NIVEA_BAU_header_pece_o_ocni_okoli_3080x806px

Ako na vrásky pod očami?

Tipy na starostlivosť o očné okolie.
Starostlivosť o oblasť okolo očí podceňujeme až do chvíle, keď objavíme prvé vrásky. Začnú sa tvoriť najprv vo vonkajšom kútika oka a pripomínajú vrásky smiechu. Potom obvykle zaznamenáme vačky pod očami, ktoré sú obzvlášť výrazné ráno. Poradíme vám, ako vrásky vyhladiť a udržať si žiarivý pohľad.

Očné okolie je najcitlivejšia časť vašej pleti

Pleť v okolí očných partií je citlivejšia a jemnejšia než pokožka na zvyšku tela. Hana Modrá, odborná kozmetická konzultantka značky NIVEA, vysvetľuje: „Pleť v okolí očí neobsahuje takmer žiadne mazové ani potné žľazy, preto je suchšia, krehká a zraniteľnejšia. Ľahko stráca vodu a je náchylná na dehydratáciu. Tá potom spôsobuje, že sa pokožka okolo očí, ktorá je už aj tak 3x tenšia než na zvyšku tváre, začne ešte viac stenčovať, je omnoho citlivejšia a vznikajú drobné vrásky.“

Práve tieto vlastnosti očného okolia spôsobujú to, že sa tu najvýraznejšie prejavia vyčerpanie, únava, nevyspanie i choroba. Pleť tváre je navyše neustále pod náporom negatívnych vplyvom vonkajšieho prostredia (chlad, vietor, slnko) a mimiky tváre. To všetko je príčinou, prečo sa prvé príznaky starnutia prejavia práve okolo očí - či už ako jemné linky, drobné vrásky, vačky či opuchy a tmavšie kruhy pod očami. Tie sa môžu objaviť i v tehotenstve a niektoré nastávajúce mamičky si potom môžu pripadať skôr ako medvedík Panda, než ako žena v najšťastnejšom období svojho života.

Starnutie síce nemožno nijako zastaviť, ale pomocou správnej starostlivosti a kombinácie účinných prípravkov možno jeho prejavy viditeľne zmierniť a pleti dopriať všetko, čo pre zdravie a krásu potrebuje.

 


Tipy na rýchle rozjasnenie očí

Keď vás trápia kruhy pod očami

Kedy začať so starostlivosťou o očné okolie?

  Podľa Hany Modrej čím skôr, tým lepšie:

 • Ošetrujte očné okolie už od veku okolo 20 - 25 rokov.
 • Zo začiatku postačí ľahký hydratačný očný krém
 • Od veku 30 rokov pridajte nielen hydratáciu, ale i výživné látky a prvú starostlivosť proti vráskam.
 • Od 40 rokov veku sú už potrebné prípravky, ktoré pomáhajú obnovovať štruktúru a pevnosť pleti.
 • Po 50. narodeninách siahnite po očných krémoch s liftingovým účinkom – pleť vypnú a zamedzia opuchom.

Základom starostlivosti je pravidelné a šetrné odličovanie očí

Pre odlíčenie očí pred nanesením ošetrujúcich krémov je potrebné vyberať len tie najkvalitnejšie výrobky. Je veľmi dôležité, aby výrobky boli čo najšetrnejšie a nedráždili očné okolie. Preto odporúčame sledovať, či výrobky spĺňajú nasledujúce kritériá, tým minimalizujete možnosť podráždenia:

 • Musia byť dermatologicky i oftalmologicky testované.
 • Nemali by obsahovať parfum alebo by nemali byť parfumované, obzvlášť ak máte citlivé oči alebo nosíte kontaktné šošovky.
 • Vyberajte ich podľa typu pleti, veku i prípadného problému, ktorý potrebujete riešiť.

Pre citlivé oči zvoľte buď klasický Jemný odličovač očí od značky NIVEA alebo Dvojfázový odličovač mejkapu a očí, ktorý jemne čistí pleť tváre a očné okolie a zároveň ošetruje riasy vďaka výťažku z nevädze. I takto jemný odličovač odstráni i extra vodeodolnú riasenku.

Ak rady používate vodeodolný mejkap a zároveň milujete výrobky typu 2v1, zvoľte NIVEA Odličovač vodeodolného mejkapu a očí s výťažkami z harmančeka a provitamínom B5. Odlíči naozaj všetko a nezanecháva mastný film, takže môžete rýchlo vymeniť denné líčenie za večerné.

 

Ako správne odlíčiť oči?

 1. Naneste odličovací prípravok na tampónik a na chvíľku priložte na riasy a očné viečko, aby sa líčidlá uvoľnili. Ľahšie a šetrnejšie sa potom dajú zotrieť.
 2. Stierajte líčidlá jemnými kruhovými ťahmi od vonkajšieho k vnútornému kútiku oka, odkiaľ sa potom vyplavujú všetky nečistoty, ktoré sa do oka dostali.
 3. Vatové tampóniky s odličovacím prípravkom striedajte tak dlho, kým nebude tampónik čistý. Na tampónik netlačte.
 4. Až po dôkladnom odlíčení aplikujte ošetrujúce očné prípravky.

Ošetrujte očné okolie účinnými krémami NIVEA

Jemné i hlboké vrásky? Používajte očné krémy s ošetrujúcimi zložkami

Po odlíčení nastáva čas na poriadnu dávku starostlivosti. Kľúčová je aplikácia ošetrujúceho očného krému na noc, ale odporúčame ju zaradiť i do svojho ranného rituálu. Očný krém, ktorý používate cez deň, by však mal obsahovať UVA a UVB filtre, ktoré chránia očné okolie pred vplyvmi slnečného žiarenia, ako napríklad Očný krém proti vráskam Q10 plus.

Na noc zvoľte Očný krém na omladenie pleti CELLULAR ANTI‐AGE, ktorý vyhladzuje jemné linky a vrásky pod očami a urýchľuje regeneračný proces pleti. Očný krém proti vráskam VITAL SÓJA s prírodným sójovým extraktom rovnako redukuje linky a vrásky okolo očí, viditeľne spevňuje pleť a redukuje tmavé kruhy a opuchy pod očami. Ráno sa potom prebudíte s krásne odpočinutými očami, ktoré žiaria životnou energiou. 


Ako správne nanášať očný krém?

 1. Malé množstvo krému naneste iba na oblasť pod očami a vždy ho do pokožky zľahka vklepte alebo vmasírujte jemnými krúživými pohybmi.
 2. Začnite od vonkajšieho kútika oka a pomaly postupujte smerom k vnútornému.
 3. Dotyky musia byť veľmi jemné a ľahké, lebo drsná aplikácia krému môže viesť k vytiahnutiu pokožky pod očami, vzniku vrások a povolenej kože.

Starostlivosť o očné okolie