ČAS SKRACOVANIA JE TU! AKÉ VÝHODY MAJÚ ÚČESY PRE KRÁTKE VLASY?

AJ ÚČESY Z KRÁTKYCH VLASOV SÚ ŽENSKÉ A SEXY.

Krátke vlasy a účesy z nich sú praktické, majú šmrnc a vy vďaka nim môžete každý deň vyzerať úplne inak.

Účesy z krátkych vlasov sú ženské a sexy!

Halle Berry, Emma Watson alebo hoci Judi Dench. Čo ich spája? Krátke vlasy! Zatiaľ čo Halle Berry si v inom než krátkom účese ani neviete predstaviť, filmová Hermiona svoju hrivu výrazne skrátila pred pár mesiacmi. A zožala úspech. Akoby nie, správne vybraný účes z krátkych vlasov vám na ženskosti neuberie, ale naopak, zdôrazní jemné dievčenské črty. 

„Množstvo žien sa veľkej zmeny bojí. Navyše si myslia, že s krátkymi vlasmi prídu o ženskosť. To ale nie je pravda,“ tvrdí Jan Tešík, vlasový stylista značky NIVEA. „Aj krátke vlasy pôsobia žensky. A navyše sú neuveriteľne variabilné. Jeden deň môžete byť vďaka uhladenému stylingu elegantnou dámou, ďalší deň vlasy rozstrapatíte a hneď ste niekým iným.“ Či už zvažujete mikádo, alebo rovno zostrih na ježka, spísali sme pre vás výhody krátkych vlasov. A že ich rozhodne nie je málo!


Krátke vlasy = rýchla a jednoduchá starostlivosť

Zabudnite na úmorne dlhé umývanie a sušenie

Krátke vlasy máte umyté, vyfúkané a dokonale upravené za pár minút. Na rozdiel od dlhovlások tiež obvykle nemusíte riešiť špeciálne vlasové kúry a masky. „Rozhodne ale nepodceňujte kvalitu šampónu a kondicionéru a potom, samozrejme, výber stylingových prípravkov, ktoré sú pre perfektný vzhľad krátkeho účesu zásadné,“ hovorí Jan Tešík.
Mimochodom, v inom článku sme si posvietili na 3 najčastejšie chyby pri umývaní vlasov. Nerobíte ich takisto? 

Dôležitý je perfektný strih

Myslite na to, že krátke vlasy je nevyhnutné pravidelne zastrihávať. Zvlášť ak sa rozhodnete napríklad pre pixie strih, pri ktorom je vidieť každý centimeter navyše. „Ideálne každých 4 až 6 týždňov,“ radí vlasový stylista. Potom len stačí v prstoch rozotrieť trochu stylingového gélu a je hotovo. Skvelou voľbou pre všetky typy vlasov je napríklad NIVEA Gél na vlasy Care & Hold, ktorý vlasy nezlepí a účes tak vyzerá prirodzene a drží celý deň. Vlasy sú vďaka nemu hebké a vy ich môžete kedykoľvek počas dňa prestylovať do iného účesu.

Správny strih zdôrazní ženskosť

S krátkymi vlasmi môžete byť jeden deň nezbedníčka, ďalší zasa elegantná dáma. Správny strih vám ale nikdy nevezme ženskosť.


OBJEM PRI KRÁTKYCH VLASOCH: AKO NAŇ?

Objem do vlasov dostanete použitím správnych prípravkov. Stavte na „objemový“ šampón a kondicionér. NIVEA ponúka rad Volume Care, vďaka ktorému dostanete objem i do jemných vlasov. Bez toho, aby ste ich zbytočne zaťažovali. Vyskúšajte šampón, kondicionér alebo napr. penové tužidlo.

„Pozor, nech pri umývaní vlasy starostlivo opláchnite,“ radí Jan Tešík, „ak v nich zostanú zvyšky šampónu alebo kondicionéru, rýchlo spľasnú.“ Po umytí do vlasov naneste penové tužidlo. „Najlepší hrebeň sú vaše prsty. Kým siahnete po klasickej kefe, naberajte vlasy do prstov, zdvíhajte ich od hlavy a tvarujte do požadovaného smeru. Až budú vlasy takmer suché, vyhlaďte ich štruktúru guľatou kefou,“ dopĺňa Jan, ako najlepšie vlasy vyfúkať.

Ak potrebujete do vlasov dostať objem, prečítajte si článok Jednoduchá cesta k väčšiemu objemu vašich vlasov.

Objem do vlasov dostanete nielen pomocou tupírovania, ale i vďaka kvalitným vlasovým prípravkom. Pred vyfúkaním do vlasov naneste tužidlo.

NECHAJTE SVOJE KRÁTKE VLASY ZAŽIARIŤ


Záverečnou bodkou za stylingom je fixácia. Aby sa vám ofina nezačala už po pár minútach krútiť, zafixujte vždy celý účes lakom na vlasy. Účes môžete doladiť i leskom na vlasy. Mimochodom, na trhu existujú i laky s leskom a jedným z nich je Lak na vlasy Diamond Volume Care, ten obsahuje diamantové čiastočky a vlasy nielen rozžiari, ale postará sa i o ich takmer dvojnásobný objem.


Krátky účes - ideálna voľba pre jemné vlasy

Krátky zostrih je praktickým a elegantným riešením, ak máte jemné vlasy. Dobrý kaderník by vám mal odporučiť strih, ktorý bude zodpovedať nielen typu vlasov, ale i tvaru vašej tváre. 

Jemné rysy perfektne vyniknú v precízne zostrihanom chlapčenskom účese, ktorý orámuje tvár. „Vysoké čelo zase zamaskuje dlhá ofina,“ hovorí Jan Tešík, „pozor ale na to, že dlhá ofina tiež strháva pozornosť na nos.“ 

Pre extrémne jemné vlasy je vhodný naozaj krátky strih, takzvaný garcon. Ten nejaký čas nosila už spomínaná Emma Watson. Nadčasovou klasikou je zostrih, ktorému sa hovorí pixie. Vlasy sú krátke na zátylku a na bokoch, v hornej a prednej časti sú dlhšie a padajú do ofiny. 


Aj krátke vlasy potrebujú vašu starostlivosť

Máte jemné a ochabnuté vlasy bez lesku? Vykúzlite si 100 % prírodnú masku na vlasy z ingrediencií, ktorú máte v chladničke. Mrknite na náš návod.

Náš tip: Chcete si svoj krátky zostrih udržiavať sama? Spísali sme pre vás článok, ktorý vám prezradí, ako na strihanie vlasov doma

PIXIE ZOSTRIH

História pixie účesu siaha až do roku 1966, keď sa s ním ukázala známa modelka Twiggy na titulkoch módnych časopisov. Od tej doby je tento strih jedným z najobľúbenejších krátkych zostrihov pre ženy. Vyskúšala ho napríklad Kate Moss, Halle Berry alebo Anne Hathaway. Pixie účes je charakteristický svojím rozstrapateným stylingom a ľahkou údržbou. Možno práve preto je taký obľúbený.


S krátkymi vlasmi budete každý deň iná

Jeden deň s vlnami a s tenkou čelenkou ako romantická víla, druhý strapatá rebelka. Krátke vlasy sú univerzálnejšie, než si väčšina žien myslí. Presvedčíme vás o tom.

Romantická víla

I kučeravým vlasom pristane krátky strih. Ak budú zostrihané, lokne dokonale vyniknú.

Ak máte vlnité vlasy, sadne vám postupne zostrihaný bob v dĺžke k brade. Vďaka zostrihaniu vyniknú lokne.


Ako na to:

  1. Vlasy umyte. Po umytí z nich jemne vytlačte vodu. Vlasy nijako nekefujte, nech neporušíte štruktúru kučier.
  2. Do vlasov „vtlačte“ NIVEA Penové tužidlo Diamond Volume Care a použite difuzér. 
  3. Kučery dolaďte prstami, účes zafixujte lakom a prípadne dozdobte jemnou čelenkou.

Strapatá rebelka

Patku nemusíte nosiť len nabok, ale môžete ju „rebelsky“ vyčesať dozadu. Pozor, ak máte vyššie čelo, zostaňte radšej pri klasike.


Ako na to:

  1. Po jemnom vysušení do vlasov naneste tužidlo a pomocou fénu a plochej  kefy vlasy vyfúkajte smerom z tváre.
  2. Vlasy z hornej časti natočte pomocou kulmy smerom z čela. Pomocou prstov a trochy gélu účes jemne „rozstrapaťte“.
  3. Jemne strapatý vzhľad potom zafixujte kvalitným lakom na vlasy.