Nadmerné potenie dlaní: Pomôže šalvia a kvalitná kozmetika

Naučte sa pár jednoduchých krokov, vďaka ktorým zvíťazíte nad potením rúk.

Odteraz už pre vás bude podávanie ruky aj tanec s partnerom hračka. Nadmerné potenie rúk vás už trápiť nebude.

Prečo sa nadmerne potia práve moje telo a dlane?

Za nadmerným potením, čiže hyperhidrózou stoja podľa výskumov 3 hlavné príčiny: hlboké emócie, hormóny a niektoré zdravotné problémy.

Potné žľazy hrajú hlavnú úlohu

Potné žľazy hrajú hlavnú úlohu

Pri nadmernom potení sú potné žľazy nepretržite v pohybe. Vlastne vám tým dávajú najavo, že vaše telo má neustále potrebu sa schladiť a upokojiť.

Čo spôsobuje potenie rúk?

Čo spôsobuje potenie rúk?

Za vlhkými dlaňami môže stáť celý rad faktorov a príčinu často dokáže určiť len lekár. Ak máte nadmerné potenie v rodine, existuje jediná pomoc – antiperspirant neustále poruke.

Existuje riešenie, ktoré poteniu zabráni?

Myslíte to s liečbou nadmerného potenia vážne? Potom najprv vypozorujte, čo presne potenie rúk spôsobuje. Potíte sa najviac v stresových situáciách a pri pocitoch úzkosti, alebo má vašu hyperhidrózu na svedomí váš zdravotný stav? Častými zdravotnými príčinami sú totiž napríklad reumatoidná artritída a hypertyreóza, teda ochorenie štítnej žľazy.

Pri hyperhidróze sa môžu vaše dlane potiť až 5x viac než ostatným. Ak máte pocit, že je potenie naozaj neznesiteľné, zájdite za doktorom. Jedine on dokáže určiť presnú diagnózu a navrhnúť liečbu. Ak ste však spozorovali, že potenie sa dostavuje len vo chvíľach stresu, je možné ho zvládnuť pomocou relaxačných techník a vhodnej kozmetiky.

Ako prvú pomoc použite silný antiperspirant, ktorý udrží pot na uzde. NIVEA Guľôčkový antiperspirant Stress Protect pomôže zmierniť produkciu potných žliaz priamo pri zdroji. Pôsobí okamžite a funguje až po dobu 48 hodín. Majte ho pri sebe v situáciách, ktoré vedú k nadmernému poteniu – ľahko ho schováte do každej kabelky.

Ako si poradiť s nadmerným potením

Účinné antiperspiranty a sprchové gély s nádhernou vôňou: Kto hovoril, že boj proti poteniu nemôže byť príjemný?

Vyhrajte nad potením dlaní vďaka správnemu antiperspirantu

Pri výbere dajte pozor, aby ste siahli po antiperspirante, a nie dezodorante. Na dezodorant pri nadmernom potení nespoliehajte. Poteniu totiž nezabráni, „iba“ ochráni pred pachom potu.                                                                                                                                               

Ktoré produkty od NIVEA pomôžu pri nadmernom potení (nielen) rúk?

Pri nadmernom potení (nielen dlaní) je nevyhnutné udržiavať póry a potné žľazy čisté. Snažte sa vyhnúť sprchovým gélom s vysokým množstvom pridaných olejov – je lepšie spoľahnúť sa na čistiace sprchové gély, ako je NIVEA Osviežujúci sprchový gél Fresh Pure. Pokožku zanechá sviežu, hydratovanú a krásne voňavú.

Na bežné umývanie rúk si kúpte šetrné mydlo, napríklad NIVEA Krémové tuhé mydlo s pantenolom, euceritom a glycerínom. Táto trojica vytvorí penu, ktorá zanechá pokožku hebkú a hydratovanú.

Antiperspirant je nevyhnutnou súčasťou kabelky. NIVEA Tuhý antiperspirant Protect & Care sa rýchlo vstrebe, takže ho môžete použiť aj bezprostredne pred schôdzkou. Obzvlášť vhodné pre ruky sú tiež antiperspiranty obohatené kaolínom, ako je NIVEA Tuhý antiperspirant Powder Touch, ktoré zanechajú ruky aj podpazušie suché a krásne voňavé.

Šalvia – prírodný liek pre dlane, ktoré sa potia

šalvia

Šalvia lekárska je dobre známa pre svoju schopnosť znížiť funkciu potných žliaz. Doprajte si dve až tri šálky šalviového čaju denne a spoznáte zmenu. Skvele funguje aj príjemný kúpeľ rúk vo vlažnom šalviovom čaji.

Trápi vás nadmerné potenie aj inde ako na dlaniach? Pozrite sa, ako zabrániť nadmernému poteniu a aké telesné pochody za ním stoja.