Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

V čom spočíva čaro hodvábu?

V čom spočíva čaro hodvábu? A môžete ho preniesť na pokožku?

Vedeli ste, že hodváb môže byť súčasťou vašej každodennej starostlivosti?

Čo si predstavíte, keď sa povie hodváb? Jemnosť, ľahkosť... a taký príjemný pocit na dotyk! Priali by ste si, aby rovnaké pocity vyvolávala aj vaša pokožka? Nie je to nemožné. Poďte sa pozrieť, ako získať pokožku hebkú ako hodváb.

Ako to, že je hodváb taký hebký?

Máte hodváb spojený s luxusom? Niet divu. Hodváb nemožno vypestovať na poli ako bavlnu alebo ľan, a je preto veľmi vzácny. Zároveň je tiež mimoriadne šetrný k našej pokožke.

Prečo štruktúra hodvábu prospieva našej pokožke?

V oblečení trávime náš čas takmer nepretržite a to, ako dobre sa v ňom cítime, závisí z veľkej časti na materiáli nášho odevu. V našej pokožke sa totiž nachádzajú nervové zakončenia, ktoré okolité prostredie vnímajú a reagujú naň. Vďaka nim sme potom schopní povedať, že nás napríklad „hryzie“ sveter.

Ako to, že je nám hodváb na pokožke taký príjemný? Materiál hodváb je veľmi hladký a taký poddajný, že po našej pokožke len ľahučko kĺže. Na rozdiel od pevných a hrubých materiálov, ako je ľan alebo vlna, senzory v pokožke vôbec nedráždi.

Ideálne v sparných dňoch: hodvábne šaty príjemne „chladia“

Hodváb je tým najpríjemnejším, čo na seba môžete obliecť počas teplých dní. Teplo totiž neizoluje, ale naopak vodí. Vďaka tomu nám pomáha udržať si príjemnú telesnú teplotu aj vo vysokých teplotách a navyše necháva našu pokožku dýchať.

V čom je hodváb taký výnimočný?

  • K pokožke je veľmi jemný, nedráždi ju, ale naopak „hladí“.
  • Pomáha nám udržať si príjemnú telesnú teplotu a je vysoko priedušný.
  • Hodvábna látka je veľmi poddajná a pružná, takže sa výborne prispôsobí nášmu telu.
  • Nielenže je hodváb pohodlný, je tiež veľmi elegantný a pôsobí luxusne.

Hebké na dotyk, pôvabné na pohľad

Nielenže je hodváb neuveriteľne príjemný, ale dokáže tiež na každom vykúzliť naozaj elegantný vzhľad. Jemná, ľahká látka na tele prirodzene splýva a vytvára magické odlesky. Chvíľami sa dokonca zdá, že mení svoje farby!

Vždy čisto prírodný: nemožno ho napodobniť

Hodváb je predmetom ľudskej túžby po stáročia, jeho dotyk totiž len tak niečo nenahradí. A práve v tom spočíva jeho čaro. Aj keď by si ho prial nosiť každý, je stále veľmi vzácny – iba príroda má totiž jeho výrobu patentovanú.

Vďaka tomu zostáva hodváb stopercentne prírodný. Len húsenice priadky morušovej dokážu vyprodukovať tento materiál, aby si z neho postavili kokóny, do ktorých sa zakuklia, než sa z nich stanú motýle. A tieto drahocenné zámotky potom ľudia využívajú na výrobu tej najpríjemnejšej látky na svete.

Doprajte svojej pokožke hodvábnu starostlivosť. Počas sprchovania!

Ako získať hodvábnu pokožku? Vyskúšajte ošetrujúce sprchové peny NIVEA.

Rozmaznávajte svoju pokožku vzácnymi výťažkami

Rozmaznavajte sa

Ako dokážu NIVEA Ošetrujúce sprchové peny vašu pokožku nádherne zjemniť? Nadýchané krémové zloženie pokožku šetrne čistí, ale nevysušuje ju. Výťažky z hodvábu prepožičiavajú bohatej pene vlastnosti ľahkého pohladenia. Po sprchovaní je pokožka krásne voňavá a hydratovaná. Ideálna starostlivosť pre každé ráno aj večer!

Začleňte hodváb do svojej každodennej starostlivosti

Vedeli ste, že do hodvábu sa môžete obliecť už počas sprchovania? Vďaka ošetrujúcim sprchovacím penám NIVEA s výťažkami z hodvábu, ktoré vašej pokožke dodajú hebkosť, o akej sa vám doteraz ani nesnívalo. Sprchová pena sa vám rozpustí na pokožke, hydratuje ju a zjemní. Váš zážitok zo sprchovania bude teraz oveľa nadýchanejší a mäkší. Vďaka ľahučkej voňavej pene!

Chcete sa po sprche cítiť naozaj luxusne? Doprajte si NIVEA Ošetrujúcu sprchovú penu s vôňou vanilky a karamelu. Alebo máte radšej osviežujúcu vôňu? NIVEA Ošetrujúca sprchová pena s ovocnou vôňou rebarbory a listov maliníka vás príjemne povzbudí. Nielenže bude po sprchovaní vaša pokožka nádherne hebká, ale bude tiež úžasne voňavá.

Sprchová pena namiesto gélu: vyskúšajte ľahké pohladenie

Tešíte sa, keď vytvoríte bohatú penu zo svojho obľúbeného gélu, ale polovica skončí na podlahe. Poznáte to? Tak to sa vám s NIVEA Ošetrujúcou sprchovou penou nikdy nestane. Jednoducho ju vytlačíte do dlane a rozotrite – ľahučká pena sa nešmýka, ale na pokožke krásne drží. A jemne ju rozmaznáva.

Navyše vám vydrží dlhšie ako bežný sprchový gél. V dlani totiž sprchová pena krásne napení a vaše každodenné rituály v kúpeľni premení na ozajstné radovánky. Toto proste musíte vyskúšať na vlastnej koži.

NIVEA Ošetrujúca sprchová pena: hebká a voňavá

Vyskúšajte tak trochu iný zážitok zo sprchovania. Nadýchaná pena vašu pokožku jemne pohladí a krásne rozvonia celú kúpeľňu – karamelom alebo napríklad listami maliníka.

Prečo je ošetrujúca sprchová pena taká príjemná?

  • Zloženie obohatené o hodváb pokožku jemne rozmaznáva.
  • Má výnimočne bohatú, nadýchanú a mäkkú štruktúru.
  • Pokožku zanecháva hydratovanú, voňavú a úžasne hebkú.