Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

suchá pokožka

Vysušená pokožka stráca pružnosť a rýchlejšie starne - Začnite s výživou a starostlivosťou hneď teraz!

Naučte sa, ako suchú pokožku priviesť opäť k rovnováhe

Suchá pokožka trápi väčšinu z nás. Minimálne každú zimu. Ak ale túžime po tom, aby naša pokožka zostala zdravá a pevná, nemali by sme starostlivosť o ňu podceňovať. Objavte najúčinnejšie spôsoby, ako ju správne hydratovať!

Suchá pokožka potrebuje vašu starostlivosť: rozmaznávate ju správnym spôsobom?

Telové mlieko alebo krém nemusia stačiť. Odhaľte príčiny, ktoré vysušovanie spôsobujú a nájdite pre svoju pokožku tú najvhodnejšiu starostlivosť.

Problematické miesta? Lakte, kolená a predkolenia

problematické miesta

Vrchná vrstva pokožky prijíma živiny zo spodných tukových vrstiev kože. Venujte im zvýšenú starostlivosť – NIVEA Výživné telové mlieko Body Milk zaistí i tým najproblematickejším partiám hĺbkovú hydratáciu a zamatovú jemnosť.

Čo spôsobuje, že je pokožka náchylná na vysušovanie?

Určite ste si to už všimli – keď trávite čas na slnku, v mraze, alebo v prekúrenej miestnosti, trpí vaša pokožka dvojnásobne. Prudké zmeny teplôt totiž vysušujú pokožku najviac. Nie vždy môžeme okolité prostredie ovplyvniť, niekedy však svojej pleti nevedomky škodíme sami.

Horúca sprcha je nám po náročnom dni síce príjemná, ale naša pokožka počas nej trpí. Skúste teplotu vody postupne znižovať, prospejete tak svojej koži a zároveň sa otužíte. A ak si horúcu sprchu nedokážete odpustiť, aspoň ihneď po nej pokožku hydratujte – vyskúšajte napríklad NIVEA Telové mlieko s mandľovým olejom a vôňou vanilky.

Možno je vaša pleť príliš citlivá na zmeny teplôt, možno je suchá pokožka vo vašej rodine dedičná. To ale ešte neznamená, že musíte trpieť nepríjemným svrbením a pocitom napnutej kože. Hutné a výživné telové mlieka ako NIVEA Krémové telové mlieko Smooth Sensation vašu pokožku dlhodobo hydratujú a zanechávajú príjemný pocit hebkosti.

Už poznáte dexpanthenol? Vaša pokožka bude vďaka nemu zase hebká

  • Aj telové mlieka sa líšia – a nie všetky sú pre suchú pokožku najvhodnejšie. NIVEA Regeneračné telové mlieko Repair & Care s dexpanthenolom bolo špeciálne vyvinuté pre potreby suchej pokožky.
  • Čo by ste o dexpanthenole mali vedieť? Provitamín B5, čiže dexpanthenol, je známy pre svoje posilňujúce a ochranné účinky a pomôže vám vrátiť pokožku späť do rovnováhy.
  • Dexpanthenol tiež rýchlo a šetrne zmierňuje začervenanie.
  • Rozdiel pocítite už po niekoľkých použitiach! Popraskaná koža sa zacelí, svrbenie ustane a vaša pokožka bude opäť hebká a zdravá na pohľad i na dotyk.

Vyskúšajte overené postupy a uzdravte svoju pokožku!

Objavte riešenia, ktoré vašej pokožke okamžite uľavia a zároveň jej pomôžu vytvoriť ochrannú bariéru do budúcnosti.

Postarajte sa o príjemnú vlhkosť vzduchu

Postarajte sa o príjemnú vlhkosť vzduchu

Vysušený vzduch = vysušená pokožka. Našťastie existuje jednoduché a príjemne voňavé riešenie – zvlhčovač vzduchu. Vašej pokožke i vášmu dýchaniu tiež prospeje, keď budete pravidelne vetrať.

Olej a cukor: prírodný peeling pre suchú pokožku

olej a cukor

Prečo peeling? Pretože pokožka, z ktorej odstránite vrchnú odumretú vrstvu, ľahšie regeneruje. Prírodný peeling z oleja a cukru pokožku nedráždi, ale jemne ošetruje a vyživuje.

Vyskúšajte, aké kúzla dokáže prírodná kozmetika! Úplne vám stačia ingrediencie, ktoré už máte doma – vyrobte si vlastnú pleťovú masku, peeling alebo voňavé mydlo.

Chcete, aby vaša pokožka bola jemná? Buďte k nej šetrní

Odhaľte, čo vašu pleť dráždi a vysušuje, a jednoducho sa tomu vyhnite. Starostlivosť o suchú pokožku predsa nemusí byť vyčerpávajúca.

Nie sú to len vonkajšie podmienky, ale aj materiály, ktorými svoju pokožku obklopujete. Oblečenie z umelých vlákien, hryzavé svetre alebo príliš tesné nohavice môžu vašu pokožku trieť, a tým aj vysušovať. Niekedy nie je na vine materiál, ale prací prášok, ktorý vašu kožu dráždi. Keď budete pár dní sledovať, v akých podmienkach sa cítite príjemne a kedy vás naopak neustále niečo svrbí, určite čoskoro objavíte pravú príčinu.

Vaša pokožka v rovnováhe: vďaka hĺbkovej starostlivosti

Začnite so starostlivosťou už v sprche. Zvoľte taký sprchový gél, ktorý vašu pokožku jemne rozmaznáva a nedráždi – napríklad NIVEA Ošetrujúci sprchový gél Creme Sensitive. Tiež horúca voda vašu pokožku vysušuje, skúste preto dobu strávenú v sprche trochu obmedziť.

Keď sa osušíte, prichádza tá najdôležitejšia chvíľa – hydratácia! Doprajte svojej pokožke telové mlieko, ako je NIVEA Regeneračné telové mlieko Repair & Care. Liečivé zloženie s dexpanthenolom kožu upokojí a hĺbkovo ju hydratuje po celý deň.

Nezabudnite však na to, že aj tá najúčinnejšia starostlivosť potrebuje svoj čas. Namiesto toho, aby ste svoju pokožku neustále zaťažovali novými a novými produktmi, radšej ju nechajte chvíľu vydýchnuť. Uvidíte, že vaše snaženie sa čoskoro prejaví a vaša pokožka bude len žiariť!

NIVEA Modré Tipy - Ako bez obáv nastaviť tvár mrazu?