Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

noha ženy

Suchá koža na kolenách: Ako ju ošetrovať?

Zistite, ako predísť suchej pokožke na kolenách

So suchou kožou a drobnými šupinkami sa v živote stretla väčšina žien. Čo ak chceme svoje nôžky vystaviť? Tu je pár tipov, ako si poradiť so suchou pokožkou na kolenách.

Kde sa berie suchá koža?

Dôvodov, prečo je pokožka na kolenách suchá a šupinatá, môže byť celý rad. Riešenie je však jediné: pravidelná hydratačná starostlivosť.

Prečo je pokožka na kolenách suchšia ako iné časti tela?

Občas zabúdame, akú dôležitú úlohu hrajú kolená v našom každodennom pohybe. Umožňujú nám behať, chodiť, ohýbať sa dole a zároveň nesú celú našu telesnú hmotnosť. Pohybom namáhame nielen kolenné kĺby, ale aj pokožku. Aby sa navyše mohla koža na kolenách mnohokrát za deň napnúť a zase zmrštiť, je tenšia než na lýtku alebo stehne, preto je zároveň náchylnejšia na vysúšanie.

Ak na kolenách často kľačíte – napríklad v práci, alebo pri hraní s deťmi – vyvíjate na túto tenkú kožu ďalší tlak, a to môže viesť k nahromadeniu a odlupovaniu odumretej pokožky. Väčšiu ako zdravú záťaž spoznáte tak, že kolená vyzerajú o niečo tmavšie a sú na nich suché šupinky, a to aj po umytí a osušení.

Trápi vás suchá koža na nohách? Prečítajte si tiež, ako si zaistiť hebké chodidlá.

Opaľovací krém patrí aj na kolená!

nohy

Zima nie je jediné obdobie, ktoré je zodpovedné za suchú a drsnú kožu na kolenách. Slnečné lúče si totiž svoj cieľ ľahko nájdu nielen na tvári a na chrbte, ale aj na kolenách. Nezabúdajte preto naniesť dobrý opaľovací krém tiež na túto časť tela. Nám sa osvedčilo NIVEA Chladivé mlieko na opaľovanie Protect & Refresh.

Starostlivosť o suchú pokožku na kolenách

Hebké a hydratované kolená môžete mať aj vy. Vyberte si niektorý z účinných produktov a tešte sa na obdobie sukní!

Siahnite po starostlivosti, ktorá vašej pokožke uľaví

Zo všetkého najviac túži suchá pokožka kolien po hydratácii. Doprajte jej vzpruhu zvnútra i zvonku. Použite intenzívny telový krém na suchú pokožku, ako je NIVEA Výživné telové mlieko Body Milk. Počas jeho nanášania venujte kolenám osobitú pozornosť.

Skvele zaberá tiež NIVEA Výživný telový olej Body Oil s mandľovým olejom. Je špeciálne navrhnutý pre suchú pokožku a poradí si aj s citlivou oblasťou kolien.

Ak si na pravidelné nanášanie telového mlieka nedokážete nájsť čas, vyskúšajte NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy, ktoré sa nanáša už počas sprchovania. Spojením hneď dvoch krokov ušetríte nielen čas, ale budete mať tiež hladkú a hebkú pokožku – aj na kolenách.

Nezabudnite na peeling

žena užívajuci peeling

Ako balzam na suchú kožu kolien pôsobí tiež peeling. Naneste ho raz týždenne a jemne ho vmasírujte do pokožky. Pri jeho oplachovaní odstránite odumreté bunky, ktoré na kolene vytvárali suché šupinky. Po osušení naneste ešte telové mlieko a vaša pokožka bude zamatovo hebká.

7 tipov pre kolená, ktoré budete chcieť ukázať

  • Hydratujte pokožku aj zvnútra. Vypite denne aspoň 2 litre vody.
  • Kúpte si zvlhčovač vzduchu – domov i do kancelárie.
  • Horúca voda pokožku vysušuje. Sprchujte sa preto teplou „tak akurát" vodou.
  • Jedzte zdravo – živiny v jedle pomôžu urýchliť obnovujúce procesy v tele.
  • Ak je vonku zima, oblečte si dlhé nohavice. Tenké silonky nechajte doma.
  • Vyhýbajte sa stresu – stres sa totiž odráža aj na stave vašej pokožky.