Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

sprchový gél

Sprchový gél: Dôvody, prečo ho (ne)používať namiesto šampónu

Siahnuť či nesiahnuť po sprchovom géli, keď šampón došiel? To je večná otázka.

V drogériách vyjde sprchový gél o trochu lacnejšie ako šampón. A navyše ušetríte miesto v kúpeľni. Umývať si vlasy sprchovým gélom teda znie ako dobrý nápad. Vo väčšine prípadov je to ale presne naopak. Až na jednu výnimku. Viete akú?

Aký je rozdiel medzi sprchovým gélom a šampónom?

Rozdiel v zložení sprchových gélov a šampónov je veľký. A preto by v kúpeľni nemal chýbať ani jeden z nich.

Sprchový gél verzus šampón: Rozhodne ich zloženie

Drobné nečistoty, prach a ďalšie veci, ktoré potrebujeme z tela zmyť, odstráni ako šampón, tak sprchový gél. Preto si niektorí ľudia umývajú telo aj vlasy len sprchovým gélom (alebo len šampónom). To ale nie je dobrý nápad. Oba produkty majú totiž veľmi odlišné zloženie.

V skutočnosti potrebujú vlasy komplexnejšiu starostlivosť než telo, a tak sa aj zloženie šampónu riadi zložitejším vzorcom. Hoci to bude znieť divne, vlasy sú v podstate tvorené mŕtvymi bunkami, ktoré už nerastú, naopak, koža pozostáva len zo živých buniek. Aby boli šampóny účinné, majú preto iné hodnoty pH ako sprchové gély. Navyše zloženie šampónov má v sebe ochranné látky, ktoré vlasy vyživujú aj počas mrazivých, alebo naopak horúcich a suchých dní.
 

Dá sa použiť sprchový gél ako šampón?

Dá sa použiť sprchový gél ako šampón?

Väčšinou nie. Veľa mužov síce používa na umývanie vlasov len sprchový gél. Efekt sprchového gélu na ich vlasoch ale nie je vidieť len vďaka tomu, že sú krátke. Zloženie sprchových gélov môže poškodiť štruktúru vlasu. So sprchovým gélom preto nedosiahnete ani lesklé, ani zdravé vlasy.

 

6 dôvodov, prečo si umývať vlasy jedine šampónom

  • Zanechá vlasy hebké a lesklé.
  • Pomáha predchádzať vzniku lupín.
  • Bohatá pena dodá účinné látky ku korienkom i celej dĺžke vlasov.
  • Vďaka správnemu pH pri umývaní nepoškodí pokožku hlavy.
  • Je ľahké ho vymyť.
  • Dodá vlasom aj pokožke svieži a čistý pocit. 

NIVEA MEN: Výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo

NIVEA MEN: Výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo

Sprchové gély z radu NIVEA MEN sú určené špeciálne mužom, ktorí neradi trávia čas výberom tej správnej kozmetiky pre každú časť tela zvlášť. Možno ich použiť ako na telo, tak na tvár i vlasy. Nevysušia ani citlivú pleť tváre a vlasy zanechajú krásne hebké a svieže. Máte citlivú pokožku, potrebujete osvieženie po športovom výkone, alebo bojujete so suchou kožou? Stačí si vybrať ten správny sprchový gél. Vyskúšajte napríklad Sprchový gél pre mužov Protect & Care s upokojujúcim výťažkom z aloe vera. Ten v sebe kombinuje hneď niekoľko výhod: čistotu, sviežosť i hydratáciu.

Ktorý z nich bude ten najlepší?

Zvoľte sprchový gél a šampón, ktoré zodpovedajú vašim potrebám. Ďalšieho sprchovania sa nebudete môcť dočkať!

Toto musíte vyskúšať: Sprchová pena s hodvábom

Neuveriteľná hebkosť. Práve to je pocit, ktorý vo vás prebudí Ošetrujúca sprchová pena s výťažkami z hodvábu a ovocnou vôňou rebarbory a listov maliníka. A nie je to náhoda. Jej zloženie totiž obsahuje výťažky z pravého hodvábu. Čo vás prekvapí možno ešte viac ako hodvábna pokožka, je čarovná ovocná vôňa sprchovej peny. Kombináciu rebarbory a listov maliníka jednoducho musíte vyskúšať!

Sprchová pena s hodvábom

Naše tipy