Zapareniny

ODPOVEDÁ ODBORNÍK: AKO SI PORADIŤ S ČASTÝMI ZAPARENINAMI?


AKO UĽAVIŤ BÁBÄTKU OD ZAPARENÍN.

Na najčastejšie otázky odpovedá odborná konzultantka NIVEA BABY MUDr. Borošová.

Plienková dermatitída, bežne zvaná zapareniny, je jedným z najčastejších kožných problémov detí, ktoré nosia plienky. Odhaduje sa, že nimi trpí 7 až 35 % detí. Vyskytuje sa najčastejšie u bábätiek medzi 1. a 9. mesiacom, ale zapareninami môžu trpieť aj deti podstatne menšie. U starších detí, hoci ešte stále nosia plienky, sa zapareniny vyskytujú už ďaleko menej. Okrem toho je dokázané, že dojčené deti majú menší sklon k plienkovej dermatitíde, než deti kŕmené náhradnou stravou. Všeobecne povedané – plienková dermatitída je spôsobená najčastejšie dlhším kontaktom pokožky s močom a stolicou v uzavretom prostredí plienky. Avšak zapareniny môže spôsobiť aj zmena stravy, podávanie antibiotík alebo hnačka.

PREVENCIA JE LIEPŠIA NEŽ LIEČENIE

Správna starostlivosť o zadoček bábätka sa začína dôkladným čistením a vhodnou voľbou čistiacich obrúskov. U čistiacich obrúskov NIVEA BABY sa preukázala mimoriadne vysoká kožná znášanlivosť, pretože aj pri dôkladnom čistení zachovávajú zdravú ochrannú bariéru pokožky. Rozdiel od iných čistiacich obrúskov pocítite už na prvý dotyk: ich unikátna štruktúra Clean & Soft s jemnými mikrohubičkami obohatená o prírodnú bavlnu účinne predchádza podráždeniu citlivej pokožky. Ak pokožka vášho bábätka vykazuje prvé známky začervenania, pre každodenné čistenie zadočku voľte neparfumované NIVEA BABY Čistiace obrúsky Pure & Sensitive

Ochranný krém na zadoček by ste mali používať pravidelne, i keď pokožka nevykazuje žiadne príznaky zaparenia, aby ste pokožku bábätka pred dráždivými účinkami moči a stolice ochránila. Je to dôležité najmä v situáciách, keď plienku nemeníte tak často (napr. v noci, na cestách, na návšteve atď.) V takom prípade majte vždy poruke NIVEA BABY Krém proti zapareninám, ktorý vďaka zloženiu s 20% oxidu zinočnatého, panthenolom a olejom z pšeničných klíčkov chráni pred vlhkosťou a baktériami. Jemná textúra zabezpečuje ľahkú aplikáciu. Ubezpečte sa, že všetky kožné záhyby, kde sa pokožka dotýka pokožky, sú ochranným krémom dôkladne ošetrené. Väčšinou stačí tenká vrstva krému proti zapareninám, ale pred spaním alebo v prípade, že nebudete môcť bábätko častejšie prebaľovať, naneste pokojne vrstvu trochu silnejšiu.

Zapareniny


baby