Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Starostlivosť o suché ruky

Starostlivosť o suché ruky

Máme pre vás tipy, ako sa vyhnúť suchým rukám po celý rok.

Ruky používame takmer neustále – nie je teda divu, že majú tendenciu sa vysúšať. Zistite, prečo to tak je, a ako vysúšaniu kože na rukách predísť.

Čo spôsobuje suchú pokožku na rukách?

Dôvodov, kvôli ktorým sú naše ruky suché, drsné a unavené, existuje mnoho.

Prečo sú moje ruky také suché?

Nech už sa vo svojom živote rozhodnete robiť čokoľvek, ruky budú vždy hrať veľkú rolu. Sú vašou vizitkou, často utvárajú prvý dojem, ktorý si o vás protistrana urobí. Zároveň ich ale neustále vystavujeme rôznym úlohám a tiež rozdielnym teplotám. To všetko sa na rukách podpisuje a často to vedie až k ich vysúšaniu a popraskanej koži.

Ak ide o starostlivosť o pokožku, na ruky často zabúdame, a to aj napriek tomu, že je koža na niektorých častiach dokonca tenšia než pleť na tvári. Je na čase začať venovať potrebnú starostlivosť aj pokožke na rukách. Naše ruky si to predsa zaslúžia

Ak ste dehydrovaná zvnútra, budete dehydrovaná aj zvonku!

Ľudia často zabúdajú, že to, ako naše telo vyzerá zvonku, je ovplyvnené tým, ako ho hydratujeme zvnútra. A koža na rukách nie je výnimkou. Aby boli vaše ruky krásne, hebké a netrpeli suchou pokožkou, vypite každý deň dostatočné množstvo vody.

5 najčastejších príčin suchej pokožky na rukách

  • Studené a veterné prostredie,
  • UVA/UVB lúče,
  • chemické čistiace prostriedky,
  • príliš časté umývanie rúk,
  • kúrenie a klimatizácia. 

Čo so suchou pokožkou na rukách?

Suché ruky iste nechcete vystavovať na obdiv. Zistite, ako svoju pokožku ošetrovať, aby bola opäť zdravá a krásna na pohľad i na dotyk.

Ako liečiť suchú pokožku na rukách

Predísť suchým rukám nie je vždy jednoduché. So správnymi produktmi to ale zvládnete. Doprajte im hydratáciu a starostlivosť, ktorú si zaslúžia.

Pracujete často s drsnými materiálmi, ktoré jemnej pokožke rúk nepristanú? Potom je veľmi dôležité nájsť vhodný krém, ktorý im poskytne ochranu aj hydratáciu. Presne taký je NIVEA Hydratačný krém na ruky, upokojí popraskanú kožu a navráti jej hydratáciu.

Ďalším produktom, ktorý pomáha v boji proti suchej koži, je NIVEA Krémové telové mlieko Smooth sensation. Toto mlieko je obohatené o bambucké maslo a glycerín, ktoré sa postarajú o navrátenie pokožky do pôvodného stavu. Navyše je ľahké a jednoducho sa rozotiera, takže je to ideálny partner na cesty.

Veľký počet žien stále nedá dopustiť na jedinečné zloženie NIVEA Creme. Tento sto rokov starý krém dodá pokožke všetko, čo potrebuje a zanechá ju hebkú a voňavú

Aj ruky si zaslúžia peeling!

Keď príde rad na peeling, na ruky často zabúdame, pritom je koža na nich často tenšia než naša pleť. Pravidelný peeling rúk ich zbaví mŕtvych kožných buniek a dá priestor tým novým. Takže zbohom, suché a šupinaté ruky!