Tip

5 NAJČASTEJŠÍCH CHÝB V ODLIČOVANÍ

 1. ODLIČOVANIE NECHÁVAME AŽ NA RÁNO
  Najhorší hriech, ktorý môžeme na svojej pleti spáchať. Kvôli nečistotám potom v noci nemôže dýchať a regenerovať. Ani ráno nemá veľkú šancu – ledva ju odlíčime, už ju zase nalíčime. V dôsledku toho pôsobí unavene, rýchlejšie starne a niekedy sa objaví tiež začervenanie alebo pupienky.
 2. ČISTÍME LEN VEČER
  Je to rovnaké ako so zubami – čistiť by sme mali ráno i večer. Cez noc totiž pleť odpočíva, samočistenie beží na plné obrátky a ráno od nás potrebuje zase trochu podporiť, osviežiť a hlavne zbaviť zvyškov nočného krému, odumretých buniek a mazu, ktoré vylúči počas noci.
 3. ZBYTOČNE NA POKOŽKU TLAČÍME
  Odličovanie a čistenie pleti nerovná sa drhnutiu. Naopak – tampónikom pleť jen jemne hlaďte a radšej použite viac odličovača.
 4. ZABÚDAME NA KRK A DEKOLT
  Jemná pleť tváre sa končí až pri hornom okraji podprsenky. Ak jej nebudete venovať náležitú starostlivosť, rýchlo sa na nej vytvoria vrásky. Následky sa potom odstraňujú veľmi ťažko.
 5. NEDBÁME NA SVOJ TYP PLETI
  Nejde síce o takú veľkú chybu, ako neodličovať vôbec, ale vždy je lepšie starostlivosť prispôsobiť konkrétnemu typu pokožky. Napríklad suchá pleť potrebuje osviežiť a hydratovať, citlivá zase upokojiť a podporiť jej prirodzenú ochrannú bariéru.