rast vlasov

Čo robiť, aby vlasy rástli rýchlejšie? Poradíme!

VĎAKA NAŠIM TIPOM BUDETE MAŤ KRÁSNE DLHÉ VLASY SKÔR, NEŽ SA NAZDÁTE!

Krásne, dlhé a zdravé vlasy sú už od dávnych čias symbolom ženskosti a snívajú o nich už malé dievčatká. Poradíme vám, ako podporiť rast vlasov tak, aby ste s nimi boli stále spokojná.

Rastú, samozrejme. A ako!

Čísla, ktorá vás prekvapia

Čísla, ktorá vás prekvapia

Viete, že väčšina ľudí na svete má na hlave v jednom okamihu asi stotisíc vlasov? Vlas väčšinou vyrastie o tretinu milimetra za deň a keď to vezmeme celkovo, všetky naše vlasy vyrastú za mesiac dohromady o celý kilometer!

Čo možno o raste vlasov ani netušíte, ale mali by ste

To, že vlasy, rovnako ako nechty, tvoria keratín, asi tušíte. Možno vás ale prekvapí fakt, že centimeter štvorcový pokožky hlavy pokrývajú asi dve stovky vlasov a hrúbka vlasov je u každého iná – pohybuje sa od 0,04 až po 0,12 milimetra.

A ako vôbec vlasy rastú?

  • V ľudskom živote je len jedna fáza, kedy vlasy rastú stále rovnako. Takáto fáza trvá dva až šesť rokov.
  • Táto fáza sa však netýka všetkých vlasov, ale 90 %.
  • Rast vlasov sa vždy z času na čas na dva alebo tri týždne zastaví.
  • Obvykle sa tak deje raz za deväť mesiacov. Po tejto „nerastúcej“ fáze sa vaša „pokrývka hlavy“ zase začne postupne obmieňať.

Zaujímavé je tiež to, že rast vlasov ovplyvňuje veľa vecí, napríklad stres, psychická nepohoda alebo hormonálna nerovnováha. Ničoho sa ale nebojte. Veľa sa toho dá napraviť pravidelnou a správnou starostlivosťou a tiež vhodným stravovaním. Zdravie vlasov totiž musí vychádzať aj zvnútra!

Spoliehate na strihanie a úpravu vlasov podľa fázy Mesiaca? To nemusíte. Nikto nikdy nepreukázal, žeby mala skutočne vplyv na rast vlasov. Veľa žien na to ale stále spolieha.


Majte konečne vlasy, o ktorých snívate. Dlhé a zdravé

Náš tip: Podporte rast vlasov. Prezradíme vám pár trikov

Nie je nič jednoduchšie, ako začať pravidelným česaním alebo kefovaním vlasov. Sledujte, koľko vám ich vypadne. Čím menej, tým samozrejme lepšie.

Náš tip: Pletiete si z vlasov vrkoče? Potom rozhodne nepoužívajte lacné a nekvalitné gumičky a iné pomôcky. Tie totiž často narúšajú štruktúru vlasov a spôsobujú nepekné rozštiepenie.
Najlepším riešením sú gumičky, ktoré vyzerajú ako špirály. Dnes sa už predávajú snáď všade a určite ste ich aspoň zazreli. Sú praktické, skvele držia a nepoškodzujú vlasy tak, ako spomínané nekvalitné gumičky.

Ak si každý deň vytvárate z vlasov nádherný a komplikovanejší účes, nechajte ich občas oddýchnuť – majte ich rozpustené a tiež im doprajte tú správnu starostlivosť. Tou je napríklad umývanie Ošetrujúcimi šampónmi Hairmilk. Obsahuje mliečne proteíny, pre vyživené vlasy hebké už na pohľad! Okrem mliečnych proteínov sa v zložení skrýva tiež Eucerit®, ktorý sa postará o regeneráciu.

Vyskúšajte krásny polorozpustený účes s vrstvenými vlnami

Správna starostlivosť je dôležitá. Nezabúdajte si vyberať šampón, ktorý bude tým najlepším práve pre vaše vlasy, či už ich máte mastnejšie, alebo suchšie. Ak chcete svojim vlasom navyše dodať báječný lesk a zmierniť ich mastenie, vyberte si vhodný kondicionér.  Čo tak vyskúšať napríklad Ošetrujúci kondicionér Hairmilk?

cutting the tips

Pomôže rýchlejšiemu rastu vlasov pravidelné zastrihávanie končekov?

To, že zastrihávanie končekov uľahčuje a urýchľuje rast vlasov, je jedným z najrozšírenejších mýtov. Bohužiaľ, ide naozaj o mýtus. Na zastrihávanie ale nezabúdajte – keď ho absolvujete raz za 4 – 6 týždňov, vaše vlasy budú krajšie a zdravšie.
masáž hlavy 1
Ako na správnu masáž hlavy, aby vlasy rýchlejšie rástli
Začnite končekmi prstov krúžiť po pokožke hlavy. Robte väčšie kruhy a silu voľte len takú, aby vám nebola nepríjemná. Týmto spôsobom spustíte činnosť nervov, ktoré na pokožke máte.
masáž hlavy 2
Ako na správnu masáž hlavy, aby vlasy rýchlejšie rástli
Okrem pokožky, z ktorej vám na samotnej hlave rastú vlasy, môžete masírovať tiež čelo a šiju. Uvidíte, že zo sprchy vyjdete vynikajúco zrelaxovaná.
masáž hlavy 3
Ako na správnu masáž hlavy, aby vlasy rýchlejšie rástli
Po tejto masáži si na pokožku hlavy ešte jemne poklepte prstami. Použite pritom šampón alebo olej na vlasy, ktorý podporí prekrvenie pokožky.

Náš tip: Vyskúšajte napríklad Upokojujúci micelárny šampón, ktorý chráni prirodzené pH pokožky hlavy a vlasy dôkladne, ale šetrne čistí!  
Healthy hair
Základ pre dlhé vlasy? Ich zdravie
Len zo zdravých vlasov môžete vykúzliť oslnivý účes, za ktorým sa každý otočí. Pomôže vám zdravá a vyvážená strava, ale tiež potravinové doplnky s biotínom a vitamíny skupiny B. Tie totiž podporujú silu a správnu štruktúru vlasov i ich rast. A čo viac? Tieto doplnky budú mať priaznivý vplyv aj na vaše nechty.
Omega 3
Základ pre dlhé vlasy? Ich zdravie
Ste si istá, že máte v jedálnom lístku dostatočné množstvo nenasýtených mastných kyselín, ako sú napríklad omega-3? Tie totiž výrazne posilňujú vlasy už od ich korienkov. Zaraďte do svojho stravovania ryby a orechy, a uvidíte, že sa začnú diať veci.
Vegetables
Základ pre dlhé vlasy? Ich zdravie
Ďalšou skupinou potravín, ktorá vám môže pomôcť, je ovocie a zelenina. Oboje jeme všeobecne málo, čo nie je správne. Nielenže vitamíny a minerály podporia rast vlasov, ale tiež pomáhajú telu bojovať so stresom, ktorý sa na raste a kvalite vlasov podpisuje negatívne.
product-stage-bg