creme care

Čistenia pleti

Premeňte každodennú rutinu na ošetrujúci rituál.
NIVEA objavila spôsob, vďaka ktorému môžete svoju pokožku šetrne vyčistiť a dodať jej dávku potrebnej starostlivosti. A to len v jedinom kroku. Stačí mať prípravok radu Creme Care.
Creme Care

Rad na čistenie pleti Creme Care

Pravidelné čistenie pleti je dnes samozrejmou súčasťou každodennej starostlivosti väčšiny žien. Niekedy ho ale sprevádza nepríjemný pocit napnutej a namáhanej pleti. NIVEA sa rozhodla s týmto nepohodlím bojovať. Vyvinula nový rad jemnej čistiacej starostlivosti Creme Care, ktorá obsahuje 3 rôzne druhy prípravkov – čistiace mlieko, krém a obrúsky. Vďaka tomu si každý môže vybrať spôsob aplikácie, ktorý mu najviac vyhovuje. Všetky produkty však majú jedno spoločné – ich inovatívna receptúra s komplexom ochrannej starostlivosti a jedinečnou vôňou NIVEA zanecháva pokožku čistú, hebkú a prirodzene krásnu.
Čistení pleti

čistiacej kozmetiky s ošetrujúcim účinkom NIVEA Creme Care

Pozrite sa na náš najnovší televízny spot a zistite, čím sú tieto produkty také výnimočné.
Správny postup čistenia pleti

S NIVEA Creme Care je každodenná starostlivosť o pokožku hračka!

Čistenie pleti nie je dobré zanedbávať, mali by ste si na to vyčleniť trochu času každý deň. Ideálne ráno a večer. Dôležité pritom nie je len to, či sa o svoju pleť vôbec staráte, ale i akým spôsobom ju čistíte. Poradíme vám, ako postupovať, aby bola vaša pokožka vždy svieža a krásne hebká na dotyk.
Čistiace tipy

Čistiace tipy pre dokonalú pleť

Dr. Svenja Möllgaardová odpovedá na otázky ohľadne kozmetiky a pleti

NIVEA Creme Care je nový rad starostlivosti o tvár. Čo je na ňom také zvláštne?
Pre výrobky tohto radu sme vyvinuli unikátne zloženie, ktoré nielenže dôkladne čistí pleť, ale zároveň ju veľmi šetrne ošetruje. Tak, aby bola vždy jemná a pružná.

A v čom je unikátne toto zloženie?
Podarilo sa nám spojiť oblasť čistenia a starostlivosti do jednej. Vďaka tomu sme vytvorili čistiace produkty NIVEA, ktoré sa pýšia doteraz najviac ošetrujúcim zložením. Môžete tak svoju pokožku dôkladne vyčistiť a zbaviť všetkých nečistôt bez toho, aby ste pritom narušili prirodzenú hydratačnú rovnováhu pleti. Pokožka nebude napnutá, ale zostane krásne hebká a jemná. Produkty NIVEA Creme Care sú v oblasti čistenia veľmi efektívne a zároveň ponúkajú to najlepšie z NIVEA starostlivosti. Poskytujú rovnako kvalitnú ochrannú komplexnú starostlivosť a vôňu ako tradičné tmavo modré výrobky radu NIVEA Creme.

Spomenuli ste, že je tento rad v oblasti čistiacej kozmetiky NIVEA doteraz najviac ošetrujúci. Ako ste to dosiahli?
Chceli sme vytvoriť také produkty, ktoré sa budú jednoducho používať a zároveň budú pokožku počas čistenia i jemne ošetrovať. A za vzor sme si vzali klasické výrobky NIVEA, ktoré už preverilo niekoľko generácií. Vyvinuli sme unikátne zloženie, ktoré vychádza z dnes už ikonického radu NIVEA Creme. Ošetrujúca formula, ktorá je súčasťou výrobkov NIVEA Creme Care, zanecháva pleť čistú, sviežu a dobre hydratovanú. A spolu s krásnou pleťou zostáva i skvelý pocit.

Ďalšie informácie o inováciách a zaujímavostiach, ktoré sú s týmto radom spojené, nájdete v nižšie uvedených otázkach a odpovediach.

Prečítajte si rozhovor s Dr. Svenjou Möllgaardovou z oddelenia výskumu a vývoja značky NIVEA.
FAQ

Otázky a odpovede

Prečo je také dôležité udržovať pleť čistú?
"Jednou zo základných funkcií našej kože je chrániť náš organizmus pred pôsobením vonkajších vplyvov. Medzi nich patria napríklad baktérie, chemikálie alebo UV žiarenie. Súčasne udržuje hydratačnú rovnováhu, a chráni telo pred stratou vlhkosti.

Mnoho faktorov ale môže tieto funkcie narušiť. Starnutie, klíma, znečistenie životného prostredia a nezdravý životný štýl oslabujú našu kožnú bariéru. Aké to má dôsledky? Mejkap a nečistoty, ktoré sa nahromadia na našej pleti počas dňa, môžu jednoduchšie narušiť ochranné a regulačné schopnosti kože. Výsledkom sú pupienky, podráždená pokožka a ďalšie problémy s pleťou. Pravidelné čistenie ale také prejavy eliminuje a navracia pleti späť jej sviežosť a prirodzený lesk."

Čo je také zvláštne na nových pleťových prípravkoch NIVEA Creme Care?
„Chceli sme vytvoriť takú čistiacu kozmetiku, ktorá sa bude jednoducho používať a zároveň bude pokožku jemne ošetrovať. A tak sme vyvinuli nové, unikátne zloženie,“ hovorí Dr. Svenja Möllgaardová z oddelenia výskumu a vývoja značky NIVEA. Vznikol tak nový rad NIVEA Creme Care, ktorý ponúka to najlepšie zo starostlivosti NIVEA a zároveň je vysoko efektívny v samotnom čistení pleti. „Tieto produkty sa pýšia rovnakým ochranným komplexom ošetrujúcich látok a rovnakou vôňou ako výrobky NIVEA Creme, ktoré si väčšina z nás pamätá už z detstva,“ vysvetľuje doktorka. „Môžete tak jednoducho a dôkladne zbaviť pokožku všetkých nečistôt. Ošetrujúce zloženie s Euceritom a panthenolom udržuje hydratáciu pokožky v rovnováhe. Čistú pleť pritom docielite i bez drhnutia,“ dodáva doktorka Möllgaardová. Ošetrujúca formula obsiahnutá v týchto produktoch zanechá pokožku čistú, sviežu a hydratovanú. „Tieto prípravky môžete používať dvakrát denne, alebo kedykoľvek potrebuje vaša pleť trochu starostlivosti,“ hovorí expertka. Výsledkom bude prirodzene krásna, hebká a vláčna pokožka.

Čo znamená tvrdenie, že tento rad obsahuje to najlepšie zo starostlivosti NIVEA?
"NIVEA je známa svojím ošetrujúcim zložením už viac ako 100 rokov. Mnohí milujú modrý rad NIVEA Creme, ktorý si pamätajú ešte zo svojho detstva. Z doby, keď naberali krém z tradičných cínových obalov. To nás inšpirovalo k tomu, aby sme zahrnuli to najlepšie z tejto starostlivosti i do našich nových čistiacich výrobkov. Nové produkty tak obsahujú komplex ochrannej starostlivosti (Protective Care Complex), vďaka ktorému ošetrujú pokožku i počas procesu čistenia a zabraňujú jej vysušeniu.

Produkty nového radu zahŕňajú to najlepšie zo starostlivosti NIVEA vrátane typickej jemnej vône. Ľahké kvetinové a citrusové tóny v spojení s príjemnou vôňou čistoty milujú ľudia po celom svete. Pozná ju už niekoľko generácií a často si ju ľudia spájajú s nádhernými spomienkami z detstva. S okamihmi lásky a dôvery. Preto sme na túto vôňu nezabudli ani v novom rade NIVEA Creme Care. Z obyčajnej rannej a večernej rutiny sa vďaka nej stane očistný zážitok, pri ktorom pocítite dotyk voňavej starostlivosti."

Čo je komplex ochrannej starostlivosti (Protective Care Complex)?
Komplex ochrannej starostlivosti (Protective Care Complex) sa skladá zo špeciálnych ošetrujúcich ingrediencií. Obsahuje trebárs Eucerit, prírodné zmäkčovadlo, ktoré je známe svojimi ošetrujúcimi a hydratačnými vlastnosťami a schopnosťou posilňovať ochrannú funkciu kože. Okrem toho je v komplexe obsiahnutý i panthenol, ktorý zosilňuje vlastné regeneračné procesy pleti, zlepšuje hydratáciu pokožky, znižuje svrbenie a výskyt zápalov kože.

Aké produkty rad NIVEA Creme Care obsahuje?
Návyky v starostlivosti o pleť sú rôzne. Niekto používa najradšej čistiaci krém, iný dáva prednosť obrúskom. Preto sme vyvinuli rovno 3 rôzne produkty – Ošetrujúce čistiace mlieko NIVEA Creme Care, ktoré sa používa s pomocou vatového tampónika, Ošetrujúci čistiaci krém NIVEA Creme Care, na jeho aplikáciu postačí len trocha vody, a Ošetrujúce čistiace obrúsky NIVEA Creme Care s jemnou tkaninou, ku ktorým už nie je potrebné nič ďalšie.

Pre aký typ pokožky sú tieto produkty vhodné? Môžu ich používať i ľudia s citlivou pleťou?
Naším cieľom bolo vyvinúť také ošetrujúce čistiace produkty, ktoré sú vhodné pre každý typ pleti. A presne to sa nám i podarilo. Takže či už máte pleť normálnu, suchú alebo citlivú, vždy si môžete dopriať výrobky z nového radu NIVEA Creme Care.

Mám používať čistiacu starostlivosť NIVEA Creme Care ráno alebo večer?
Ideálne ráno i večer. Večer by ste mali pleť zbaviť zvyškov mejkapu a nečistôt, ktoré sa na nej nazhromaždili v priebehu dňa. Len dokonale vyčistená a udržovaná pleť totiž môže cez noc naplno regenerovať. Nedostatočné čistenie môže oproti tomu viesť k podráždeniu a začervenaniu. V dopoludňajších hodinách by ste potom mali odstrániť kožný maz, pot a olejovité látky, ktoré na tvári vznikajú v dôsledku procesov nočnej regenerácie a obnovy buniek. I na to sa skvele hodia čistiace prostriedky NIVEA. Sú ideálne na každodenné použitie.

Vzhľadom na to, že sú produkty ošetrujúce a hydratujú pleť, musím ešte používať denný a nočný krém?
Áno. Po vyčistení pleti by ste mali siahnuť po ďalšej hydratačnej starostlivosti. Prípravky NIVEA Creme Care totiž nenahradzujú pleťové hydratačné krémy. Ich zloženie je navrhnuté tak, aby dôkladne vyčistilo a jemne pleť ošetrovalo. Vaša tvár ale potrebuje ešte ďalšiu dávku vyživujúcej starostlivosti.