Pokožka na prvom mieste

Pokožka na prvom mieste

Pre značku NIVEA je pokožka vždy na prvom mieste. Už viac ako 100 rokov skúmame pokožku a hľadáme pre ňu to najlepšie. Sme jedným z popredných odborníkov v starostlivosti o pokožku a neustále sa snažíme seba aj svoje produkty zdokonaľovať. beabúdame však ani na svet okolo nás a snažíme sa robiť to najlepšie nielen pre vás, ale aj pre životné prostredie.

NIVEA VIE, ČO POKOŽKA POTREBUJE...

Vďaka viac ako 100 rokov skúseností, 2 000 vedeckých štúdií ročne a viac ako 1 000 odborníkov, ktorí všetok svoj čas venujú iba výskumu a vývoju, naozaj vieme, čo je pre pokožku to najlepšie a ako ju správne ošetrovať.

Len v roku 2018 sa použilo viac ako 1900 našich patentovaných technológií pre vývoj ďalších produktov.

Nestačí nám len dodržiavanie predpisov, chceme viac. Chceme, aby pokožka dostala len to, čo si naozaj zaslúži. Náš zoznam kritérií pre výber ingrediencií a výrobu je preto oveľa prísnejší než akékoľvek legislatívne nariadenia.

… a milujeme to.

V súlade s našimi vysokými štandardmi siahame len po takých ingredienciách, ktoré pokožku udržujú zdravú, krásnu a posilňujú ju. Vždy hľadáme najlepšie a najudržateľnejšie možné riešenie. Také, ktoré neuškodí prírode a našej planéte.

Ak v zložení zahliadnete umelú prísadu, nemusí to byť vždy dôvod na paniku. Často totiž ide o prísady, ktoré sú pre naše telo i planétu oveľa lepšie ako ich prírodná alternatíva.

Ako príklad uvádzame éterické oleje: Ich prírodná podoba môže spôsobiť podráždenie pokožky, avšak syntetické éterické oleje sú šetrné aj k najcitlivejšej pokožke.

AKO TO S POKOŽKOU NAOZAJ JE

Viac ako sto rokov vám pomáha NIVEA cítiť sa vo svojom tele krásne a zdravo. Milióny spotrebiteľov sa zverujú do našej starostlivosti a vkladajú do nás svoju dôveru. My si to vážime a snažíme sa neustále zlepšovať a posúvať ďalej. Veríme v starostlivosť o pokožku, ktorá prináša presne to, čo potrebuje. A preto naše produkty obsahujú iba to, čomu my sami veríme a pochybným ingredienciám sa vyhýbame.

Naše prísady rozlišujeme na „kľúčové“ a „významné“. Ingrediencie, ktoré označujeme ako „významné“, sú každodennými hrdinami nášho kozmetického sveta. Vykonávajú základné funkcie a starajú sa o to, aby vaša pokožka dostávala tú najlepšiu možnú starostlivosť. Ide napríklad o texturizéry a emulgátory, vďaka ktorým majú výrobky správnu konzistenciu a ľahko sa aplikujú. Patria sem aj konzervanty, ktoré uchovajú produkty bezpečné dlhú dobu.

Prísady označované ako „kľúčové“ sú naši superhrdinovia, ktorí výrobkom prepožičiavajú super schopnosti. NIVEA dokonca objavila niektoré nové látky, ako napríklad koenzým Q10, ktorý úplne zmenil kozmetický svet. Všetky tieto látky vyzdvihujú úroveň produktov na vyššiu priečku a robia z nás to, čím sme. Kvalitnú kozmetiku. Nič viac, nič menej.

Na kvalite našich výrobkov nám záleží. Preto všetky použité ingrediencie podstupujú prísne testy, ktoré idú aj nad rámec povinností. Vďaka nim si môžeme byť stopercentne istí, že vám dávame len to najlepšie. A vy našej kozmetike veríte.

Zaujíma vás zloženia výrobkov podrobnejšie? Preskúmajte jednotlivé látky a zistite, prečo ich NIVEA používa.


Preskúmajte kľúčové ingrediencie

Zoznámte sa so superhrdinami, vďaka ktorým je starostlivosť o pokožku taká jednoduchá! Naše hlavné ingrediencie ošetrujú vašu pokožku, chránia ju, zabraňujú jej starnutiu a navyše zvyšujú účinnosť ďalších látok a celkovo teda aj účinnosť našich produktov. Tu sú:

<h2><div style="text-align:left">Eucerit</div></h2>

Eucerit

Čo je Eucerit?

Dalo by sa povedať, že Eucerit je hlavným superhrdinom celej značky NIVEA. Ide o emulgátor, ktorý bol objavený pred viac ako storočím. Prečo sa pre nás stal takým dôležitým? Eucerit umožňuje zmiešanie mastných a vodnatých zložiek v kozmetických prípravkoch. Len vďaka nemu môžu mať naše výrobky takú unikátnu konzistenciu. A kde sa berie? Eucerit je prirodzene získaná látka z lanolínu.

 

Q10

Čo je Q10?

Koenzým Q10 je molekula, ktorú naše telo produkuje a ktorá je nevyhnutná pre energetický metabolizmus buniek. Tým pomáha rásť, regenerovať a tešiť sa zdraviu. Q10 je však tiež silný antioxidant, ktorý bojuje s voľnými radikálmi, vysoko reaktívnymi molekulami, ktoré poškodzujú nielen bunkové DNA, ale tiež proteíny a lipidy.

 

Creatine

Čo je kreatín?


Kreatín si možno predstaviť ako takú zásobáreň energie pre naše orgány. Ide o organickú zlúčeninu produkovanú v pečeni, obličkách a v pankrease. Funguje podobne ako batéria, ktorá viaže, transportuje a uvoľňuje energiu. 

Sladký olej z mandlí

Čo je mandľový olej?


Sladký olej z mandlí sa lisuje za studena zo zrelých mandľových jadier a potom sa rafinuje. Zlatý olej s ľahko sladkastou vôňou má veľmi pestré využitie. Používa sa napríklad v lekárstve, v starostlivosti o pleť, ale aj pri varení. 


Ďalšie prísady

Spájadlá

Spojivá, ak chcete spájadlá, pomáhajú k lepšiemu miešaniu rôznych zložiek (ako je napríklad voda s olejom) a tiež k tomu, aby sa naše výrobky lepšie vstrebávali do pokožky:

Texturizéry

Vďaka týmto látkam majú naše krémy, gély aj mlieka ideálnu a príjemnú konzistenciu:

 • Reologický modifikátor
 • Rozpúšťadlá
 • Perleťové činidlá
 • Kalivá

Čistiace látky

 

Tieto látky napomáhajú k odstráneniu starých kožných buniek a nečistôt z pleti:

 • Povrchovo aktívne látky
 • Peelingové činidlá

Základná starostlivosť

Poskytujú pokožke najdôležitejšiu starostlivosť, hydratujú ju a prispievajú k tomu, aby mala správne pH:

 • Zmäkčovadlá
  • Parafín
 • Hydratačné látky
 • Kondicionér
 • Neutralizačné činidlá

UV filtre

Tieto látky chránia pokožku pred nebezpečnými UV lúčmi:

Vôňa

Aby produkty príjemne voňali alebo chutili (balzamy na pery):

Konzervanty

Konzervanty

Udržujú produkty vždy bezpečné pre pleť