Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Šampóny bez silikónov

Šampóny bez silikónov

Objavte citlivú starostlivosť so šampónmi bez silikónov!

Citlivá vlasová pokožka potrebuje zvláštnu starostlivosť. Ak i vy patríte k ženám s citlivou pokožkou, sú pre vás šampóny bez silikónu jasnou voľbou. Šetrne čistia vlasy prírodnými výťažkami z bambusu, aloe vera alebo agátu. Vyskúšajte silu prírody!

Prečo sú v šampónoch silikóny?

Ochrana proti rozštiepeným končekom

Vlasy

Silikóny majú v správnom množstve blahodarný vplyv. Vlasy sú po nich lesklé a hebké. Poskytnú im totiž ochranný film, ktorý zabráni ich rýchlemu štiepeniu.

Čo je vlastne účelom silikónov?

NIVEA sa snaží vyhnúť silikónom v šampónoch, ako je to len možné. Preto ich používame len a iba v prípade, že to skutočne dáva zmysel, a to napríklad pri starostlivosti o poškodené alebo veľmi suché vlasy. Silikóny totiž okolo vlasu vytvoria ochrannú vrstvu. Každý vlas je potom pružnejší, hladší až hodvábny na dotyk. Navyše obsahujú tieto šampóny regeneračné a vyživujúce ingrediencie, ktoré dodávajú vlasom proteíny a hydratáciu.

Silikóny dnes teda majú vo vyváženom a presne odmeranom zložení pozitívne účinky - pomáhajú vlasy uhladiť a dodať im lesk. A prečo sa teda toľko žien snaží silikónom v šampónoch vyhnúť? V minulosti ešte neboli technológie natoľko dokonalé, aby výrobcovia šampónov dosiahli ideálny pomer, a preto tieto šampóny vlasy zaťažovali. Šampóny NIVEA obsahujú iba silikóny, ktoré majú pozitívne účinky na vlasy, nezaťažujú a dajú sa ľahko vymyť.

Šampóny bez silikónov plné prírodných látok

Pre koho sú šampóny bez silikónu určené?

Silikónové šampóny vlasy nepoškodzujú, na niektoré typy vlasov ale môžu mať nežiaduce vedľajšie účinky - môžu vlasy zaťažovať. Preto by šampóny se silikónmi nemali používať ľudia, ktorí majú: 

 

Zmeniť šampón na ten bezsilikónový je tiež dobré vtedy, ak máte veľmi citlivú pokožku hlavy. Aby ste sa zbavili zvyšky silikónov na vlasoch, stačí len používať pár dní práve šampón bez silikónov v kombinácii so správnou maskou na vlasy.
Chcete svoje vlasy regenerovať ešte rýchlejšie? Vyhnite sa ich namáhaniu – teda farbeniu, trvalej ondulácii, fénovaniu horúcim vzduchom a žehleniu.

Zvyšky silikónov vo vlasoch? Dnes už nie

Umývanie lasov

Dokonale a pritom šetrne vyčistí vaše vlasy šampón NIVEA Hydratačný micelárny šampón Pure Detox. Funguje ako maska, ktorá pomáha vymyť všetky zvyšky látok, ktoré na vlasoch nemajú čo robiť.

Starostlivosť rovno z prírody

Šampóny NIVEA bez silikónu obsahujú vzácne rastlinné výťažky z granátového jablka, lekna, agátu, bambusu a aloe vera. Tieto prírodné ingrediencie v kombinácii s tekutým keratínom a ďalšími cennými zložkami poskytujú úžasne ľahký objem bez zaťaženia a vymývania farby. Presvedčte sa.

Granátové jablko

Granátové jablko

Toto orientálne ovocie je jedným z najstarších plodov využívaných v lekárstve a obsahuje celú dávku užitočných látok. Okrem vitamínov C a E aj betakarotén, zinok a selén. Šampón s výťažkami z granátového jablka vďaka nim posilní vaše vlasy a dodá im bohatší objem.

Lekno

Lekno

Lekná nie sú iba nádherné na pohľad! Majú aj úžasnú schopnosť rozžiariť a hydratovať do hĺbky. Preto sú šampóny s výťažkom z lekna skvelé pre suché vlasy.