Vrstvenie vôní

Vrstvenie vôní

Naučte sa skombinovať vôňu parfumu a obľúbenej kozmetiky.

Vrstvenie je trendy! A to nielen v obliekaní, ale i vo svete vôní. Ak neviete, čo si pod vrstvením vôní predstaviť, vedzte, že ide o jednoduchú voňavú alchýmiu, vďaka ktorej budete nádherne voňať celý deň. A vôňa sa ešte navyše postará o vašu skvelú náladu!

Vďaka vrstveniu vás bude vôňa parfumu sprevádzať celý deň

Možno túto situáciu poznáte: Ráno na seba šplechnete kvapku obľúbeného parfumu, ale… už po pár desiatkach minút necítite nič. Práve takzvané vrstvenie pritom dokáže podporiť intenzitu a výdrž vône. O čo teda ide? V skratke o to, že svoj obľúbený parfum podporíte použitím „správne voňavej“ ošetrujúcej kozmetiky.

Božsky voňajúca žena

Naučte sa, ako si vybrať správny parfum, i ako vône správne vrstviť. Božsky voňajúca budete neodolateľná.

Vaša obľúbená kozmetika by mala mať ideálne rovnaký základ ako váš obľúbený parfum. Ak sa teda voniate kvetinovou vôňou, mala by po kvetinách voňať i ošetrujúca kozmetika, ktorú používate. Od mydla cez sprchový gél až po telové mlieko. A chybu, samozrejme, neurobíte ani s kvetinovou avivážou. Vďaka vrstveniu budú všetky vône v harmónii a vydržia.

Vonia váš obľúbený parfum po čerstvých kvetoch? Podporte ho použitím Sprchového gélu Creme Oil Pearls s vôňou Cherry Blossom. Po čerešňových kvetoch vonia i Telové mlieko s olejom Čerešňový kvet & jojobový olej, ktoré zaistí intenzívnu hydratáciu vašej pokožky na celých 24 hodín a zanechá ju zamatovo hebkú a žiarivú.

Telové mlieko s olejom Čerešňový kvet & jojobový olej

Telové mlieko s olejom a s vôňou čerešňových kvetov pokožku nielen božsky prevonia, ale postará sa i o jej 24-hodinovú hydratáciu.

Kam aplikovať obľúbený parfum?

„Žena by mala vôňu nanášať na miesta, na ktorých túži po bozku,“ to ženám radila slávna Coco Chanel. Dnes sa skôr zhodneme na tom, že parfum patrí na miesta, kde je pokožka viac prekrvená. Chybu neurobíte, keď ho nanesiete do lakťovej a podkolennej jamky, na vnútornú stranu zápästí, za uši, na krk, do výstrihu alebo do oblasti pupka. 

Náš tip: Siahnite po voňavej hydratačnej kozmetike. Na hydratovanej pokožke totiž vôňa vydrží dlhšie než na pokožke suchej. Základ vône telového mlieka by mal zodpovedať základu vášho parfumu. K orientálnym vôňam sa tak skvele hodí napríklad Telové mlieko s olejom Vanilka & mandľový olej, ktoré sa navyše rýchlo vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty.

Mladá žena s dokonale hydratovanou pleťou

Zlaďte vôňu ošetrujúcej telovej kozmetiky s vaším obľúbeným parfumom. Základ vône by mal byť vždy rovnaký. 

3 triky, ako správne vrstviť

Nápadom sa medze nekladú, limity neexistujú - jediným limitom je váš čuch. Máme pre vás ale pár tipov, ako z vrstvenia vyťažiť čo najviac a neurobiť chybu.

Kombinujte parfumy a kozmetiku, ktoré spolu ladia

Pri vrstvení nikdy nesiahnete vedľa, ak skombinujete parfum a kozmetiku s rovnakým základom. Ak tvorí základ vášho obľúbeného parfumu citrusová vôňa, siahnite po citrusoch i v prípade ošetrujúcej kozmetiky. Mimochodom, po citrusoch krásne vonia Ošetrujúci sprchový gél Care & Orange. Vyskúšajte ho!

Skúsené experimentátorky ale dokážu excelentne skĺbiť i na prvý čuch nesúrodé vône – a výsledok môže byť úžasný.

 

Začnite parfumom, ľahký sprej patrí na záver

Aby sa okolo vás nešíril voňavý, ale ťažký odor niekoho, kto to prehnal s parfumom, majte na pamäti pravidlo, ktoré radí začínať vždy tým najsilnejším. Silné a ťažké parfumy použite ako prvé, potom prípadne vrstvite ľahšie toaletné vody a nakoniec ľahké spreje. 
Súčasťou vrstvenia by mal byť i antiperspirant alebo dezodorant. Poradíme vám, ako na Výber dezodorantu: Ktorý je pre vás ten najlepší? – a to nielen z pohľadu vône.

So silnou a dominantnou vôňou šetrite

So silnou vôňou je tiež dobré šetriť. A ak si nie ste istá tým, ktorá z vašich vôní je tou silnou a dominantnou, urobte si malý test: Streknite v kúpeľni do vzduchu obľúbené vône a potom kúpeľňu na 4 minúty zavrite. Akú z vôní cítite ihneď po otvorení? Áno, tú najsilnejšiu a najdominantnejšiu. A s tou pri voňaní zaobchádzajte ako so šafranom.Aromaterapia – keď má vôňa vplyv na náladu

Kvetinové, orientálne, cyprištekové, citrusové, drevité a kožené –zoznámte sa so šiestimi hlavnými „voňavými“ rodinami. Vône z každej z nich majú iný vplyv na naše pocity a našu náladu. Zatiaľ čo jedny dokážu povzbudiť, iné sú ideálne na chvíle odpočinku a relaxu.

Pre milovníčky kakaa

NIVEA Ošetrujúci sprchový gél s vôňou kakaa

Vôňa kakaa sa radí medzi takzvané gurmánske vône a podľa odborníkov dokáže zbaviť stresu. Rozmaznávajte vaše zmysly NIVEA Ošetrujúcim sprchovým gélom s vôňou kakaa.

Orientálna vôňa upokojí a zbaví stresu

Upokojujú, uvoľňujú, dávajú zabudnúť na stres. Kozmetika s orientálnou vôňou, ako sú napríklad vanilka, santalové drevo alebo rôzne korenia, je skvelou voľbou, keď chcete vypnúť a relaxovať. Radia sa sem i takzvané gurmánske vône – na čele s kakaom a čokoládou. Ostatne, koho by čokoláda neupokojila… 

Ak sa tiež radíte medzi milovníčky kakaa, nemalo by vo vašej kozmetickej výbave chýbať Telové mlieko s olejom Kakao & makadamiový olej, ktoré pokožku nielen prevonia, ale i perfektne hydratuje na 24 hodín.

Opojná vôňa vanilky

Telové mlieko s olejom Vanilka & mandľový olej

Vanilka je typickým zástupcom orientálnych vôní. A ako zložka telového mlieka sa postará o to, aby vaša pokožka božsky voňala.  Nechte se okouzlit Telovým mliekom s olejom Vanilka & mandľový olej. Dodá vašej pokožke intenzívnu hydratáciu a zanechá ju zamatovo hebkú.