Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Kauza suchých pier: Môže ich vysušiť Labello? | NIVEA

Trápia vás suché pery? Vieme, čo pomáha

Objavte tipy, ktoré zabránia suchým perám

Pokožka na našich perách je slabá (vlastne vôbec najtenšia na našom tele), a preto je náchylná na vysúšanie. A vy sa často pýtate: Vážne tomu balzam na pery zabráni, alebo váš problém len zhorší?

Vysušujú výrobky Labello pery?

Toto je mýtus – Labello pery chráni, hydratuje, upokojuje a stará sa o ich zdravie a tým aj krásu.

Labello dá vašim perám presne to, čo potrebujú

dajte-svojim-perám-čo-potrebujú

Balzam na pery Labello – nenahraditeľný partner pre zdravé a vyživené pery. Balzamy Labello obsahujú prírodné ingrediencie, ktoré vašim perám dodajú potrebnú ochranu. A práve vďaka nej budú vaše pery hebké, hydratované v každej situácii.

Aké je kúzlo balzamov na pery?

Balzamy na pery obsahujú veľa vyživujúcich a hydratačných látok i prírodných olejov, ktoré pery zvlhčujú a chránia. Vytvárajú tak na perách ochranu pred nepriaznivými vplyvmi okolitého prostredia.

Pery sú na vysušovanie obzvlášť náchylné a ak sa pýtate prečo, odpoveď je jednoduchá: Na rozdiel od ostatných častí pokožky je pokožka pier výrazne tenšia a navyše neobsahuje potné ani mazové žľazy. Nedochádza tak k jej prirodzenému hydratovaniu. Vďaka balzamu na pery ale tento problém vyriešite ľahko a rýchlo.

Zaraďte používanie balzamu Labello medzi svoje každodenné návyky a užívajte si pocit vláčnych a šťavnatých pier po celý deň. 

Prečo sú vaše pery vysušené?

Vysušené pery má na svedomí hneď niekoľko faktorov. Poradíme vám pár trikov, ako sa popraskaným a boľavým perám oblúkom vyhnúť.

Aj vaše pery potrebujú ochranu pred slnkom

Chráňte svoje pery pred UV žiarením

Pred slnečným žiarením sa musíme chrániť. To platí nielen pre našu pokožku, ale aj pery. Preto je nevyhnutné používať Labello Balzam na pery Sun Protection, ktorý chráni vaše pery pred UV lúčmi ochranným faktorom 30, takže zostanú aj v zimných mesiacoch na pobozkanie. Mimochodom, neverte tomu, že v zime nemá slnko silu. Naopak. Slnečné lúče, ktoré sa odrážajú od snehu, sú ešte silnejšie ako tie letné.

Hlavné príčiny vysušených pier

Viete, že váš životný štýl ovplyvňuje vaše pery viac, než si myslíte?

Hlavným dôvodom vysúšania pier je dehydratácia. Tú spôsobuje jednak nedostatočný pitný režim (vypiť by ste mali aspoň 2 litre tekutín každý deň), ale v zime aj chladné počasie.

Hydratáciu vašich pier tiež negatívne ovplyvňuje fajčenie, pitie alkoholu, príliš časté olizovanie, konzumácia štipľavého či kyslého jedla, a dokonca aj príliš časté dýchanie ústami namiesto nosom.

Aj malé zmeny tak dokážu urobiť s vašimi perami zázraky. Len čo raz okúsite pocit jemných pier, už nikdy nebudete chcieť iné. Mimochodom, ku krásnym perám bez nevzhľadných suchých praskliniek kože vám dopomôžu aj vitamíny: Prečítajte si, Ako sa zbaviť suchých pier pomocou vitamínovej kúry. 

Skvelý liek pre suché pery

Ako uzdraviť suché a popraskané pery

Prvá pomoc pre extrémne suché pery

Ak sú vaše pery suché a popraskané, nie je potrebné prepadať panike. Stačí pár jednoduchých krokov a vaše pery budú opäť zdravé a hebké.

Čo sa pier týka, pamätajte si, že prevencia je najdôležitejšia. V každodennom zhone sa môže ľahko stať, že na prevenciu jednoducho zabudnete. Vypijete menej tekutín, po balzame nesiahnete... a problém je na svete. Postavte si balzam na pracovný stôl alebo do kabelky prihoďte menšiu fľašu s vodou.

A keď už príde na najhoršie, popraskaných a šupinatých pier sa zbavíte jednoducho. Stačí ich jemne premasírovať kefkou na zuby a potom použiť Labello Balzam na pery Hydro Care. Naneste ho na pery pred spaním (pokojne vo väčšej vrstve) a nechajte pôsobiť cez noc. 

Balzamom nešetrite

Prečo používať balzam na pery

Majte váš obľúbený Labello Balzam na pery Med Repair vždy poruke a predídete popraskaným perám. Vitamín E poskytuje perám dlhotrvajúcu ochranu a intenzívnu starostlivosť, vďaka ktorej budú na pobozkanie. A vážne sa nebojte toho, že to s jeho používaním môžete prehnať.