Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Tip
3 tipy

Poďte sa s NIVEA pozrieť na ďalšie mýty. Sú niektoré z nich pravdivé?

  • Keď si dám studenú sprchu, tak sa nespotím. To je pravda! Táto metóda proti poteniu funguje ale len chvíľu. Studená voda dokáže schladiť, telo sa ale vráti k svojej pôvodnej teplote počas veľmi krátkej chvíľky.
  • Keď použijem antiperspirant/dezodorant na čerstvo oholenú pokožku, riskujem tým podráždenie. Nie je to  tak úplne pravda. Podráždenie nespôsobí antiperspiranat/dezodorant samotný, ale nesprávny štýl holenia. Preto vždy použite penu alebo gél na holenie. Tým svoju pokožku ochránite pred poranením a následným podráždením po použití antiperspirantu/dezodorantu. Každopádne ak chcete použiť antiperspirant alebo dezodorant krátko po holení, mal by byť bez obsahu alkoholu, ako napríklad NIVEA Guľôčkový antiperspirant Protect & Care. Určite ale po holení vždy chvíľu počkajte, než dezodorant alebo antiperspirant aplikujete.
  • Dezodoranty a antiperspiranty upchávajú póry na povrchu pokožky. Pravda alebo lož? Všetky dezodoranty bez hliníka pôsobia iba na povrchu pokožky. Neutralizujú tu baktérie zodpovedné za zápach. Naproti tomu účinné zložky antiperspirantov póry zužujú, a tak pomáhajú minimalizovať potenie. To zaistí pocit sviežosti bez akýchkoľvek negatívnych dosahov na pokožku, ktorá môže stále voľne dýchať.