pigmentové škvrny

Trápia vás (nielen) po lete pigmentové škvrny? Poradíme vám, ako s nimi zatočiť!

Vedeli ste, že pigmentové škvrny sa tvoria z dôvodu nadmerného množstva melanínu? Práve preto sa najčastejšie objavujú v lete a na jeseň, keď melanín v našej pokožke funguje zároveň aj ako ochranca pred slnečnými lúčmi. Zbavte sa ich vhodnou kozmetikou, správnou ochranou proti
UV žiareniu a udržte svoju pleť krásnu a sviežu.

PIGMENTOVÉ ŠKVRNY: Za všetko môže melanín?

Melanín je pigment, ktorý nájdeme nielen vo svojej koži, ale aj vo vlasoch alebo očiach. Práve on sa prirodzene stará o ochranu našej pokožky pred škodlivými UV lúčmi a je zodpovedný aj za jej zafarbenie. Aj vďaka nemu sa na našej koži prejavuje opálenie. Ak sa v hone za karamelovou pokožkou často vystavujete na slniečku a nedbáte na opaľovacie mlieka a krémy, začne vaša pokožka produkovať väčšie množstvo melanínu (tomu hovoríme hyperpigmentácia). A práve to je začiatok cesty k pigmentovým škvrnám.

 

Mimochodom, detailne sme sa o pigmentových škvrnách a o tom, ako vznikajú, rozpísali aj v článku: Pigmentové škvrny: Ako ich zakryť, prípadne rovno odstrániť

Nadmerné vystavovanie kože slnečným lúčom bez ochrany, ale aj následky silného akné alebo rozhodené hormóny v tehotenstve či menopauze spôsobujú, že sa nám na koži začnú objavovať pigmentové, čiže slnečné škvrny (niekto im tiež hovorí starecké škvrny). Väčšinou ich nájdete na tých častiach tela, ktoré sú slnku vystavené najčastejšie: na tvári, krku, dekolte, rukách, predlaktiach
a na ramenách. 

Pigmentové škvrny nám síce uberajú na kráse, ale pre zdravie sú väčšinou neškodné. Vystavovaním kože slnku bez patričnej ochrany sa však vystavujete nielen riziku pigmentových škvŕn, ale aj rýchlejšiemu príchodu vrások a predčasnému starnutiu kože. A ak sa na slniečku veľakrát spálite, môže vám okrem pigmentových škvŕn hroziť aj rakovina kože.

 

Slnečné lúče svietia po celý rok a rovnako by sme mali celoročne ošetrovať aj svoju pleť. Viete, ako sa o svoju pleť starať aj v zime?

 

slnečné lúče

VYSKÚŠAJTE RADY BABIČIEK, AKO NA PIGMENTOVÉ ŠKVRNY

Naše babičky nemali vymoženosti, ako sú séra proti pigmentovým škvrnám a ďalšie ošetrujúce produkty. Aj ony sa však stretávali s pigmentovými škvrnami a snažili sa ich redukovať.
A ako to už býva, riešenie sa snažili nájsť v prírode.

  1. Mandľový olej: Lyžicu mandľového oleja zmiešajte s lyžicou medu, rozmixovanými mandľami a všetko dobre premiešajte. Masku naneste na pleť, nechajte 15 minút pôsobiť a opláchnite.
  2. Kurkuma: Zmiešajte téglik kyslej smotany a pol lyžičky kurkumy, naneste na pigmentové škvrny a nechajte 15 minút pôsobiť. Potom dôkladne opláchnite a osušte.
  3. Citrónová šťava: Jednu lyžičku citrónovej šťavy zmiešajte
    s lyžičkou medu, bielym jogurtom a naneste masku na tvár.
    Po 15 minútach masku opláchnite a pleť osušte.

Vyzbrojiť sa na pigmentové škvrny po vzore našich babičiek nie je zle, ale po mnohých rokoch výskumu si v NIVEA trúfame povedať, že máme lepší recept so zaručenými výsledkami.

 

Mandľový olej


Vrhnite sa do boja proti škvrnám
s depigmentačnou kúrou

S pribúdajúcim vekom naše telo vyžaduje viac podpory a pozornosti. Spolu so starnutím pleti prirodzene začnú pribúdať aj pigmentové škvrny. Nemusíte sa s nimi zmieriť, ale môžete proti nim bojovať. 
Luminous630

Už o 4 týždne budú pigmentové škvrny viditeľne svetlejšie pri pravidelnom používaní prípravkov z radu NIVEA Cellular Luminous630. Aby bol účinok čo najlepší, vyvinuli sme špeciálny denný a nočný krém, tónovací krém, krém na oči a nezabudli sme ani na krém na ruky.

DAJTE ZBOHOM PIGMENTOVÝM ŠKVRNÁM NA TVÁRI

Ráno si okrem čistenia zubov nezabudnite vyčistiť pleť. Tá cez noc regeneruje a treba odstrániť nahromadené odumreté bunky na povrchu. Použite vaše obľúbené jemné pleťové mlieko podľa typu vašej pleti.

NIVEA tip: ZÁCHRANA PRE UPONÁHĽANÉ RÁNA: KVALITNÁ KOZMETIKA I PRÍPRAVA DEŇ PREDOM

Potom na pleť naneste Sérum proti pigmentovým škvrnám Cellular Luminous630. Vyčistená pleť lepšie vstrebe kyselinu hyalurónovú a tiež vitamín E, silný antioxidant, ktorý je v sére obsiahnutý. Pomáha odstraňovať tmavé škvrny na pleti a zabraňuje tvorbe nových.

Sérum nenahradí krém, slúži ako základ, na ktorý treba naniesť ešte krém. Denný krém proti pigmentovým škvrnám Cellular Luminous630 zjednocuje vzhľad pleti, má dostačujúcu UVA a UVB ochranu s OF 50. Ten bude vašim štítom pred slnečným žiarením, ktoré je, ako sme už spomínali, jednou z hlavných príčin vzniku pigmentových škvŕn.

TIP: Viete, že pleťové séra obsahujú až 7-krát viac ošetrujúcich látok ako bežný pleťový krém? Objavte silu pleťových sér: Prečo a ako ich používať.

aplikácia pleťového séra

Miesto mejkapu potom vyskúšajte našu novinku Tónovací krém Cellular Luminous630. Spolu s denným krémom pleť pekne zjednotí, zakryje tmavé škvrny a vyhladí jemné vrásky. Kyselina hyalurónová pleť hydratuje po celý deň a nemusíte sa báť, že by cez tónovací krém nemohla pleť dýchať.

A čo večer? Cez deň musí pokožka čeliť UV žiareniu, prachu, v noci tak potrebuje regenerovať. Odpočinutá pleť priamo súvisí so sviežim vzhľadom. Než nanesiete hĺbkovú starostlivosť, nezabudnite pleť dôkladne odlíčiť. Vyskúšajte napríklad NIVEA Micelárnu vodu Hydra Skin Effect.

Po dôkladnom vyčistení pleť odmeňte regeneračným Nočným krémom Cellular Luminous630. Posilní kožnú bariéru, podporí obnovu buniek a vyplní vrásky. A vďaka účinnej látke Cellular Luminous630 zredukuje pigmentové škvrny a zabráni ich vzniku.

aplikácia krému

ZATOČTE S TMAVÝMI KRUHMI OKOLO OČÍ

Tmavé kruhy okolo očí trápia mnoho z nás. Očný krém proti tmavým kruhom Luminuous630 účinne bojuje proti pigmentovým škvrnám. Obsiahnutý kofeín povzbudí unavenú pleť po ťažkej noci. Pri pravidelnom používaní na seba účinky nenechajú dlho čakať: Už za 8 týždňov používania sa zníži intenzita kruhov pod očami o 40 %. Prečítajte si aj ďalšie tipy, ako sa zbaviť kruhov pod očami.

NEZABUDNITE NA PIGMENTOVÉ ŠKVRNY NA KOŽI

Ďalšie miesto, ktoré najčastejšie vystavujeme slnečnému žiareniu a trpia na pigmentové škvrny, je pokožka na rukách. Okrem toho každý deň minimálne 10-krát denne máčame ruky vo vode, používame mydlá a umývacie prípravky a pokožka sa rýchlo vysúša.

NIVEA Krém na ruky proti pigmentovým škvrnám Luminous630 pokožku hydratuje a vyživí. Tiež sa postará o redukciu pigmentových škvŕn. Navyše obsahuje aj OF 15, zabráni tak ich stmavnutiu počas pobytu na slnku.

NIVEA tip: Zatiaľ čo v lete riešime ich ochranu pred slnkom, v zime je problém iný: Ako na suché ruky v zime?

krém proti pigmentovým škvrnám Luminous630

Správna ochrana je základ

Samotné odstraňovanie pigmentových škvŕn problém nových fliačkov nevyrieši. Zásadou číslo jeden je nepodceniť prevenciu
a predovšetkým v letných mesiacoch svoju pokožku chrániť pred škodlivým žiarením. Novým škvrnám ukážte stopku používaním vhodných opaľovacích krémov. Ak vyrážate k vode a váhate, ktorý faktor zvoliť, siahnite radšej po tom vyššom – napríklad po hydratačnom mlieku na opaľovanie s ochranným faktorom 50+.
A nezabudnite ani na poriadnu starostlivosť po opaľovaní.

Naša pokožka a pleť ale vyžaduje neustálu ochranu, preto by ste sa aj v bežných dňoch po celý rok mali vybaviť krémom s ochranným faktorom. Skúste napríklad už spomínaný NIVEA Denný krém proti pigmentovým škvrnám Cellular Luminous630. Pleť dôkladne vyživí, navráti jej pružnosť a pomáha chrániť pleť pred vráskami i pigmentovými škvrnami. A to aj vďaka UV filtrom a ochrannému faktoru 50.

produkty