PÁNSKE ÚČESY

7+1 najlepších pánskych účesov, ktoré vyžarujú eleganciu i šmrnc

Vyskúšajte jednoduché návody a zaujmite dokonale upravenými vlasmi. Hľadáte elegantný spôsob, ako upraviť svoje vlasy? Vybrali sme pre vás 8 pánskych účesov, ktoré sa osvedčili svojou jednoduchosťou a štýlom. Vďaka podrobnému návodu každý z nich zvládnete za chvíľku!

TRENDY PÁNSKE ÚČESY, KTORÉ ZVLÁDNE KAŽDÝ

Už vás nebaví váš súčasný účes? Vyskúšajte zmenu a nechajte sa inšpirovať modernými pánskymi účesmi. Či už máte krátke, polodlhé, alebo dlhé vlasy, nový účes im dodá šmrnc a vám charizmu. Ak sa chcete pustiť do premeny sami, nezabudnite na kvalitný zastrihávač vlasov, ktorý vám premenu značne uľahčí. Ale ak si na strih netrúfate, zverte sa do rúk profesionálnym holičom v niektorom z barbershopov. Klasický zostrih sa v barbershope pohybuje okolo 400 Kč, s úpravou fúzov a obočia je potom cena ešte o 200 Kč vyššia. Ak sa naučíte strihať sami, môžete tak ročne ušetriť až 6 000 Kč. 

Náš tip: Neviete si so svojimi fúzmi rady? Spísali sme pre vás článok, v ktorom sa dočítate všetko o starostlivosti o fúzy.  

klasicky hladký

Pánsky účes č. 1: Klasicky hladký

Hladký a lesklý účes, ktorý vyžaduje rovné vlasy, použitie kondicionéru a trochu stylingového know-how. Tento štýl je inšpirovaný tridsiatymi rokmi, v ktorých vládli krátke, ostré strihy. Zároveň má však moderný šmrnc, ktorý z neho robí trendy účes.

Ako na to:

1. Po umytí vlasy osušte uterákom a do vlhkých vlasov aplikujte väčšie množstvo gélu. Pre získanie potrebného lesku je ideálny gél na vlasy, vďaka ktorému môžete účes precízne dotvarovať.
2. Po aplikácii gélu rozdeľte vlasy cestičkou.
3. Učešte najprv kratšiu stranu a potom i druhú stranu účesu od cestičky nadol. Dávajte pozor, aby ste hrebeňom nevytvorili „cestičky”, ktoré by odhalili pokožku hlavy.
4. Ak účes stratí počas dňa tvar, stačí vlasy trochu navlhčiť a znovu upraviť.

Tip: Dokonale hladký účes neznesie lupiny. Trpí vaša pokožka hlavy vysychaním a odlupovaním? Šampón proti lupinám pre mužov s výťažkami bambusu vám zaistí účes bez lupín už po prvom umytí.

Pánsky účes č. 2: Mužne jednoduchý

Pocta krátkym patkám, ktoré boli populárne v New Yorku v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch. Tento kratší zostrih a sidecut sa vyznačuje mužnosťou, upravenosťou, leskom a uhladeným stylingom.

 

Ako na to:

1. Vlasy dôkladne vysušte uterákom a aplikujte gél na vlasy s lesklým efektom po celej dĺžke vlasov od korienkov ku končekom a spredu dozadu.
2. Vlasy po stranách sčešte dozadu dohladka a patku nahor.
3. Vlasy nad čelom učešte nabok a nechajte ich uschnúť.
4. Účes drží tvar celý deň, ak však nejaký ten vlas nebude rešpektovať váš styling, stačí ho uhladiť malým množstvom gélu.

mužne jednoduchý

francuzsky elegantny

Pánsky účes č. 3: Francúzsky elegantný

Nadýchaný objem tohto účesu pôsobí zrelo, elegantne a hodí sa takmer na každú príležitosť. Vlasy sú postupne zostrihané okolo uší a vytvárajú ostrý, plastický tvar účesu, ktorý môže byť ďalej dotváraný vhodnými stylingovými výrobkami.

 

Ako na to:

1. Gél na vlasy aplikujte do umytých, mokrých vlasov a rozčešte ho po celej hlave hrebeňom so širokými zubami.
2. Vlasy vyčešte hrebeňom nahor a dozadu, prípadne na jednu stranu.
3. Ak sa vám bude zdať, že účes po uschnutí pôsobí trochu ako helma, jednoducho vlasy hore prejdite prstami a na bokoch uhlaďte.

Pánsky účes č. 4: Rebelsky hravý

Tento účes spája rebelstvo päťdesiatych rokov a nedbalé „rozstrapatenie” rokov deväťdesiatych. Vlasy sú veľkoryso vyčesané nad čelom, ako keby ste práve preleteli vzdušným tunelom. Aby tento štýl pôsobil presvedčivo, musíte okrem vlasového gélu použiť i primeranú dávku drzosti a sebavedomia.

 

Ako na to:

1. Gél na vlasy s lesklým efektom aplikujte do vlhkých vlasov a ihneď rozčešte.
2. Použite fén a zdvihnite vlasy nahor a smerom dopredu. Majte na pamäti, že základ úspechu tkvie v spevnených vlasoch od korienkov ku končekom. Vlasovým gélom preto nešetrite!
3. Špičky vlasov nechajte voľne uschnúť a neuhladzujte ich. Docielite tak divoký a ledabolo rozstrapatený vzhľad.

 

Tip: Sťažujú vám mastné vlasy nadýchaný vzhľad účesov? Doprajte im naozajstnú sviežosť! Šampón pre mužov na mastné vlasy zabráni rýchlemu masteniu hlavy a zanechá vaše vlasy príjemne hebké.

rebelsky hravý

sexy praktický

Pánsky účes č. 5: Sexy a praktický

Tento mužný a trochu vzpurný štýl má na prvý pohľad čosi z Elvisovej patky, ktorá je opäť v kurze. Na bokoch je účes definovaný presnými hranami, vpredu dostatočnou dĺžkou vlasov pre styling patky. S týmto účesom budete pôsobiť osobito a bezstarostne.

 

Ako na to:

1. Jednoducho aplikujte Gél na vlasy s matným efektom priamo na mokré vlasy prstami alebo hrebeňom tak, aby sa dostal od korienkov až ku končekom.
2. Uhlaďte účes na bokoch okolo uší a hore vyčešte vlasy nahor.
3. Pre väčší objem počkajte, kým gél trochu zaschne (nie úplne uschne) a patku vyčešte znovu do výšky.

Pánsky účes č. 6: Športovo ležérny

Účes bez cestičky, ktorý vám zaručí sofistikovaný vzhľad a mužný šarm bez väčšej námahy. Možno v tomto štýle spoznávate Gregoryho Pecka s jeho mužnými, ostro rezanými rysmi.

 

Ako na to:

1. Do mokrých vlasov aplikujte dostatočné množstvo gélu na vlasy, aby ste docielili plastický vzhľad.
2. Nezabudnite, že nagélované vlasy vyzerajú tmavšie. Uistite sa, že ste gél aplikovali rovnomerne do všetkých partií účesu.
3. Vlasy sčešte od temena k čelu a na bokoch smerom k ušiam. Potom stačí len špičky vlasov nad čelom zdvihnúť nahor a dozadu. Jednoduché.

 
športovo ležérny

chlapčensky svieži

Pánsky účes č. 7: Chlapčensky svieži

Tento účes je známy tiež pod označením rock'n'rollová patka a svoje korene má v Británii päťdesiatych rokov. S hudbou sa skrátka vracia i štýl a účesy. Budete potrebovať veľmi plastický zostrih s dlhými prameňmi, ktoré vytvoria rebelsky rozstrapatenú patku. Mierne zvlnenie dlhších vlasov účesu pridá rock'n'rollový šmrnc.

Ako na to:

1. Aplikujte gél s lesklým efektom do vlhkých vlasov čo najrovnomernejšie.
2. Česanie alebo kefovanie by zbytočne vyhladilo prirodzenú štruktúru strihu, na vytvarovanie účesu preto použite radšej končeky prstov.
3. Nechajte voľne uschnúť.

Pánsky účes č. 8: Frajersky štýlový

Na rozdiel od fešáckych strihov predchádzajúcich sezón je táto britpopová variácia štruktúrovanejšia a čistejšia. Vlasy nikde nepresahujú cez uši ani netrčia okolo goliera. Vlasy sú na temene prestrihanejšie a ofina, ktorá zakrýva väčšinu čela, má naopak väčší objem. 

Ako na to:

1. Vlasy vysušte uterákom a potom i fénom s pomocou plochej kefy dohladka.
2. Malé množstvo gélu na vlasy s lesklým efektom rozotrite v dlaniach a aplikujte rovnomerne do vlasov. Prsty používajte miesto kefy, oddeľujte jednotlivé pramene, aby účes získal plastickú štruktúru.
3. Tento štýl potrebuje voľnosť pohybu, preto nefixujte účes na mieste zbytočne veľkým množstvom stylingového gélu.

Tip: Túžite po šarmantnom objeme, ale vaše vlasy nie a nie držať tvar? Vyskúšajte Šampón pre mužov Strong Power a užívajte si zdravé vlasy plné objemu a lesku!

frajersky štýlový