Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

pigmentove skvrny

Rozžiarená pleť bez pigmentových škvŕn?

Objavte ako rozžiariť a omladiť pleť.

Leto prináša teplé dni a krásne opálenie, ale tiež pigmentové škvrny a zmeny na pleti, ktoré spôsobujú slnečné lúče. A nemusíte byť práve na pláži – i v zime na horách dostáva pleť zásah ultrafialovým žiarením. Zistite, ako svoju pleť osviežiť, zjednotiť jej tón a minimalizovať škody.

KRÉM NA PIGMENTOVÉ ŠKVRNY I PROTI VRÁSKAM

Pigmentové škvrny sa obvykle objavia na tvári, krku a dekolte a prinášajú so sebou ďalšie nepríjemnosti spojené s vysušením pokožky a jej podráždením – stratu pružnosti, začervenanie a predovšetkým vrásky.

Správny krém na pigmentové škvrny preto musí ponúkať predovšetkým hydratáciu, ktorá pôsobí ako proti vzniku pigmentových škvŕn, tak proti vráskam. Rad NIVEA Cellular Perfect Skin bol vyvinutý v laboratóriách NIVEA práve s týmto cieľom – celkovo rozžiariť a omladiť pleť, a to priamo na bunkovej úrovni.

Vďaka extraktu z magnólie zvyšuje odolnosť kožných buniek voči oxidačnému stresu, vyhladzuje vrásky a chráni bunkové membrány pred škodlivými účinkami voľných radikálov, ktoré sú jedným z hlavných spúšťačov predčasného starnutia pleti.

01_article-image-2015-cellula

02_article-image-2015-cellular

Čiastočky odrážajúce svetlo, farebné minerálne pigmenty a enkapsulované pigmenty zase zaručia, že pleť bude žiarivá a bude mať zjednotený tón. Očný krém z tohto radu sa potom bude hodiť nielen na regeneráciu pleti, ale napríklad i na minimalizáciu kruhov pod očami a mimických vrások.

5 TIPOV PRE MLADŠIU PLEŤ

  • Dbajte na hydratáciu, a preto dodržujte pitný režim.
  • Po čistení pleti použite hydratačný krém pre denné či nočné ošetrenie pleti, a to i na krk a dekolt.
  • Krémy nanášajte od brady smerom nahor.
  • Doprajte pleti po návrate z letnej či zimnej dovolenky hydratačnú alebo výživnú masku.
  • Masku opakujte aspoň 1-krát týždenne alebo ju nechajte pôsobiť cez noc. Pleť tak získa intenzívne ošetrenie a aktívne látky doputujú až do hlbších vrstiev kože.

ZATIAĽ ČO SPÍTE, ZLOŽENIE S LUMICINOLOM PRACUJE ZA VÁS

04_article-image-2015-cellular

Existujú však i krémy, ktoré nielen hydratujú a tým pôsobia proti vzniku škvŕn a vrások, ale priamo blokujú tvorbu pigmentu. Látka lumicinol obsiahnutá v Intenzívnej nočnej starostlivosti Cellular Perfect Skin pôsobí presne v mieste, kde dochádza k produkcii kožného farbiva melanínu, ktorého nadprodukcia stojí práve za vznikom pigmentových škvŕn. Brzdí totiž činnosť enzýmu tyrozináza, ktorý je nevyhnutný pre jeho tvorbu.

Pri pravidelnom používaní tak dochádza k zmenšeniu a viditeľnému zosvetleniu pigmentových škvŕn, zjednotenie tónu pleti a vznik nových škvŕn je obmedzený. Pre optimálny efekt odporúčame i cez dňa chrániť pleť ochranným faktorom 15, napríklad pomocou Rozjasňujúceho denného krému Cellular Perfect Skin.

05_article-image-2015-cellular

ČO SPÔSOBUJE PIGMENTOVÉ ŠKVRNY?

pigmentove skvrny

  • UV žiarenie spojené so slnením.
  • Hormonálne výkyvy spojené s užívaním antikoncepcie, tehotenstvom či klimaktériom.
  • Niektoré lieky.
  • Rastlinné látky, ako je napríklad ľubovník.

 Chcete bojovať so starnutím pleti? Prečítajte si takisto, ako pomocou radu NIVEA Cellular Perfect Skin ošetrovať pleť 35+.