Dvojčatá na ceste

Dvojčatá na ceste? Ako spoznáte, že nečakáte jedno, ale hneď dve


TAKTO VRAJ SPOZNÁTE, ŽE ČAKÁTE DVOJČIATKA. I BEZ ULTRAZVUKU.

Už viete, že o pár mesiacov budete v náručí držať svoj malý zázrak! Tešíte sa, ale zároveň ste na pochybách, či vám na pestovanie budú stačiť jedny ruky… Možno, že pod srdcom naozaj nosíte viac než jedno dieťatko.

Únava v tehotenstve - väčšia než obvykle

Viete, že zvýšená únava v tehotenstve je normálna? Pravdepodobne áno, ale vám je spojenie „zvýšená únava“ na smiech. Vy sa cítite, ako by ste za sebou mali maratón! Nemôžete vstať z postele a ledva zdvihnete hlavu z vankúša. Čím to je? 

Viacpočetné tehotenstvo predstavuje oveľa väčšiu záťaž než to klasické. Nezabudnite, že vaše telo teraz živí 3, 4 alebo dokonca viac bytostí. Toto pravidlo platí i pre všetky nasledujúce príznaky. Všetky prejavy tehotenstva budú silnejšie. Dvakrát… alebo rovno trikrát.

 

Bruško väčšie, než ste čakali

Je vaše bruško také nejaké guľatejšie a väčšie, než by snáď malo byť? Možno ste si s výčitkami svedomia spomenuli na niekoľko obrích vrecúšok paprikových čipsov, ktoré ste zjedli medzi záchvatmi tehotenských nevoľností.  
„Vážne som toľko zjedla?“ uvažujete pred zrkadlom a hodnotíte svoje rastúce bruško, ktoré bolo ešte prednedávnom dokonale ploché. I váha zrazu ukazuje oveľa viac… Možno, že príčinou nie sú čipsy, ale viacpočetné tehotenstvo. Pravdepodobnosť je 1:80! Práve jedno tehotenstvo z osemdesiatich je totiž na Slovensku viacpočetné.
 
dvojčatá
dvojčatá

Silné nevoľnosti i pocity na zvracanie

zvracanie

I toto k tehotenstvu patrí. A pri tých viacpočetných sú nevoľnosti, pocit na zvracanie i zvracanie silnejšie a trvajú dlhšie. Navyše nastávajúce mamičky často trápia nielen ráno, ale rovno po celý deň. Sprevádzať vás tiež môžu neodbytné chute na veci, ktoré ste predtým nemohli ani vidieť.

Prvá pomoc pri pocite na zvracanie! Zistite, čo robiť, keď udrú ranné nevoľnosti

 

Asistované počatie pravdepodobnosť zvyšuje!

S rozvojom vedy a najmodernejších metód asistovanej reprodukcie sa počet dvojčiat, trojčiat i štvorčiat zvyšuje. Podľa štatistík je každé štvrté tehotenstvo „zo skúmavky“ viacpočetné.  Ak si dáte dve a dve dokopy, nevyhnete sa osudovej otázke: „Čakám viac než jedno bábätko?“

 

Dožičte čas sebe i partnerovi. Dvakrát dlhší!

Potvrdil vaše podozrenie i ultrazvuk? Dožičte čas sebe i partnerovi. Možno budete obaja potrebovať chvíľu na to, než si na túto novinku zvyknete. Zistenie, že bábätiek čakáte viac, a že teda vaše tehotenstvo bude pravdepodobne rizikové, môže byť trochu šok pre vás oboch. Na druhej strane mať viac detí naraz má i svoje výhody. Pripravte sa na dvojitú dávku lásky i radosti!

 

partner