OSVIEŽTE SEBA I SVOJ ŠATNÍK!

Originálne osviežujúce tipy, ktoré hravo zvládnete.

SVIEŽA NOVINKA

Pre svieži a jedinečný pocit v každom outfite

Keď vám módny trend velí byť originálnou, väčšinou skončíte ako jedna z mnohých, pretože nakoniec všetci nosia to isté. Máme pre vás niekoľko jednoduchých vychytávok na osvieženie vášho štýlu na jedinečný outfit, pretože presne takú sviežosť dokáže každý deň zaistiť i nový antiperspirant NIVEA Invisible for Black & White Fresh.

Svieži

Tento nový antiperspirant prináša čistú vôňu s nádychom zeleného čaju a osviežujúceho ovocia pre príjemný pocit "ako po osprchovaní".

Neviditeľný

Chráni pred vznikom nežiaducich škvŕn na oblečení. Váš obľúbený čierny outfit vďaka tomu zostane dlhšie čiernym a biely outfit dlhšie bielym.

Sebavedomý

Zbavte sa nepríjemného pocitu z nežiaducich bielych pruhov na čiernych šatách a žltých škvŕn na bielom oblečení v podpazuší.

Dlhotrvajúci

Zaisťuje spoľahlivú ochranu proti poteniu až po dobu 48 hodín a prepožičiava dlhotrvajúcu sviežu a čistú vôňu.


Ako osviežiť look

Super šaty zo starého trička

Osviežte seba i svoj šatník. Premeňte svoje staré tričko na originálne šaty na leto!

Návod na originálne šaty

Buďte originálna! Vytvorte si šaty, ktoré nikto iný nemá.

Návod na oživenie košele

Ako počas chvíľky vytvoriť z okukanej košele super módny kúsok? Mrknite na DIY návod.


Často položené otázky

ČO V ANTIPERSPIRANTOCH SPÔSOBUJE, ŽE SA V OBLASTI PODPAZUŠIA NA TMAVOM OBLEČENÍ ČASTO TVORIA BIELE ŠKVRNY?
Biele stopy v podpazuší po antiperspirantoch sú spôsobené prevažne antiperspiračnými zložkami - hliníkovými soľami. To sú účinné látky práškovej konzistencie, rozpustné vo vode. Vo výrobkoch bez obsahu vody, ako je väčšina aerosólových sprejov, sú obsiahnuté vo forme prášku, a preto sú potom viditeľné na pokožke a tmavom oblečení. I keď sa hliníkové soli rozpustia vo vode, ako u väčšiny guľôčkových antiperspirantov, môžu sa potom, čo sa voda vyparí, na tmavom oblečení objaviť biele stopy.

ČO SPÔSOBUJE NAŽLTLÉ ŠKVRNY V PODPAZUŠÍ NA SVETLOM OBLEČENÍ?
Žlté škvrny sa vytvárajú postupne po každom praní. K tvorbe týchto škvŕn prispievajú rôzne faktory: antiperspiračné zložky, kožný maz a pot usadené v textíliách reagujú s vodou a pracím prostriedkom. Táto chemická reakcia vytvára žlto sfarbené usadeniny, ktoré zostávajú v textilných vláknach. S každým praním je látka žltšia a viac stráca pružnosť.

PREČO SA TIETO ŽLTÉ ŠKVRNY V PODPAZUŠÍ NA OBLEČENÍ NEOBJAVUJÚ U KAŽDÉHO?
V skutočnosti sa u každého, kto používa antiperspiranty, po čase žlté škvrny objavia. Do akej miery sa zažltnutie prejaví, avšak u každého z nás sa líši v závislosti od zloženia potu a kožného mazu a tiež od jeho množstva. U niektorých ľudí sa škvrny vytvárajú veľmi pomaly, preto trvá veľmi dlho, než sú voľným okom viditeľné. Ďalším dôvodom môže byť používanie dezodorantu bez antiperspiračných zložiek.

AKO SA MÔŽEM ZBAVIŤ UŽ VZNIKNUTÝCH ŽLTÝCH ŠKVŔN?
Kyselina citrónová alebo kyselina octová môžu škvrny zosvetliť a niekedy dokonca úplne odstrániť. Ak sa teda na vašich tričkách žlté škvrny v oblasti podpazuší už objavili, môžete sa pokúsiť ich odstrániť nasledujúcim spôsobom: do 5 litrov teplej vody pridajte 10 lyžíc 25 % kyseliny octovej alebo 300 ml 5 % stolného octu. Ďalšia možnosť je rozpustiť 12 g kyseliny citrónovej v 1 litri vody. Tieto prípravky môžete kúpiť v drogériách a supermarketoch. V závislosti od intenzity škvŕn nechajte oblečenie máčať v tomto roztoku na cca 12 hodín a potom vyperte. Pozor na farebné a jemné textílie a odevy s perleťovými gombíkmi, ktoré by kyslý roztok mohol poškodiť. 

Prečítajte si ďalšie tipy, ako sa zbaviť škvŕn na oblečení i ako účinne predchádzať ich vzniku.

AKO ČASTO MÔŽEM TENTO ANTIPERSPIRANT POUŽÍVAŤ?
Antiperspiranty NIVEA Invisible for Black & White môžete používať rovnako často ako váš bežný antiperspirant/dezodorant.

SPÔSOBUJE TENTO ANTIPERSPIRANT VÄČSIE PODRÁŽDENIE POKOŽKY NEŽ OSTATNÉ ANTIPERSPIRANTY?
Nie, všetky výrobky NIVEA Invisible for Black & White boli samozrejme pred svojím uvedením na trh dôkladne testované z hľadiska svojej účinnosti a kožnej znášanlivosti. Vo všetkých testoch výrobkov NIVEA Invisible for Black & White bola preukázaná veľmi dobrá znášanlivosť.

AKO TENTO ANTIPERSPIRANT FUNGUJE PROTI BIELYM A ŽLTÝM ŠKVRNÁM?
Zloženie bolo vyvinuté špeciálne pre prevenciu vzniku bielych stôp a zmiernenie žltých škvŕn, pričom stále zaručuje spoľahlivú ochranu proti poteniu a telesnému pachu až po dobu 48 hodín. Proti bielym stopám využíva rad NIVEA Invisible for Black & White špeciálnu technológiu: hliníkové soli rozpustené v emulzii a obalené maskovacími olejmi, vďaka nim sú zvyšky solí neviditeľné. Proti žltým škvrnám využívajú antiperspiranty NIVEA Invisible for Black & White patentovanú technológiu, ktorá obsahuje špeciálnu zlučeninu proti tvorbe škvŕn. Táto zložka chráni textilné vlákna pred preniknutím látok spôsobujúcich žlté škvrny. Škvrny teda zostávajú na povrchu textílie a možno ich tak ľahšie vyprať.