Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Ako často si farbiť vlasy?

Ako často si farbiť vlasy?

Ako často si farbiť vlasy? Zodpovieme všetky vaše otázky

Krásne, vyživené a zdravé vlasy sú snom každej ženy. My vám poradíme, ako farbené vlasy ošetrovať tak, aby boli vašou pýchou.

Farbenie vlasov a všetko, čo o ňom chcete vedieť

Farbenie vlasov sa často môže premeniť na nočnú moru. Hlavne vtedy, keď sa do toho pustíte sama na vlastnú päsť. Prečítajte si naše rady, ako sa vyhnúť častým problémom a nevytvoriť si na hlave farebnú „helmu“.

Ako farba na vlasy funguje?

Svet farieb na vlasy sa delí na dve polovice – permanentné farby a prelivy.

Pri použití prelivu sa farba obalí okolo vlasu.

Oproti permanentnej farbe sa v prelivoch nepoužíva amoniak, ktorý by prenikol dovnútra vlasu. Preliv sa tak drží len na povrchu vlasu a postupne sa vymýva.

Naopak, permanentná farba preniká do celého vlasu.

Farba väčšinou funguje tak, že odstráni existujúcu farbu a zafarbí vlas znovu. Proces je však taký rýchly, že to ani nepostrehnete.

Ako často si farbiť vlasy?

Ako často si farbiť vlasy?

Ako často možno farbiť vlasy záleží na tom, aké sú zdravé a aké veľké zmeny chcete urobiť. Ak sa chystáte na úplne novú farbu, odporúčame nechávať medzi farbením odstup štyri až sedem týždňov – najmä ak ide o peroxid. Potrebujete len zakryť odrastené vlasy? To môžete pokojne každý mesiac.

Domáce farbenie

Domáce farbenie

Či už chcete pastelovú ružovú alebo svetlejšiu blond, je pravdepodobné, že siahnete po domácich farbách. Keď sa tak rozhodnete, nezabudnite si pozorne prečítať návod a po zafarbení vlasy ošetriť pomocou Ošetrujúceho kondicionéru Color Care & Protect, ktorý sa postará o to, aby bola farba dlho krásna, a zároveň vyživí končeky.

Ako často si farbiť vlasy? – Starostlivosť o farbené vlasy

Ukážeme vám, ako farbené vlasy udržať zdravé a silné, a pozrieme sa na možné strašiaky farbenia.

Na čo si dať pri farbení pozor

Farby na vlasy vám síce dodajú sebavedomie, ale je dôležité si uvedomiť aj ich tienisté stránky.

Istú dobu sa veľa hovorilo o farbách na vlasy a ich spojitosti s rakovinou. Výskumy však ukázali, že tento výrok je nepravdivý a zdravotných rizík sa naozaj nemusíte báť.

Ak si čítate zloženie farby a oči vám lezú z jamiek z veľkého množstva chémie, nebojte sa. Vo farbe jej máte vždy také malé množstvo, že vás naozaj neohrozí.

Aj kaderníci vám potvrdia, že profesionálne farby, ktoré možno zakúpiť v kaderníctvach a ktorými vás farbí váš kaderník, sú kvalitnejšie. Ako farbu správne vybrať a na čo si dať pozor?

To, čoho sa ženy pri farbení boja najviac, sú suché a poškodené vlasy. A to je tá chvíľa, keď na rad prichádza NIVEA Ošetrujúci šampón Color Care & Protect, ktorý sa postará, aby vaše vlasy a končeky boli zdravé a pružné. 

7 spôsobov, ako udržať farbené vlasy krásne a zdravé

  1. Pri umývaní vlasov používajte vlažnú vodu.
  2. Neumývajte si vlasy častejšie ako trikrát týždenne.
  3. Používajte čiapku do sprchy, ak si doprajete dlhú sprchu, ale vlasy si umývať nechcete.
  4. Na končeky pravidelne používajte masku.
  5. Používajte len prípravky pre farbené vlasy.
  6. Nechajte si skrátiť končeky každých 6 týždňov.
  7. Medzi farbením ponechajte odstup štyri až sedem týždňov.

Odporúčame