Zvláčňujúce účinky bambuckého oleja


ZJEMNÍ POKOŽKU A VYŽIVÍ VLASY

Maslovník africký, respektíve jeho semená, sú známe svojimi zvláčňujúcimi a posilňujúcimi účinkami. Viete, čo všetko bambucké maslo dokáže?

Spoznajte bambucké maslo

Nič nezanechá vašu pokožku jemnejšiu než práve bambucké maslo. Ale kde sa vlastne berie?

Neoddeliteľná súčasť západoafrickej kultúry

Bambucký olej aj maslo pochádza z bambuckých stromov (maslovníkov afrických) v západnej Afrike. Tam sú rozmiestnené po trávnatej savane a ich semená miestni obyvatelia už odpradávna používajú na starostlivosť o pokožku. V najchudobnejších oblastiach dokonca výroba bambuckého masla a oleja pomáha udržať ekonomiku. K výrobe sa nepoužívajú žiadne chemikálie ani konzervačné látky, a tak si bambucké maslo zachováva maximum svojich živín.

Na čo sa bambucký olej používa?

Bambucký olej na vlasy

Nie je žiadne tajomstvo, že sa bambucké maslo často pridáva do vlasových produktov. Pomáha totiž udržať vlasy hydratované a zároveň ošetruje pokožku hlavy a chráni ju pred lupinami.

Bambucký olej na pleť

Viac živín, menej vrások. Hoci by ste to na bambucké maslo na prvý pohľad nepovedali, naozaj dokáže hotové zázraky. Napríklad je známe, že redukuje nielen tmavé škvrny na tvári, ale aj množstvo vrások a pleti prepožičiava svieži vzhľad.

Bambucký olej na pokožku

Len čo sa jeseň prehupne do zimy, naša pokožka začne byť suchá a podráždená. Predíďte tomu pomocou bambuckého masla, ktoré kožu nielen zjemní a zanechá ju hebkú, ale tiež ju vyživí a poskytne jej ochranu pred nepriaznivým počasím.

Bambucký olej na nechty

Popraskaná a zoslabnutá pokožka okolo nechtov vás už trápiť nebude. Skôr než pôjdete spať, jemne vmasírujte bambucké maslo do nechtov i kožtičky. Po prebudení budú vaše ruky opäť krásne a vyživené.

Bambucký olej na pery

Suché a šupinaté pery dokážu byť pekne otravné. Bambucké maslo ich premení na hebké a šťavnaté pery, ktoré volajú po bozkoch.


Objavte všetky účinky bambuckého masla

Ako si vyrobiť bambucké maslo doma

  1. Roztlačte bambucké maslo: Začnite tým, že si vezmete pol šálky nerafinovaného bambuckého masla a roztlačíte ho vidličkou. Maslo by malo mať krémovú konzistenciu.
  2. Pridajte základný olej: Teraz prichádza čas na pridanie základného oleja. Môžete si vybrať napríklad arganový, kokosový, ale aj extra panenský olivový olej. K maslu ho pridajte dve polievkové lyžice.
  3. Rozšľahajte: Môžete použiť buď mixér, alebo metlu. Miešajte zmes približne 10 minút, kým nebude konzistencia krémová. Na záver môžete pridať pár kvapiek éterického oleja.
  4. Dajte maslo do čistej nádoby: Teraz už stačí len preložiť maslo do čistej nádoby a potom ho používať na vlasy, pleť i pokožku, kedykoľvek budete chcieť. 

Prírodný opaľovací krém

Aby tých účinkov nebolo málo, bambucké maslo chráni pokožku pred ultrafialovými lúčmi. Síce by sa nemalo používať namiesto opaľovacieho krému, ale skôr než pôjdete na slniečko, spomeňte si naň a podporte ochranu pokožky aj prírodnou silou.