Trápia vás pigmentové škvrny?

Trápia vás (nielen) po lete pigmentové škvrny? Poradíme vám, ako s nimi zatočiť!

Vedeli ste, že pigmentové škvrny sa tvoria z dôvodu nadmerného množstva melanínu? Práve preto sa najčastejšie objavujú v lete a na jeseň. Zbavte sa ich vhodnou kozmetikou, správnou ochranou proti
UV žiareniu a udržte svoju pleť krásnu a sviežu.

Za všetko môže melanín?

Melanín je pigment, ktorý nájdeme nielen vo svojej koži, ale aj vo vlasoch alebo očiach. Práve on sa prirodzene stará o ochranu našej pokožky pred škodlivými UV lúčmi a je zodpovedný aj za jej zafarbenie. Aj vďaka nemu sa na našej koži prejavuje opálenie. Ak sa v hone za karamelovou pokožkou často vystavujete na slniečku a nedbáte na opaľovacie krémy, začne vaša pokožka produkovať väčšie množstvo melanínu (tomu hovoríme hyperpigmentácia). A práve to je začiatok cesty k pigmentovým škvrnám.

Nadmerné vystavovanie kože slnečným lúčom bez ochrany, ale aj následky silného akné alebo rozhodené hormóny v tehotenstve či menopauze spôsobujú, že sa nám na koži začnú objavovať pigmentové, čiže slnečné škvrny (niekto im tiež hovorí starecké škvrny). Väčšinou ich nájdete na tých častiach tela, ktoré sú slnku vystavené najčastejšie: na tvári, krku, dekolte, rukách, predlaktiach
a na ramenách. 

Pigmentové škvrny nám síce uberajú na kráse, ale pre zdravie sú väčšinou neškodné. Vystavovaním kože slnku bez patričnej ochrany sa však vystavujete nielen riziku pigmentových škvŕn, ale aj rýchlejšiemu príchodu vrások a predčasnému starnutiu kože. A ak sa na slniečku veľakrát spálite, môže vám okrem pigmentových škvŕn hroziť aj rakovina kože.

 

Slnečné lúče svietia po celý rok a rovnako by sme mali celoročne ošetrovať aj svoju pleť. Viete, ako sa o svoju pleť starať aj v zime?

 

slnečné lúče

Vyskúšajte rady babičiek

Naše babičky nemali vymoženosti, ako sú séra proti pigmentovým škvrnám a ďalšie ošetrujúce produkty. Aj ony sa však stretávali s pigmentovými škvrnami a snažili sa ich redukovať.
A ako to už býva, riešenie sa snažili nájsť v prírode.

  1. Mandľový olej: Lyžicu mandľového oleja zmiešajte s lyžicou medu, rozmixovanými mandľami a všetko dobre premiešajte. Masku naneste na pleť, nechajte 15 minút pôsobiť a opláchnite.
  2. Kurkuma: Zmiešajte téglik kyslej smotany a pol lyžičky kurkumy, naneste na pigmentové škvrny a nechajte 15 minút pôsobiť. Potom dôkladne opláchnite a osušte.
  3. Citrónová šťava: Jednu lyžičku citrónovej šťavy zmiešajte
    s lyžičkou medu, bielym jogurtom a naneste masku na tvár.
    Po 15 minútach masku opláchnite a pleť osušte.
 

Mandľový olej


Vrhnite sa do boja proti škvrnám
s depigmentačnou kúrou

S pribúdajúcim vekom naše telo vyžaduje viac podpory a pozornosti. Spolu so starnutím pleti prirodzene začnú pribúdať aj pigmentové škvrny. Nemusíte sa s nimi zmieriť, ale môžete proti nim bojovať. 
Luminous630

Už o 4 týždne budú pigmentové škvrny viditeľne svetlejšie pri pravidelnom používaní prípravkov z radu NIVEA Cellular Luminous630. Sérum proti pigmentovým škvrnám Cellular Luminous630 obsahuje kyselinu hyalurónovú a tiež vitamín E, silný antioxidant. Pomáha odstraňovať tmavé škvrny a zabraňuje tvorbe nových.

Podobné účinky na vašu pleť bude mať aj Denný krém proti pigmentovým škvrnám Cellular Luminous630. Ten bude vašou ochranou pred slnečným žiarením, ktoré je, ako sme už spomínali, jednou z hlavných príčin vzniku pigmentových škvŕn. 

 

Prečítajte si článok: Čo všetko dokáže pleťové sérum a ako vám jeho sila pomôže k dokonalej starostlivosti o pleť?

 

krém Cellular Elasticity

Správna ochrana je základ

Samotné odstraňovanie pigmentových škvŕn problém nových fliačkov nevyrieši. Zásadou číslo jeden je nepodceniť prevenciu
a predovšetkým v letných mesiacoch svoju pokožku chrániť pred škodlivým žiarením. Novým škvrnám ukážte stopku používaním vhodných opaľovacích krémov. Ak vyrážate k vode a váhate, ktorý faktor zvoliť, siahnite radšej po tom vyššom – napríklad po hydratačnom mlieku na opaľovanie s ochranným faktorom 50+.
A nezabudnite ani na poriadnu starostlivosť po opaľovaní.

 

Naša pokožka ale vyžaduje neustálu ochranu, preto by ste sa aj v bežných dňoch po celý rok mali vybaviť krémom s ochranným faktorom. Skúste napríklad NIVEA remodelačný denný krém Cellular Elasticity OF 30. Pokožku dôkladne vyživí, zlepší jej pružnosť a pomáha chrániť pleť pred vráskami i pigmentovými škvrnami.
Pravidelne ošetrovaná pleť vydrží dlhšie krásna, svieža a bez pigmentových škvŕn

 

produkty