zabaleno, ideme

Balíme, ideme. Takto prípravy na cesty zvládnete pekne v pokoji

Máme pre vás tipy, vďaka ktorým si zabalíte všetko potrebné.

Viete, ako sa to hovorí – na dva dni potrebujete rovnaký počet vecí ako na týždeň. A ono to, bohužiaľ, platí. Aj keď sa chystáte vybehnúť len na víkend, chcete mať istotu, že vám nič nebude chýbať. To sa týka kozmetiky, oblečenia... čo keď sa zrazu ochladí? Máme pre vás riešenie – baľte rozumne a pokojne si môžete vziať svoju obľúbenú bundičku navyše!

Cestujete za oddychom? Tak sa vopred nestresujte

Poznáme to všetky. Celý týždeň sa nemôžete dočkať, kedy vyrazíte, ale deň pred odchodom zmätene preberáte oblečenie a partner vás nakoniec aj tak zahriakne pohľadom, pretože je vaša batožina 5x väčšia ako jeho. To chce pokoj. Cestovanie si predsa máte užívať.

Cestovanie vám prospeje – aj keď vybehnete len na víkend

1. Doprajte si relax
Aj pobyt v meste môže byť uvoľňujúci a prospešný pre vaše telo. Čo tak si na víkend vyraziť do kúpeľov alebo saunového sveta? Zájdete si na masáž, necháte sa ošetrovať... a večer si v tých krásnych nových šatách užijete romantickú večeru vo dvojici.

2. Urobte myšlienkový reštart
Doma si nikdy toľko neodpočiniete. Aj keď máte cez víkend voľno, stále vám napadá, čo by bolo potrebné urobiť – rozoslať pár e-mailov, vyžehliť tú hromadu bielizne... Až keď od toho všetkého odídete preč, môžete konečne vypnúť. A užívať si zase maličkosti.

3. Načerpajte energiu
Aký efekt má také myšlienkové odpútanie? Keď sa zase vrátite do práce, pôjde vám všetko lepšie. Tým, že na chvíľku vypustíte, uvoľníte napätie a problémy, ktoré vám pripadali neriešiteľné, sa možno vyjavia v úplne novom svetle.

4. Inšpirujte sa
Ako lepšie si rozšíriť obzory než stretávaním s cudzím kultúrami? A nemusíte kvôli tomu hneď lietať za oceán – niekedy stačí prejsť pár kilometrov za hranice. Vyberte si na víkendovú vychádzku nejaké útulné historické mestečko a nechajte sa inšpirovať jeho každodenným životom.

Nevyhovárajte sa na peniaze – cestovať sa dá aj lacno

žena s knihou

Historické mestá susedných krajín môžete za pár eur navštíviť autobusom, lacno ale zoženiete aj letenky. Každú chvíľu vyskočí nejaká akcia do niektorého z európskych miest! Sledujte akčné ponuky alebo kupujte dlho dopredu, v cieľovej destinácii potom môžete ušetriť napríklad vďaka lacnému ubytovanie cez Airbnb.

Vyrazte si naľahko

kufor

Lacné letenky vám ušetria peniaze, ale vy za odplatu musíte ušetriť miesto v batožinovom priestore. V cene je väčšinou len príručná batožina. Chcete cestovať pohodlne a bezpečne sa zmestiť do váhového limitu? Radšej než ťažký kufor zvoľte ľahšiu látkovú tašku, ktorú v prípade potreby do kontrolného boxu ľahko stlačíte.

Choďte na to múdro: kúpte si cestovné balenie

Prečo sa posledné hodiny pred odchodom vždy zmenia na cestovnú horúčku plnú stresu? Väčšinou zistíme, že by sme potrebovali veľa vecí, ktoré nemáme kam dať. A v takej chvíli sa hodí ušetriť miesto, kde sa dá...

Zabaľte si napríklad celú kúpeľňu. Ale zmenšite jej objem

Týka sa to hlavne nás žien – vždy totiž myslíme na to, čo keby. A pre istotu sa vybavíme na každú príležitosť. Nabudúce, keď budete baliť, to ale skúste trochu inak. Pri každej veci, ktorú budete chcieť prihodiť do kufra, zvážte, či ju použijete viac ako raz. A ak nie, nezaobídete sa bez nej úplne?

My vieme, niekedy je to ťažké. Ak vás rovnako premôže strach z neznámych situácií, radšej sa pre pokoj zabaľte kompletne. Veď s cestovnými baleniami ušetríte veľa miesta a pokojne si ich so sebou vezmete aj na palubu lietadla.

Pár krásnych slov

citat Coco Chanel

„Skutočná elegancia sa skrýva v jednoduchosti.“ Coco Chanel

Takto sa pobalíte raz-dva. A v pohode

  • Prestaňte oblečenie skladať na úhľadné kôpky. Najviac miesta aj tak ušetríte, keď ho zrolujete do pevných ruličiek.
  • Ak to počasie dovolí, oblečte si najobjemnejšie kúsky na seba. Keď z batožiny vyberiete mikinu alebo bundu, razom získate veľa miesta navyše.
  • Používajte kozmetické taštičky alebo puzdrá, aby ste jednotlivé predmety ľahko našli a nerozhádzali si zakaždým celú batožinu.
  • Ak letíte iba s príručnou batožinou, presvedčte sa, že všetky kozmetické výrobky majú maximálny objem 100 ml – tak ako cestovné balenie od NIVEA.
  • Zistite si, či vybavenie vášho ubytovania zahŕňa aj fén na vlasy – môžete si tak ušetriť veľa miesta.

Šetrite miesto. Ale nie na úkor toho základného

Čo pri balení naopak nesmiete vynechať? Tieto veci pre nás ženy patria k nevyhnutnostiam:

Slnečná ochrana
Nielen okuliare, ale tiež kvalitný opaľovací krém vám zaistí, že sa pre vás na dovolenke slnečné lúče nestanú nepriateľom. Pre seba i svojich najmenších si pribaľte NIVEA Vreckové detské mlieko na opaľovanie OF 30.

Instantné osvieženie
Málokedy výlet len presedíte. Väčšinou sa spoločne vydáte na prieskum okolia a niekedy tiež na poriadne náročné túry. Žiadny strach, skladný NIVEA Sprej dezodorant Fresh Natural 100 ml vám zaistí, že budete mať voňavé osvieženie stále poruke.

Všetko pre krásu
Dovolenka je ideálny čas pre trochu rozmaznávania. Využite to, že máte chvíľku pre seba, a doprajte si pleťovú masku, natrite sa voňavým telovým mliekom a zabaľte sa do hotelového županu. Takáto relaxácia vám prospeje!

Ochrana pred potom na každú cestu

spoľahlivý antiperspirant

Aby ste si cestovanie užívali, musíte sa cítiť príjemne. Nie je preto najlepší nápad vziať si tie najužšie nohavice a tričko z materiálu, v ktorom sa nadmerne potíte. Niekedy ale ani v tom bavlnenom potu neuniknete... Majte preto vždy pri sebe spoľahlivý antiperspirant ako NIVEA Sprej antiperspirant Invisible Black & White Clear 100 ml. Vďaka nemu zostanete pokojná v každej situácii.

Pribaľte osvieženie aj pre svojho partnera

spoľahlivý antiperspirant

Muži sa skromným podmienkam väčšinou prispôsobia oveľa lepšie ako ženy. Tiež ste pri niektorých z nich spozorovali „cestovnú módu“, pri ktorej niekoľko dní bez sprchy nie je žiadna tragédia? Aj tak ale iste váš partner ocení, keď aj pre neho zabalíte sviežosť, ktorú spoľahlivo zaistí NIVEA Sprej antiperspirant pre mužov Invisible Black & White 100 ml.