Dlhé vlasy: Ako ošetrovať vlasy, po ktorých túži každá žena?

Krásne, zdravé a lesklé vlasy – s našimi tipmi nič nemožné! Dlhé vlasy sú jednoducho nádherné! Vyžadujú ale veľa pozornosti. Ak budete používať správnu starostlivosť, ktorú vaše vlasy potrebujú, vydržia vám dlho krásne.

Pozrite sa, ako dostať svoje vlasy do formy!

Starostlivosť a styling, ktoré z vašich vlasov urobia žiarivú korunu krásy
Umývanie vlasov

Ako získať vlasy, po ktorých už dlho túžite? Kľúčom je efektívna starostlivosť

Dobrá správa pre majiteľky dlhých vlasov: dôkladná starostlivosť nemusí trvať veky. Stačí ju zabaliť do niekoľko jednoduchých, ale účinných krokov. 
 • Pred umytím si vlasy jemne rozčešte hrebeňom s prírodnými štetinami. To vám totiž pomôže zbaviť sa zamotaných častí šetrne. 
 • Nemusíte sa vzdávať používania fénu. Ale počas samotného sušenia vždy udržujte určitú vzdialenosť medzi fénom a vlasmi. Nikdy neprikladajte fén blízko k hlave. Zabránite tak ich poškodeniu a vysušeniu.
 • Máte suché končeky? Vyhnite sa aplikácii šampónu do dĺžok a nanášajte ho iba k hlave. Naopak, kondicionér naneste na celú dĺžku vlasov. Že nemáte na nejaký kondicionér čas? Siahnite po bezoplachovej alternatíve.
 • Malý tip: Ušetrite ráno čas a zabite dve muchy jednou ranou. K hlave naneste šampón a do dĺžok kondicionér – pekne naraz. Teraz môžete vmasírovať ako šampón, tak kondicionér. Bez straty jedinej minúty. Šikovné, však?
 • Pre extra porciu starostlivosti naneste raz týždne aj masku! Zaistí potrebnú hydratáciu, ktorá vaše vlasy zanechá zdravé a žiarivé.
 • Premýšľate o zmene farby? Potom svoju hrivu zverte radšej do rúk profesionálov. Kaderník vie oveľa lepšie, ktoré produkty budú tie pravé pre vaše vlasy. Farbenie pre vlasy potom nie je fatálne, ale naopak neškodné. Nikdy nezverujte farbenie niekomu, kto nevie, ako presne postupovať.
Správne schnutie vlasov

Správne schnutie vlasov

Tiež si vždy po umytí vlasy uterákom poriadne vysušíte? Tak pozor, drhnutie vlasom totiž vôbec neprospieva. Ako teda vlasy sušiť? Úplne stačí ich jemne postláčať uterákom. Takisto si môžete na vlasoch vytvoriť voľný turban.

Česanie vlasov

Naozaj budú moje vlasy lesklé, ak ich prečešem 100-krát za deň?

Bohužiaľ, ide o mýtus.Takým česaním sa dopracujete iba k mastným vlasom. Štetiny kefy totiž masírujú povrch hlavy, a aktivujú tak zvýšenú produkciu mazu. Pre lesklé vlasy je dôležitejšie jemné a opatrné česanie, a to hlavne po umytí, keď sú vlasy mokré a náchylné na poškodenie.

Zvoľte vhodný účes pre vaše vlasy

Mrknite sa na super účesy pre dlhé vlasy
Žmýkanie vlasov

Dlhé vlasy: niekoľko rád k stylingu

 • Nosíte vlasy vo vrkoči? Potom používajte len mäkké gumičky. Jedine tak sa vyhnete polámaným končekom.
 • Ešte lepšie sú gumičky stočené do špirály. Nenechajú po sebe na vlasoch žiadnu stopu.
 • Zaobchádzajte s mokrými vlasmi veľmi opatrne. Je totiž oveľa jednoduchšie ich poškodiť, než keď sú suché.
 • Používajte len také produkty, ktoré vlasy ošetrujú a zároveň ich ochraňujú. Lak na vlasy Volume Care pôsobí 24 hodín, nelepí, vlasy nevysušuje a môžete ho kedykoľvek ľahko vyčesať.
 • Ak chcete, aby vaše dlhé vlasy boli okúzľujúce, bez objemu sa nezaobídete. Penové tužidlo Volume Care obalí povrch vlasu a zdvojnásobí tak jeho objem. Push-up efekt docielite ľahko. Stačí po nanesení vlasy vyfúkať fénom. Tužidlo navyše vaše vlasy chráni proti poškodeniu teplom. 
 • Končeky potrebujú časté zastrihávanie. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď ku kaderníčke zaskočíte každých 6 až 8 týždňov. Vďaka tomu budú vlasy zdravé a upravené, nech sú akokoľvek dlhé.
 • Pozor na fén: príliš vysoká teplota vlasy poškodzuje. Preto pri fúkaní držte fén ďalej a neustále s ním pohybujte. Predídete tak zaťaženiu jednej strany na úkor tej druhej.
Dlhé vlasy 1
Ako upraviť dlhé vlasy? Nechajte sa inšpirovať
Dlhé vlasy zastrihnuté do jednej dĺžky vyzerajú skvele. Hlavne ak ste vysoká alebo máte guľatú tvár. Bez postupného zostrihania totiž vlasom dodáte väčší lesk.
Dlhé vlasy 2
Ako upraviť dlhé vlasy? Nechajte sa inšpirovať
Zostrihané vlasy zaistia naozaj ženský vzhľad. Hodia sa pre drobnejšie ženy.
Dlhé vlasy 3
Ako upraviť dlhé vlasy? Nechajte sa inšpirovať
Chvostík zjemní váš celkový vzhľad a podčiarkne váš originálny štýl.
ADP022_PRODUCTSTAGE