Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Normal Skin Header

Normálna pleť neustále v rovnováhe: aj bez náročnej starostlivosti

Pár jednoduchých zásad a vaša pleť bude žiariť!

Ani mastná, ani suchá, bez problémov s pupienkami alebo pórmi. Taká je normálna pleť. Ako sa o ňu starať?

Normálna pleť: Čo je pre ňu typické?

Kvalitu našej pleti ovplyvňujú nielen vonkajšie faktory, ale aj životný štýl a genetické predpoklady. Patríte medzi tých, ktorých pleť je ideálne pružná a dostatočne jemná, ale nie príliš citlivá? Normálna pleť sa správne prekrvuje a vďaka tomu je pružná tak akurát. Aj pleť s takými dobrými dispozíciami však potrebuje starostlivosť. Aby normálna pleť stále vyzerala sviežo, potrebuje hydratáciu.

Zaistite pleti prirodzenú ochranu

Skin protection

Naša pleť má vlastný spôsob ochrany – vrchná tuková vrstva bráni preniknutiu nečistôt a zamedzuje úniku vlhkosti z pleti. Ochranná vrstva tak zaisťuje, že normálna pleť zostáva zdravá a nemá tendenciu k vysúšaniu alebo zvýšenej citlivosti.

Ošetrujte normálnu pleť šetrne

Patrí ranná alebo večerná sprcha medzi vaše každodenné rituály? Pokožka celého tela a pleť našej tváre síce potrebujú pravidelné čistenie, zároveň ich však častým umývaním môžeme oslabiť. Voda totiž narušuje prirodzenú tukovú vrstvu a pleť je potom náchylná k vysúšaniu. Tiež vonkajšie vplyvy môžu stabilitu pleti narušiť – potrebuje preto šetrnú starostlivosť po každom umývaní alebo po prechode medzi teplotami.

 

Aké je tajomstvo pH pleti?

Stupeň pH označuje mieru kyslosti tekutín. Čo to ale znamená pre našu pleť? Pretože naša koža obsahuje vysoké percento tekutín, môžeme aj pre ňu určiť stupeň pH. Zvyčajne má pleť pH okolo 5,5, teda mierne kyslé. Obsah kyselín v kombinácii s kožným mazom pleť chránia pred vonkajšími nečistotami, ale tiež pred vysušovaním.

Čo sa však stane, keď si tvár umyjeme obyčajným mydlom? Keďže mydlo má stupeň pH výrazne vyšší ako koža, pri kontakte s ním sa zvyšuje tiež pH našej pleti. V reakcii na to vyprodukujú bunky pleti nadmerné množstvo mazu, aby pleť ochránili. Často sa potom stáva, že naša pleť je chvíľu po umytí znovu mastná. Ako tomu predísť?

Zdravá pleť i pokožka tela – bez námahy!

Normálna pleť nie je príliš citlivá, a pokiaľ jej venujete šetrnú starostlivosť, zostane zdravá a hebká po dlhú dobu. Ako to dosiahnuť? Stačí pár minút denne – ohľaduplné čistenie a hydratácia.

Facecare

Starostlivosť na mieru pre normálnu pleť

  • Hoci nepotrebuje normálna pleť obzvlášť citlivú starostlivosť, najlepšie urobíte, keď pre každodenné čistenie zvolíte výrobky, ktoré ju nedráždia. Odličovače bez obsahu alkoholu alebo čistiace mlieka, ako je NIVEA Osviežujúce čistiace mlieko,tvár dôkladne čistia bez toho, aby narušovali prirodzené pH pleti.

  • Normálna pleť sa vyznačuje rýchlou regeneráciou a vďaka tomu zostáva svieža. Aby však pleť mohla nové kožné bunky vytvárať, potrebuje sa zbaviť tých odumretých. Vyskúšajte NIVEA Zjemňujúci pleťový peeling a zbavte sa odumretej vrstvy kože vďaka jemným peelingovým zrniečkam.

  • Po dôkladnom čistení potrebuje pleť upokojiť a zároveň hydratovať. Doprajte jej oboje naraz!  NIVEA Zvláčňujúci denný krém pleť jemne rozmaznáva a zanecháva ju vláčnu po celý deň.

  • Čaká vás voľný deň a chcete ho stráviť na čerstvom vzduchu? Chráňte pleť pred škodlivými účinkami slnka a nenechajte pokožku starnúť. NIVEA Ochranný denný krém Q10 Power OF 30 vašu pleť ošetruje v lete aj v zime.

  • Aj normálna pokožka potrebuje hĺbkovú výživu. Urobte si raz týždenne čas iba pre seba a doprajte si NIVEA Výživnú medovú masku s prírodným mandľovým olejom.

Pokožka ako v bavlnke

  • Horúca sprcha a mydlo s osviežujúcou vôňou dokážu po náročnom dni divy. Mydlo však našu pokožku vysušuje – v kombinácii s horúcou vodou dvojnásobne. Ako tomu zabrániť? Produkty ako NIVEA Ošetrujúci sprchový gél Creme Soft sú na rozdiel od mydla navrhnuté tak, aby pokožku namiesto vysušenia zvláčnili.

  • Ideálna hydratácia pre normálnu pokožku? Krémové telové mlieko s ľahkým zložením. NIVEA Ľahké telové mlieko Aloe & Hydratation sa vstrebe v priebehu pár sekúnd a zaistí normálnej pokožke dlhodobú hydratáciu a výživu.

  • Vlhká pokožka hydratačný krém lepšie absorbuje a vydrží potom zvláčnená dlhšiu dobu. Nechce sa vám po kúpeli venovať čas ďalšej starostlivosti? Vyskúšajte NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy a ošetrujte pokožku už počas sprchovania.

  • Nezabúdajte na slnečnú ochranu! Aj keď sa vám zdá, že normálna pokožka znáša slnečné lúče dobre, majte sa pred UV žiarením na pozore. NIVEA Hydratačné mlieko na opaľovanie OF 30 vašu pokožku ochráni pred škodlivými vplyvmi, ktoré v pokožke narušujú kolagénové vlákna a spôsobujú jej starnutie.

telové mlieko

Nechajte svoju pokožku zažiariť!

Stav našej pleti a pokožky tela ovplyvňuje nielen vonkajšia starostlivosť, ale aj správna výživa a zdravý životný štýl. Doprajte si to najlepšie – urobte si čas sama na seba a svoje zdravie.