Ležérne účesy na každodenné nosenie

Ležérne, a napriek tomu elegantné: štýlové účesy pre každý deň

Jednoduché vlasové kreácie, ktoré zvládnete počas chvíľky.
Chcete mať vždy šik účes? Je to prekvapivo ľahké. Stačí len vedieť, ako na to. Ukážeme vám, ako ľahko a v pár krokoch vytvoríte trendy účes.

Ležérne účesy stále vedú: Jednoduché tipy vás naučia, ako na ne

Chyťte príležitosť za pačesy! Inšpirujte sa radami Sally Brooksovej – známej vlasovej expertky spoločnosti NIVEA – a podčiarknite svoj vzhľad trendy účesom. S trochou šikovného vybavenia hravo upravíte vlasy do ležérneho i elegantného štýlu.

Perfektný účes na každú príležitosť

Ani ráno nestíhate? Ženy väčšinou nemajú priveľa času navyše. Líčia sa, pripravujú raňajky a desiatu, vypravujú deti do škôl… Na vytváranie zložitých účesov skrátka nemajú čas. Ak ste na tom väčšinu dní rovnako, nezúfajte. Aj počas chvíľky môžete vyčarovať šik účes.


Niektoré účesy síce vyzerajú zložito, na prípravu sú ale neuveriteľne jednoduché. Ľahko ich zvládnete i vy. Stačí poznať pár malých trikov a prípravu si urobiť hoci už v predstihu. Večer predtým vmasírujte do umytých vlasov trochu NIVEA Penového tužidla Diamond Gloss Care a pramene zapleťte do malých vrkočov, alebo ich len jednoducho zamotajte do seba. Ráno vlasy jemne rozpletiete prstami a nadýchaný účes je na svete!

Rybí chvost: inštruktážne video

Správna kefa na vlasy je základ pekného účesu

Na začiatok pripomeňme, že je obzvlášť dôležité používať správnu kefu. Na jej kvalite všetko stojí. Pozor: Kefy so štetinami používajte len na suché vlasy. Modely s prírodnými štetinami sú šetrné k vlasom i k pokožke hlavy a ocenia ich predovšetkým dlhovlásky. Dlhé vlasy s nimi vytvarujete do väčšiny klasických účesov.

Oproti tomu guľaté kefy sú ideálne na vytvorenie objemných účesov. Vďaka ich tvaru môžete vlasy nielen pri fénovaní ovinúť dookola a docieliť tak maximálny objem a krásne nadýchané vlny. 

Naopak, plochú kefu použite vtedy, ak chcete mať vlasy rýchlo rovné a hladké. Ľahko s ňou skrotíte i divoké kadere.

Kefy na vlasy sa vyrábajú v niekoľkých rôznych veľkostiach pre všetky dĺžky vlasov. Niektoré z nich majú navyše medzery, ktorými môže prúdiť vzduch pri fénovaní. Používajú sa už od 70. rokov 20. storočia a okrem ľahšieho sušenia sa do nich vlasy i menej namotávajú.

Perfektný fén pre perfektný účes

Profesionálny a dobre fungujúci fén je základnou výbavou, ktorú na tvarovanie vlasov potrebujete. A to i v prípade jednoduchých účesov. Náš tip: Pri fénovaní sa sústreďte na dosiahnutie objemu predovšetkým v oblasti temena hlavy. Vlasy ale nesušte horúcim vzduchom príliš dlho. Ak sa budete koncentrovať na jedno miesto dlhší čas, môžete vlasy zbytočne poškodiť.

Máte vlasy farbené alebo melírované? NIVEA Penové tužidlo Color Care & Protect ich ochráni pred teplom pri fénovaní. Väčšina fénov sa dnes pýši možnosťou regulácie teploty, preto sa ju nebojte využiť. Na záver stylingu vlasy dosušte studeným vzduchom, dolaďte drobné chybičky a zafixujte účes NIVEA Lakom na vlasy Diamond Gloss Care. Dodáte mu tak krásne diamantový ligot.

Moderná štruktúra: inštruktážne video

Jednoduché účesy pre dlhé i krátke vlasy

Vytvorte si účes na každú príležitosť:

Naše stylingové prípravky vám pomôžu
NIVEA rady a tipy pre vás