Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

okvetné lístky červených ruží s krémom NIVEA

Tipy na valentínske darčeky na poslednú chvíľu

Všetko vyrobíte sami a za pár minút.

Užite si Valentín bez stresu. Máme pre vás tipy na darčeky, ktoré vyrobíte v priebehu chvíľky, aj veľa ďalšej inšpirácie.

UŽITE SI DEŇ LÁSKY NAPLNO

Nemusíte behať po obchodoch ani utrácať za drahé nezmysly. Ukážeme vám, ako vyrobíte krásne darčeky sami doma.

SVIATOK ZAMILOVANÝCH PRAJE DARČEKOM ROMANTICKÝM AJ BLÁZNIVÝM

Šťastného Valentína!

Viete, že prvé valentínske prianie bolo poslané už v roku 1477? Od tej doby sa k prelomovému odkazu, ktorý dnes nájdete v britskej knižnici v Londýne, pripojilo nespočetné množstvo ďalších vyznaní. Chcete jedno také tento rok tiež poslať? Poradíme vám, ako naň.

A keby ste nechceli zostať len pri prianí, máme pre vás aj niekoľko ďalších tipov na darčeky, ktoré vyrobíte v pohodlí domova. Nech už nakoniec zvolíte čokoľvek, nezabudnite pridať ešte poriadne objatie a bozk. Deň svätého Valentína je tu na to, aby sme ukázali, nakoľko si druhých vážime a čo pre nás znamenajú. Tak to využite! 

VALENTÍNSKE PRIANIE

valentínske prianie

VLASTNORUČNÉ VALENTÍNSKE PRIANIE: VEEEEĽMI ŤA MILUJEM!

Nemusíte objednávať let balónom, skupovať zásoby ruží alebo zisťovať, koľko stojí čokoládová fontána. Tú najväčšiu radosť spravia často tie najlacnejšie darčeky. Najmä vtedy, keď ich vyrobíte sami. Jednoduché prianie s postavičkou pripravíte v priebehu chvíľky, aj keď ste na hodinách výtvarnej výchovy práve neexcelovali. Stačí nakresliť panáčika alebo bábiku s dlhými rukami a pod to napísať: „Veeeeľmi ťa milujem“.

 

3 tipy, ako želanie ešte vylepšiť:

  • Urobte prianie interaktívne – ak ste zručnejší, môžete na prednú stranu nakresliť seba v tričku, ruky vystrihnúť zvlášť a zalepiť ich dovnútra tak, aby boli vysúvacie.
  • Na ruky použite bavlnku – ďalšou možnosťou je pretiahnuť bavlnku cez prianie a na jej konce dať vystrihnuté ruky. Vaša láska potom môže byť takmer nekonečná.
  • Vyskúšajte alternatívu s rukami – rovnaké oznámenie môžete spracovať aj inak. Obkreslite si ruky, na jednu napíšte „Tááák veľmi...“ a na dlhší prúžok papiera, ktorý zložíte do harmoniky a vlepíte medzi obe ruky, napíšte „...ťa milujem“.

valentínske DIY prianie s kyticou sŕdc

KYTICA PLNÁ LÁSKY: DIY PRIANIE, KTORÉ VYTVORÍTE ZA PÁR MINÚT

Ďalšie prianie, ktoré krásne vyzerá, a pritom je neskutočne jednoduché na výrobu, vytvoríte len pomocou farebného papiera, lepidla a kúska mašle. Vystrihnite srdiečka, preložte ich na polovicu a jednu polovicu prilepte k prianiu. Zeleným perom dokreslite stonky, prilepte mašličku zväzujúcu kyticu a prianie s 3D efektom je na svete.

 

3 tipy na valentínske odkazy, ktoré môžete vpísať dovnútra:

  • Úprimné vyznanie – Krásneho Valentína, láska. Ďakujem ti za všetko, čo robíš pre to, aby sme boli šťastní.
  • Rýmovaný odkaz – Neviem, či ma miluješ tak, ako ja teba, ale viem, že keby som mohol/a, dám ti celé nebo. Krásneho Valentína!
  • Text pre vtipkárov – Pekného Valentína! Prajem ti: po prvé – aby sa ti splnili všetky najtajnejšie želania. A po druhé, aby som bol/a priamou súčasťou bodu jeden. 

2 tipy na DIY valentínske darčeky

KEĎ SA K SEBE DOKONALE HODÍTE

Ak máte doma prázdny obrázok a trochu kartónu, môžete sa s valentínskym darčekom i viac vyhrať. Krásne vyzerajú napríklad ručne vyrezávané puzzle, ktoré jednoducho nalepíte na farebný papier a doplníte textom: „Len s tebou som kompletná.“

Prípadne môžete vyskúšať s rovnakými pomôckami aj iné prevedenie. Z kartónu vyrežte vaše iniciály (napríklad M & H) a nalepte ich doprostred obrazu. Písmená potom obklopte vystrihnutými srdiečkami alebo spoločnými fotografiami. 

DIY valentínsky darček puzzle v obraze

KEĎ UŽ SA POZNÁTE TAK, ŽE V SEBE MÔŽETE ČÍTAŤ AKO V OTVORENEJ KNIHE

Ak máte doma vášnivého knihomoľa, obdarujte ho vysnívanou knižkou a dovnútra schovajte vlastnoručne vyrobenú záložku. Stačí vám k tomu len dierkovač (vykrajovačka) na papier a kúsok stuhy. Na záložku potom môžete pripojiť aj špeciálne venovanie.

Ak kúpite navyše aj dva tenké magnety, môžete knižnú záložku ešte vylepšiť. V takom prípade pracujte s dlhším papierom, ktorý prehnite napoly a na obe časti prilepíte magnetky. V knižke potom obdarovaný nasadí záložku na list tak, že nebude hroziť jej vypadnutie. 

valentínska záložka do knihy

TIPY NA DARČEKY NA POSLEDNÚ CHVÍĽU

zrkadlo s ružovými lepiacimi lístkami v tvare srdca

ČÍM POTEŠÍTE DOMA? NAPRÍKLAD ODKAZOM Z LÍSTOČKOV

Riešite Valentína na poslednú chvíľu? Nepanikárte a vezmite si na pomoc pár samolepiacich lístkov. Stačí, keď ich nalepíte do tvaru srdca. Vaša polovička tak hneď v zrkadle uvidí, kto je v tunajšom kraji najkrajší, aj kto ju má rád.

Ak budete chcieť odkaz ešte vyšperkovať, môžete na niektoré lístočky napísať pár zamilovaných odkazov. Alebo skombinujte viac farieb lepiacich lístkov a vytvorte s nimi valentínsky pixel art – napríklad na motívy obľúbeného filmu alebo hry.

valentínsky darček do kancelárie – prelepená klávesnica

ČÍM POTEŠÍTE V PRÁCI? UKRYTÝM PREKVAPENÍM V NOTEBOOKU

Valentínsky odkaz môžete schovať aj do laptopu. Stačí vytlačiť alebo ručne napísať pár písmeniek na samolepiace papiere a pripevniť ich na klávesnicu. Obdarovaný si na vás tak spomenie hneď, len čo otvorí svoj notebook.

Keby ste mali doma starú klávesnicu, môžete z nej pár klávesov vypreparovať a poskladať z nich odkaz. Ten potom môžete nalepiť napríklad na obrázok s rámčekom a postaviť na pracovný stôl. Decentný darček nielen pre všetkých IT nadšencov je na svete! 

Ako zabodovať nielen na sviatok všetkých zamilovaných

INŠPIRÁCIA NA VALENTÍNSKY DARČEK PRE ŠPORTOVCOV

zelené bežecké topánky s ružami v rámci valentínskeho darčeka

O mužoch sa niekedy tvrdí, že nemajú 14. február práve v obľube. Keď ale natrafíte na ten pravý darček, uvidíte, že aj najtvrdšie srdce rýchlo zmäkne. Športovo založené typy potešia potrebné nové bežecké topánky. Najmä vtedy, keď k nim pripíšete, že sa už tešíte na váš spoločný beh na dlhú trať.

ŽE NEMÁTE S KÝM OSLAVOVAŤ? TAK TO MUSÍTE OBDAROVAŤ SAMU SEBA!

makrónky s ružami

Spríjemnite si deň svätého Valentína, aj keď ste single. Naplánujte si program s rodinou či priateľmi, alebo si naordinujte poriadnu dávku odpočinku. Spísali sme pre vás tipy, ako si užiť deň zamilovaných len s tým, koho by ste mali milovať predovšetkým – sami seba.