rozlišujeme dva typy UV filtrov. Organické filtre absorbujú UVA a UVB lúče a premieňajú energiu na teplo. Minerálne filtre sa, naopak, skladajú z drobných častíc, ktoré na pokožke vytvárajú akýsi štít a odrážajú predovšetkým UVB žiarenie, menej potom UVA. Oba typy UV filtrov poskytujú špecifický typ ochrany pred UV žiarením, a preto krémy na ochranu proti slnečnému žiareniu a ďalšie výrobky pre každodennú starostlivosť o pleť s OF zvyčajne obsahujú kombináciu rôznych filtrov. Iba tak nám môžu zabezpečiť naozaj širokospektrálnu ochranu.

PPG-14 Butyl Ether

Ide o syntetickú látku, ktorá udržuje pokožku v dobrom stave a dodáva jej hladký pocit. PPG je skratka pre derivát polypropylénglykolu. Suroviny na báze PPG majú v kozmetickom a farmaceutickom priemysle dlhú históriu. Vyznačujú sa dobrou znášanlivosťou s pokožkou, ale nie sú biologicky rozložiteľné.

Propylene Glycol

Propylénglykol zvyčajne získavame z minerálneho oleja alebo rastlinných minerálov. V kozmetike sa používa ako zmäkčovač a zvlhčovač v šampónoch, pleťových krémoch a telových mliekach.

Propylparaben

Táto ingrediencia patrí do skupiny konzervačných látok a je povolená na použitie v kozmetike (príloha 5 nariadenia o kozmetike EÚ). Konzervačné látky chránia kozmetiku pred kontamináciou mikroorganizmami počas jej skladovania aj následného používania. Bezpečnosť výrobkov a našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou. Baktérie, kvasinky a plesne sú neoddeliteľnou súčasťou našej kože, sú vo vzduchu okolo nás i vo vode, ktorú pijeme. Tieto nežiaduce látky sa tak môžu do kozmetiky dostať počas bežného používania. Prítomnosť mikroorganizmov v kozmetike môže spôsobiť značné problémy. Tým horšie, čím vyššie je ich množstvo, a to predovšetkým pri produktoch určených na použitie na očné okolie, ale aj na pleť tváre. Konzervačné látky zabraňujú množeniu týchto nežiaducich organizmov v produktoch.

Najviac využívanými konzervačnými látkami v našich výrobkoch sú phenoxetanol a parabény.

PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL
/ ALMOND OIL

Mandľový olej sa lisuje za studena zo zrelých madľových jadier – sladkého lúpaného plodu mandľovníku – a potom sa rafinuje. Výsledkom je zlatistý olej s jemnou, sladko orechovou vôňou, ktorý sa v lekárstve a pre starostlivosť o pokožku používa už po stáročia. Mandle sú nielen lahodné a výživné, ale môžu vám poslúžiť ako zdravá desiata. Mandľový olej je vhodný pre všetky typy pleti, ocení ho najmä suchá a citlivá pokožka. Tento olej má vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín (90 %). Okrem toho tiež obsahuje 20 až 30 % kyseliny linolovej, čo je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskej koži.

Psidium Guajava Fruit Extract

Extrakt z kvajavy sa vyrába šetrným procesom, ktorý je optimálny pre zachovanie prírodných zložiek. Kvajava je exotické ovocie, ktoré sa pestuje v tropických a subtropických oblastiach. Patrí do skupiny starovekých ovocných stromov a je známou superpotravinou. Kvajava je bohatým zdrojom vitamínu C, železa a vápnika. Vitamín C sa tiež bežne nazýva kyselina askorbová. Tá sa vo veľkom množstve kozmetických prípravkov používa ako antioxidant a na úpravu pH.

Ricinus Communis Seed Oil

Ricínový olej je získavaný zo semien Ricinus communis s vysokým podielom polynenasýtených mastných kyselín, ktoré poskytujú oleju kvapalnú konzistenciu. Používa sa ako účinné zmäkčovadlo, udržuje pokožku v dobrom stave, a tiež ako nekomedogénna zvlhčovacia látka v rôznych krémoch, pleťových mliekach a výrobkoch proti pigmentovým škvrnám.

Silica

Silika čiže oxid kremičitý je jemný prášok prírodného pôvodu. Používa sa v kozmetických výrobkoch ako zahusťovadlo v olejoch alebo emulziách. Okrem toho má silika zmatňujúci účinok na pokožke, ak je používaná pre svoju schopnosť absorbovať olej. Táto látka sa tiež používa ako peeling.

Silica Dimethyl Silylate

Táto látka je modifikovaná silika. Ide o syntetickú surovinu, ktorá odpudzuje vodu a môže tak znížiť lepivosť hutných emulzií. Poskytuje pocit menej mastnej pokožky a môžeme ju použiť na zahustenie výrobkov na báze oleja.

Simethicone

Silikóny* sú syntetické látky s olejovou alebo gélovitou textúrou a rôznou hustotou. Získavajú sa z kremíka, ktorý sa v prírode hojne vyskytuje ako súčasť oxidu kremičitého a je hlavnou zložkou piesku. V kozmetike sa silikóny využívajú predovšetkým kvôli svojim vyhladzujúcim vlastnostiam. Krémy, mejkapy a ďalšie podobné produkty sa vďaka nim ľahšie rozotierajú a majú príjemne hladkú textúru. Vlasy sú vďaka nim lesklé a hebké, ak sú obsiahnuté v šampónoch a ďalších produktoch pre starostlivosť o vlasy.

*Silikóny nájdete tiež pod názvami „dimethicone“, „dimethiconol“ a „amodimethicone“.

SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL / JOJOBA SEED OIL

Simmondsia Chinensis Seed Oil is a natural liquid wax, sourced from jojoba seeds. The olive-like jojoba fruit is also known as a coffeeberry. The straight-chained wax ester contains a double bond, which defines its liquid character. Due to the fact, that the oil does not become rancid and has been proven to be nourishing for the skin make it an optimal candidate for a wide range of cosmetic applications e.g. Face creams, Body Lotions, nourishing oils and hair conditioners. Simmondsia Chinensis Seed Oil is easy to spead, absorbs quickly and has a pleasant skin feel.

SODIUM BENZOATE

This ingredient belongs to the group of preservatives, allowed for use in cosmetic products and are part of a positive list (Annex V of the Cosmetics Regulation EU). Preservatives - like the one searched here - are designed to protect cosmetic products. These ingredients play an essential role in keeping cosmetics safe against spoilage and contamination by micro-organisms during storage and continued use. This is important for consumers' safety. Product safety is the number one priority for the cosmetics industry and we therefore provide products that have been formulated to prevent contamination by microorganisms. Bacteria, yeasts and moulds are always present on our skin, in the air around us and even in the water we drink. These can get into products during normal use. Contamination of products, especially those used around the eyes and on skin, can cause significant problems if the level of contamination is high. Preservatives can prevent these problems by stopping micro-organisms from multiplying in the product. The most used preservatives in our products are phenoxythanol and parabens.

SODIUM CETEARYL SULFATE

Sodium Cetearyl Sulfate is a surfactant which belongs to the group of alkyl sulfates, used in cosmetics and personal care products. Sodium Cetearyl Sulfate is the sodium salt of a mixture of cetyl and stearyl sulfate. It is a white to faintly yellow powder. In cosmetics and personal care products, Sodium Cetearyl Sulfate is used in the formulation of hair care products including shampoo, skin cleansers, and other skin care products.

Sodium Cocoamphoacetate

Sodium Cocoamphoacetate is an anionic surfactant. It cleanses skin and hair by helping water to mix with oil and dirt so that these substances can be rinsed away. As a Co-surfactant, it also increases foaming capacity or stabilize foams.

Sodium Cocoate

Sodium Cocoate is the salt of the Coconut Fatty Acid. It is mainly used for the manufacturing of soaps.

Sodium Cocoyl Isethionate

Sodium Cocoyl Isethionate is an anionic surfactant. It cleanses skin and hair by helping water to mix with oil and dirt so that these substances can be rinsed away.

SODIUM CHLORIDE

Sodium Chloride is one of the most important minerals for humans and for animals. Also known as table salt, it has a viscosity regulating and swelling effect. Sodium chloride builds colorless crystals that form a cubic sodium chloride structure.  Sodium chloride is also an important component of human nutrition. The body of an adult contains about 150 to 300 g of sodium chloride.

Sodium Hyaluronate

Sodium Hyaluronate, is the sodium salt of body's own polysacharide Hyaluronic Acid (Hyaluron). It gets dissociated into Hyaluronic acid, which fulfills- depending on its molecular size- specific roles in skin biology. Hyaluronic Acid of low molecular weight; activates skin´s own Hyaluronic Acid synthesis, in deeper epidermal layers, therewith enhances wrinkle-filling and slowing down formation of new lines and wrinkles. Hyaluronic Acid of high molecular weight can bind up to 1000 times it´s molecular weight, functions as moisturizer.

SODIUM LACTATE

Sodium Lactate is an alpha-hydroxy acid, which belongs to the group of natural moisturizing factors and has moisturizing and also keratolytic properties. Sodium Lactate has moisturizing properties. It reduces skin scaling and balances skin's pH-value. Furthermore, it fights dry skin symptoms. Sodium Lactate also shows comedolytic effects. It inhibits the formation of comedones by helping the skin to shed and thus prevents the follicles from becoming plugged.

Sodium Laureth Sulfate

Sodium Laureth Sulfate is an ethoxylated alcohol and works as an anionic surfactant. Due to its effective cleansing, foaming and thickening properties, it is primarily used in cleansing products like bubble baths, shower gels and shampoos.

SODIUM LEVULINATE

Levulinic acid as well as the corresponding sodium levulinate (the sodium salt of levulinic acid), are both used in personal care products, also in certified comsetics. Levulinic acid can be prepared from the natural source sucrose. It is used as a skin conditioning agent in cosmetics to keep the skin healthy.

Sodium Methyl Cocoyl Taurate

Sodium Methyl Cocoyl Taurate is a surfactant which is mainly used for the manufacturing of soaps.

Sodium Methylparaben

This ingredient belongs to the group of preservatives, allowed for use in cosmetic products and are part of a positive list (Annex V of the Cosmetics Regulation EU).
Preservatives - like the one searched here - are designed to protect cosmetic products. These ingredients play an essential role in keeping cosmetics safe against spoilage and contamination by micro-organisms during storage and continued use. This is important for consumers' safety.
Product safety is the number one priority for the cosmetics industry and we therefore provide products that have been formulated to prevent contamination by microorganisms.
Bacteria, yeasts and moulds are always present on our skin, in the air around us and even in the water we drink. These can get into products during normal use.
Contamination of products, especially those used around the eyes and on skin, can cause significant problems if the level of contamination is high. Preservatives can prevent these problems by stopping micro-organisms from multiplying in the product. 
The most used preservatives in our products are phenoxythanol and parabens.

Sodium Myreth Sulfate

Sodium Myreth Sulfate is an anionic surfactant which is used in shampoos and skin cleansers. Surfactants have many functions including cleaning agents to dissolve dirt, suspending agents to keep solid particles from separating out of a liquid product, boosting foam and as emulsifiers enabling oil and water to mix.

Sodium Palm Kernelate

Sodium Palm Kernelate is based on Palm Kernel Oil and is often used for the manufacturing of soap. It has good foaming and emulsifying properties.

Sodium Salicylate

This ingredient belongs to the group of preservatives, allowed for use in cosmetic products and are part of a positive list (Annex V of the Cosmetics Regulation EU). Preservatives - like the one searched here - are designed to protect cosmetic products. These ingredients play an essential role in keeping cosmetics safe against spoilage and contamination by micro-organisms during storage and continued use. This is important for consumers' safety. Product safety is the number one priority for the cosmetics industry and we therefore provide products that have been formulated to prevent contamination by microorganisms. Bacteria, yeasts and moulds are always present on our skin, in the air around us and even in the water we drink. These can get into products during normal use. Contamination of products, especially those used around the eyes and on skin, can cause significant problems if the level of contamination is high. Preservatives can prevent these problems by stopping micro-organisms from multiplying in the product. The most used preservatives in our products are phenoxythanol and parabens.

Sodium Stearate

Stearate salts are generally used for their lubricating properties. They also help to keep emulsions from separating into their oil and liquid components. The Stearate salts increase the thickness of the lipid (oil) portion of cosmetics and personal care products and reduce the clear or transparent appearance of finished products.

Sodium Starch Octenylsuccinate

Sodium Starch Octenylsuccinate is a lipophilic modified starch with a high affinity to oil or sebum. Usually maize starch is used as a natural source. Sodium Starch Octenylsuccinate dissolves also in cold water and stabilizes emulsions.

SODIUM STEAROYL GLUTAMATE

This ingredient is an hypoallergenic emulsifier, which is produced on the base of an amino acid, it has cleansing and skin-caring properties, and helps so to maintain a good skin condition. The pH is similar to that of the skin, therefore, it is very mild. Sodium Stearoyl Glutamate is natural and environmentally friendly.

Sodium Tallowate

Sodium Tallowate is a salt of fat derived from a sheep's or cattle's tissue. This ingredient can also function as soap.

Sodium Xylene Sulfonate

Sodium Xylene Sulfonate is an anionic surfactant which is used in shampoos and skin cleansers. Surfactants have many functions including cleaning agents to dissolve dirt, suspending agents to keep solid particles from separating out of a liquid product, boosting foam and as emulsifiers enabling oil and water to mix.

Sorbitol

Sorbitol is a naturally occurring sugar alcohol known to keep the skin hydrated by preventing loss of the skin’s natural moisture. It can also help thicken products and ensure a good texture.

Squalane

Squalane is a branched, transparent and odorless oil, which can be used as a care component in emulsions, sticks and pastes. Main part of the molecule is derived from olive oil. Squalane was introduced as an emollient in the 1950s. Squalane occurs naturally in our skin. It is a major component of skin sebum at around 15%. Sebum protects the skin from drying out and forms the hydrolipid film on the skin. So squalane protects the skin from moisture loss, can lead to a better moisturized skin and makes the skin soft and supple. Because squalane is an inherent part of the skin, the skin has a high tolerability to squalane.

Steareth-2

Steareth-2 is a synthetically produced polyethylene glycol ether of stearic acid. It is a waxy compound. In cosmetics and personal care products, Steareth-2 it is used in the formulation of skin care and cleansing products, as well as deodorants and hair products. When added to cosmetics and personal care products, Steareth-2 reduces the interactive forces between molecules of other liquids so that an emulsion is formed. If an ingredient such as a Steareth-2 is not added to some personal care products, the ingredients in the product would separate.

Stearamidopropyl Dimethylamine

Stearamidopropyl Dimethylamine is used in hair conditioners and treatments. It enhances the appearance and feel of hair, by increasing hair body, suppleness, or sheen, or by improving the texture of hair that has been damaged physically or by chemical treatment.

Steareth-20

Steareth-20 is a polyethylene glycol ethers of stearic acid. It is a waxy compound used in cosmetics and personal care products,  like suntan, skin, eye and hair products.
When added to cosmetics and personal care products, Steareth-20 reduce the interactive forces between molecules of different liquids so that an emulsion is formed. If an ingredient such as a Steareth is not added to some personal care products, the ingredients in the product would separate.
 

Steareth-21

Steareth-21 is a synthetic, waxy compound and is a polyethylene glycol ether of stearic acid. In cosmetics and personal care products, Steareth-21 is used in the formulation of a wide variety of cosmetics and personal care products including makeup, lotions, deodorants, fragrance, skin, eye and hair care products.

Stearic Acid

Stearic Acid is a waxy, colorless long-chain fatty acid. This valuable saturated fatty acid may also be obtained from plant sources, which makes it ideal for use in natural formulations. In emulsions, Stearic Acid is an effective stabilizer, thickener and softener that contributes to a rich texture of the final product. Stearic Acid helps to create a rich lather that feels velvety. This property makes it ideal for use in shaving foams. In soap formulations, cleansers and shampoos, Stearic Acid derivatives function as thickeners that help to harden the formulas into solids. It also helps to eliminate the thin and runny feeling of watered-down soaps. As a protective conditioner in shampoo formulations, Stearic Acid leave the hair feeling soft, light and lustrous.

Stearyl Alcohol

Stearyl Alcohol is often obtained from vegetable fats or oils. For this reason, Stearyl Alcohol is called fatty alcohol. However, Stearyl Alcohol can also be obtained by the hydrolysis of waxes. Stearyl Alcohol is used in many cosmetic formulas as it increases the stability of emulsions and the texture of formulas like creams or lotions. Stearyl Alcohol forms a solid white mass which serves as a water-binding and consistency-giving component.

Sucrose Polystearate

Sucrose Polystearate consists of sucrose, also known as table sugar, is combined with Stearic Acid, a fatty acid which is obtained from vegetable fats and oils. Sucrose Polystearate is used in cosmetics as a skin conditioner and emulsifier.  It acts as an O/W emulsifier and offers benefits such as mildness, velvety texture and moisturization.

Synthetic Beeswax

Synthetic Beeswax is a blend of mainly synthetic ester- and paraffin oils and waxes designed to mimic the physical and cosmetic properties of natural beeswax. It can be a"vegan" replacement for natural beeswax. It is used as skin conditioning agent in various cosmetic products,  including creams, lotions, sun care, make-up, hair styling and haircare.

Synthetic Wax

Ingredients based on mineral oils are fats of fossil origin. The highly-purified ingredients come in different forms (oils, gels…) and are colorless, odorless and tasteless. The most known mineral oil used in cosmetic products is paraffinum liquidum. 
There are two types: mineral synthetic oils, which are perfectly pure from their production, and mineral oils from petrochemicals. The latter are refined mineral oils that are obtained after the purification of fossil materials such as coal, crude oil or natural gas. The mineral oils in our cosmetic products are of pharmaceutical grade and thus very pure. 
Main property of this ingredient group is to protect the skin from dehydration. In addition, these ingredients improve the quality of textures and are efficient for cleansing and for removing make-up. To identify these ingredients in our products, take a look at the ingredients list on packaging.You can easily identify mineral-oil based ingredients by names such as "paraffinum liquidum", "cera microcristallina", "ozokerite", "paraffin" and "synthetic wax".

Talc

Talc is a raw material from mineral origin. This fine white powder provides a velvet dry skin feel. Talc adsorbs oil and repells water due to this fact its usually known as main ingredient in baby powders. 

Tapioca Starch

Tapioca Starch is a granular natural starch extracted from the roots of a plant which is called cassava. The µm-sized starch powder adsorbs large quantaties of lipids (oils). Due to this, Tapioca Starch provides a less greasy, light and smooth skin feel when it is incorporated in emulsions like creams or lotions. Tapioca Starch is especially suitable for mattifying cosmetic products.

Tetrasodium EDTA

EDTA and the salts of EDTA (e.g. Trisodium EDTA) are synthetically produced. The main purpose in adding this ingredient to cosmetic products is the excellent property in binding metal ions. The binding of metal ions helps preventing the deterioration of cosmetic products.

Theobroma Cacao Seed Butter

Theobroma Cacao Seed Butter (also called cacao butter), is the cream-colored fat, extracted from cocoa seeds (cocoa beans) mostly from west Africa, Malaysia, Brazil, Central America, India, Sri Lanka. It is widely used to add and bring flavour, scent, and smoothness to chocolate, but is also well-known for cosmetics. Cocoa butter is one of the most stable natural fats. It melts at body temperature and is used to keep skin hydrated, smooth, soft and supple.

Tilia Tomentosa Extract

Tilia Tomentosa Extract, also called Linden blossom extract, is produced using a gentle multi-step extraction process, which optimally allows its natural ingredients to be retained. Products with Linden blossom extract have a slight calming effect on dry and sensitive skin.

Titanium Dioxide (nano)

This ingredient belongs to the group of UV-filters (UV means ultra-violet), being allowed for use in cosmetic products in the EU and is listed on the positive list of UV filters (Annex VI of the Cosmetics Regulation). UV filters are essential ingredients that protect the skin against sun damage and prevent the risks of skin cancer as well as sunburn, premature skin aging, or the appearance of spots. In general, there are two types of UV filters: Organic filters absorb UVA and UVB rays and transform energy into heat. Mineral filters, on the other hand, consist of tiny particles that from kind of a shield on the skin and reflect mainly UVB radiation and less UVA radiation. Each UV filter provides a specific type of protection against UV radiation, which is why sunscreen products and daily skincare products with SPF are usually composed of a combination of different filters to ensure broad spectrum protection.

Tocopherol Acetate

Tocopheryl acetate, also known as vitamin E acetate, is a synthetic form of vitamin E. Vitamin E has an antioxidant and smoothing effect in cosmetic preparations, reduces UV-related skin damage, prevents age spots and premature skin aging. Vitamin E is found naturally in some foods and available as a dietary supplement. “Vitamin E” is the collective name for a group of fat-soluble compounds with distinctive antioxidant activities in prtecting cosmetic products
Naturally occurring vitamin E exists in eight chemical forms (alpha-, beta-, gamma-, and delta-tocopherol and alpha-, beta-, gamma-, and delta-tocotrienol) that have varying levels of biological activity. Alpha- (or α-) tocopherol is the only form that is recognized to meet human requirements. Tocopherol Acetate is a synthetic derivate of natural vitamine E.
 

TOCOPHEROL / VITAMIN E

Vitamin E is found naturally in some foods, added to others, and available as a dietary supplement. “Vitamin E” is the collective name for a group of fat-soluble compounds with distinctive antioxidant activities. Naturally occurring vitamin E exists in eight chemical forms (alpha-, beta-, gamma-, and delta-tocopherol and alpha-, beta-, gamma-, and delta-tocotrienol) that have varying levels of biological activity. Alpha- (or α-) tocopherol is the only form that is recognized to meet human requirements.

Trideceth-12

Trideceth acts as an emulsifier and stabilizes mixtures of oils and water

Trideceth-15

Trideceth acts as an emulsifier and stabilizes mixtures of oils and water

Trideceth-3

Trideceth acts as an emulsifier and stabilizes mixtures of oils and water

Trideceth-6

Trideceth acts as an emulsifier and stabilizes mixtures of oils and water

Trisodium EDTA

EDTA and the salts of EDTA (e.g. Trisodium EDTA) are synthetically produced. The main purpose in adding this ingredient to cosmetic products is the excellent property in binding metal ions. The binding of metal ions helps preventing the deterioration of cosmetic products.
 

Ubiquinone

Ubiquinone, known as the Coenzyme Q10, is a molecule that every cell in our body produces itself. It helps to convert nutrients and oxygen into energy that body cells can use and acts as an anti-oxidant. Without Q10 not much would work in our bodies – no cell can survive without Q10. The name Q10 derives from its special molecular structure: Q10 is a ring-shaped biomolecule that is structurally related to Vitamin K and E. The typical Quinone-ring structure is a specific feature of a class of molecules, of which Q10 (Ubiquinone) is biologically a very prominent one. Through yeast fermentation processes the very same Q10 (skin identical Q10) that occurs in the body can be biotechnologically produced today and is integrated in our NIVEA Q10 Face care products.

Undecylenamidopropyl Betaine

This ingredient is a mild amphoteric surfactant which is used in shampoos and skin cleansers. Surfactants have many functions including cleaning agents to dissolve dirt, suspending agents to keep solid particles from separating out of a liquid product, boosting foam and as emulsifiers, enabling oil and water to mix. Additionally, Undecyleneamidopropyl Betaine has antimicrobial properties and helps to fight dandruff.

Vegetable Oil

Vegetable oil is also called Olus oil in Europe. It is a clear, very stable, 100% natural based emollient,  that is a vegetable alternative for mineral oils. It is a high quality mixture of natural triglycerides derived from canola (rapeseed) oil. It is commonly used as an emollient that gives a rich, intensive and long lasting skin feel. 

Vitis Vinifera Seed Oil

Vitis Vinifera Seed Oil is one of the natural plant oils that can be considered as Omega-6-fatty acid and Vitamin E source in foods. It is derived from grape seeds that are a byproduct of the food and beverage industry (juice, wine). It provides hydration and softness to skin care products and plays an important role in strengthening and restoring the skin barrier function by replenishing the skin with essential fatty acids and lipid.

VP/Eicosene Copolymer

VP/Eicosene Copolymer helps hair hold its style by inhibiting the hair's ability to absorb moisture. It forms a thin coating on the skin, hair or nails. It is also used to hold together the ingredients of a compressed tablet or cake and helps to distribute or to suspend an insoluble solid in a liquid. A Copolymer is a polymer prepared by combining relatively small chemical compounds called monomers into a very large molecule that has different properties.

VP/Hexadecene Copolymer

VP/Hexadecene Copolymer helps hair hold its style by inhibiting the hair's ability to absorb moisture. It forms a thin coating on the skin, hair or nails. It is also used to hold together the ingredients of a compressed tablet or cake and helps to distribute or to suspend an insoluble solid in a liquid. A Copolymer is a polymer prepared by combining relatively small chemical compounds called monomers into a very large molecule that has different properties.

VP/VA Copolymer

VP/VA Copolymer helps hair hold its style by inhibiting the hair's ability to absorb moisture. VP/VA Copolymer dries to form a thin coating on the skin, hair or nails. It is also used to hold together the ingredients of a compressed tablet or cake and helps to distribute or to suspend an insoluble solid in a liquid. A Copolymer is a polymer prepared by combining relatively small chemical compounds called monomers into a very large molecule that has very different properties.

XANTHAN GUM

Xanthan gum is a biopolymer or also called polysaccharide. Xanthan gum is a raw material from natural origin it is produced by bacterial fermentation of Xanthomonas campestris with glucose (corn) and protein (soy). Xanthan gum swells in aqueous solution and increases the viscosity. Xanthen gum builds up translucend or transparent gels and in emulsions like creams or lotions Xanthan gum is used to improve the stability.

Zinc Oxide (nano)

This ingredient belongs to the group of UV-filters (UV means ultra-violet), being allowed for use in cosmetic products in the EU and is listed on the positive list of UV filters (Annex VI of the Cosmetics Regulation). UV filters are essential ingredients that protect the skin against sun damage and prevent the risks of skin cancer as well as sunburn, premature skin aging, or the appearance of spots. In general, there are two types of UV filters: Organic filters absorb UVA and UVB rays and transform energy into heat. Mineral filters, on the other hand, consist of tiny particles that from kind of a shield on the skin and reflect mainly UVB radiation and less UVA radiation. Each UV filter provides a specific type of protection against UV radiation, which is why sunscreen products and daily skincare products with SPF are usually composed of a combination of different filters to ensure broad spectrum protection.