Vyrazte si s kamarátkami

Vyrazte si s kamarátkami!

Váš drobček to bez vás zvládne.

Nebojte sa vyraziť si bez bábätka. Aj vy potrebujete čas pre seba. Zbavíme vás obáv, že je príliš skoro.

Nebojte sa vyraziť si bez bábätka

Po narodení bábätka sa svet točí len okolo neho. A mamičky potom často zabúdajú samy na seba. Aj keď je starostlivosť o deti tá najkrajšia časť vášho života, nie je nutné byť mamou na plný úväzok. V dvoch rokoch je dieťa úplne schopné zaobísť sa bez vás nielen na pár hodín, ale aj na pár dní. A mnohokrát mu to prospeje.

malé šťastie

Von bez bábätka: Naozaj to zvládne?

Pri pohľade na to malé šťastie, ktoré ešte donedávna potrebovalo všetku vašu pozornosť, nie je divu, že vám hlavou víria otázky typu: Čo keď bude plakať? Zvládne to bezo mňa? Nebojte sa, zvládne to lepšie než vy sama. Dvojročné dieťa už len zriedka potrebuje materské mlieko. Väčšinou už konzumuje pevnú stravu, ktorú mu zvládne podávať pokojne otecko alebo babička. 

V tomto veku navyše deti vítajú každú zmenu stereotypu. Chcú objavovať, zažívať nové dobrodružstvá. Ak bude pár hodín či dní vídať niekoho iného než len mamičku, bude to pre neho obrovské vzrušenie.


Vyvarujte sa chýb 

Žiadne nepozorované vytrácanie sa, keď sa zrovna nikto nepozerá. To je metóda, ku ktorej sa rodičia často uchyľujú v domnienke, že to pre dieťa bude znesiteľnejšie. Opak je ale pravdou. Oveľa lepším variantom je v pokoji dieťaťu vysvetliť, kam idete a že sa vrátite. Lúčenie však zbytočne nepredlžujte.