Ombré, balayage, sunkissed:

ZOZNÁMTE SA S TRENDMI VO FARBENÍ VLASOV. BUĎTE ŠIK A ZVÝRAZNITE SVOJU PRIRODZENÚ FARBU VLASOV!

Spoznajte s nami súčasné trendy vo farbení, ktoré pristanú naozaj každej žene. Nové módne techniky vlasy oživia, prirodzene zosvetlia a jemné farebné odlesky ich rozžiaria.

Prirodzenosť na prvom mieste!

Prispôsobte svoj imidž svojej prirodzenej farbe vlasov. Veď práve tá sa najlepšie hodí k vašej pleti i farbe očí. Vyskúšajte moderné farbiace techniky, ktoré podčiarknu vašu prirodzenosť.

Výrazné farebné kontrasty a klasická metóda melírovania, keď sa jednotlivé pramienky vlasov balia do alobalu, sa už príliš nenosí! Vieme, ako vyzerajú a čo obnášajú nové techniky vo farbení vlasov.

Ombré

Ombré pre prirodzenosť

Ombré patrí medzi najobľúbenejšie farbiace techniky už niekoľko rokov. Svoj pôvod má vo Francúzsku a v podstate ide o zosvetlené konce vlasov. Tmavšie vlasy pri korienkoch postupne prechádzajú ku svetlým končekom, pričom prechod medzi farbami môže byť tvrdý a na prvý pohľad zrejmý, alebo, naopak, jemný a plynulý! Vo výsledku je však farba vlasov približne v dvoch tretinách ich dĺžky oddelená.

Metóda ombré je vhodná predovšetkým pre brunetky, ktoré chcú vlasy prirodzene zosvetliť. Skombinovať však môžete akékoľvek odtiene farieb. Odvážnejšie dámy môžu vyskúšať sexy červené ombré, famózne dúhové i extravagantné modré.


S metódou balayage dosiahnete prirodzenejší výsledok

Technika balayage je šetrná k vlasom a výsledok vyzerá úplne prirodzene. Málokto spozná, že sú vaše vlasy zafarbené. Na rozdiel od ombré nie je u balayage zrejmý prechod medzi farbami a výsledok je úplne jedinečný.

Umiestenie, dĺžka, šírka a intenzita farebných pramienkov sa odvíja od tvaru vašej tváre, strihu i dĺžky vlasov. Kaderník finálny výsledok tvorí podľa svojho uváženia a metódou balayage nikdy nevzniknú dva rovnaké účesy.

Kaderník umelcom

Kaderník umelcom

Pri metóde balayage sa jednotlivé pramienky striktne neoddeľujú ani sa nefarbí celistvá plocha vlasov. Farba sa na vlasy nanáša pohybom, ktorý pripomína zametanie. Vďaka tomu vzniknú náhodné pramienky bez ostrých hraníc a vaše vlasy rozohrajú hru farebných odtieňov.

Veľkou výhodou je, že nemusíte dofarbovať odrasty, ktoré sa v jemnom farebnom riešení ľahko stratia. Technika dodá vlasom objem, prirodzene zosvetlí i veľmi tmavé vlasy a vhodným nanesením farby na partie okolo vašej tváre dokonca pomôže vymodelovať optimálny tvar tváre. Balayage je i skvelou voľbou pre tie z vás, ktoré chcú prejsť na inú farbu vlasov. 

Prím hrajú prirodzené odtiene

Prím hrajú prirodzené odtiene

Medzi farbami stále kraľujú odtiene blond. Vlasy však môžete i jemne natónovať. Pri brunetkách kraľuje farba škorice, u ryšaviek odtiene medenej a čiernovlásky môžu svoju farbu vlasov oživiť gaštanovou farbou alebo zlatistými odleskami. Krok vedľa však neurobíte ani s ohnivo červenou farbou. U blondínok prevažujú studené odtiene a jemné pastelové farby. 


Sunkissed: Buďte pobozkaná slnkom

Úplne prirodzený farebný výsledok docielite i metódou sunkissed. Na vašich vlasoch vykúzli efekt, ako keby ste sa práve vrátili z poriadnej slnečnej dovolenky. Základom techniky sú veľmi jemné prúžky, ktoré sú len o pár tónov svetlejšie, než je vaša prirodzená farba vlasov. A pomer medzi svetlými a tmavšími prúžkami je väčšinou rovnaký.

Výsledkom sú vlasy, ktoré vyzerajú ako prirodzene vytiahnuté od slniečka. A to i napriek tomu, že ste sa naposledy na pláži vyhrievali pred dlhými mesiacmi.

Sunkissed


Farbené vlasy potrebujú starostlivosť!

Či už ste sa farbili doma alebo navštívili profesionála, pamätajte na to, že farbené vlasy potrebujú špeciálnu pozornosť. Vlasy je nevyhnutné zregenerovať, posilniť a venovať im starostlivosť, ktorá sa postará o dlhotrvajúcu sýtosť a lesk farby.
 Vlasová kozmetika na farbené vlasy je nevyhnutná

Používanie špeciálnej kozmetiky na farbené vlasy by pre vás malo byť samozrejmosťou. Ošetrujúci šampón Color Care & Protect spolu s NIVEA Ošetrujúcim kondicionérom Color Care & Protect vaše vlasy vyživí, ochráni pred chlórovanou i slanou vodou a predĺži sýtosť a žiarivosť farby až o niekoľko týždňov.  

NIVEA Pure Color

Skvelou novinkou je i NIVEA PURE COLOR Micelárny šampón, ktorý vaše vlasy udrží krásne a hebké po každom umytí. Svoju farbu môžete mať stále takú, ako keby ste sa práve vrátili od kaderníka. K intenzívnej farbe potom dopomôže i PURE COLOR kondicionér a maska v jednom.


Chráňte svoje vlasy i pri finálnej tvorbe účesu

 

Používanie kvalitnej kozmetiky pre farbené vlasy však nestačí. Vedeli ste, že pigment farby potrebuje minimálne 48 hodín na to, aby sa vo vlasoch úplne uzamkol? Čerstvo nafarbené vlasy preto umývajte až dva dni po farbení a teplotu vody znížte o niekoľko stupňov.

Príliš horúca voda (nielen) farbeným vlasom neprospieva. A rovnako tak každodenné umývanie. Kaderníci tiež odporúčajú chrániť vlasy pomocou vlasovej kozmetiky s UV filtrami a v lete svojim vlasom (a to nielen farbeným) preukážete veľkú službu, keď siahnete po pokrývke hlavy, ktorá ich ochráni pred slnečnými lúčmi.