Čo chcú muži vedieť o svojich vlasoch?

Tu sú ich najčastejšie otázky týkajúce sa ich vlasov.

Ako často si umývať vlasy?

Pravidelnosť, s akou by ste si mali umývať vlasy, závisí najmä od ich dĺžky, kvality a telesnej záťaže. Ak máte stredne dlhé vlasy a chodíte často do posilňovne, určite bude stáť za to si ich umývať denne. Perfektnou voľbou je Šampón pre mužov Strong Power. Je šetrný k vlasom aj pokožke hlavy, a tak ho môžete používať pokojne každý deň.

Na druhú stranu, ak máte vlasy chemicky ošetrené, môže ich každodenné umývanie zbytočne vysušovať. Všeobecne však platí jednoduchá rovnica. Čím menej si budete vlasy umývať, tým menej kožného mazu bude pokožka hlavy vytvárať.

ako často si umývať vlasy
šedivenie vlasov

Ako zabrániť šediveniu vlasov?

Šedivenie vlasov je spôsobené odumieraním buniek zvaných melanocyty. Tieto bunky vytvárajú pigment dodávajúci vlasom farbu. V niektorých prípadoch môže za šedivením stáť tiež nevyvážený jedálny lístok, poruchy štítnej žľazy alebo dokonca fajčenie.

Najčastejšie je to ale jednoducho dané geneticky. Ak sa so svojím šedivením nedokážete zmieriť, existuje veľa farieb či tónovacích prelivov určených špeciálne pre mužov, ktoré šediny dočasne prekryjú. Vždy sa však uistite, že vybraný výrobok neobsahuje amoniak.


Prečo moje vlasy slabnú?
plešatenie

Prečo moje vlasy slabnú?

Zoslabovanie vlasov (rovnako ako šedivenie alebo vrásky) je len ďalším sprievodným javom starnutia a genetických predispozícií. Rýchle slabnutie vlasov je zvyčajne prvým príznakom „plešatenia“, dedičnej hormonálnej nerovnováhy, ktorá spôsobuje odumieranie vlasových cibuliek. Chcete slabnutie vlasov spomaliť? Stavte na Šampón pre mužov Strong Power, ktorý vlasy posilní po celej dĺžke a dodá im vzdušnosť aj objem.

Dá sa vypadávanie vlasov liečiť?

Je úplne normálne, že každému z nás vypadne približne 100 vlasov každý deň. Ak vám vlasy rednú rýchlejšie, môže ísť o prvé príznaky „plešatenia“, čo má oveľa viac čo do činenia s genetikou než s vekom.

Hoci si možno dopriať určité veľmi drahé procedúry na podporu rastu, žiadna zaručená liečba vypadávania vlasov neexistuje. Môžete však urobiť veľa vecí pre to, aby vaše vlasy vyzerali silnejšie: dobrý strih, výrobky podporujúce silu vlasu a niektoré doplnky stravy na predpis vám môžu pomôcť k lepšiemu vzhľadu vlasov. Nepoužívajte mastné stylingové výrobky, nechajte sa ostrihať nakrátko a vyvarujte sa všetkého, čo by mohlo vaše vlasy zaťažovať, aby problém zbytočne nevyzeral horšie, než v skutočnosti je. Ak s prevenciou začnete včas, môžete ich zoslabovaniu a rednutiu predísť.

Čo znamenajú rozštiepené končeky?

Trichoptilosis je zložitý názov pre problém, ktorý trápi nielen ženy, ale aj mužov – rozštiepené končeky. Ich príčinou je poškodenie vrchnej ochrannej vrstvy vlasu. Vlas sa na špičke doslova rozdelí na niekoľko koncov. Existuje veľa regeneračných prostriedkov pre obnovu rozštiepených končekov, v každom prípade jediný spôsob, ako sa ich skutočne zbaviť, je jednoducho ich ostrihať.
rozštiepené končeky

Prečo mám suché vlasy a ako ich ošetrovať?

Všetko od nevyváženej stravy a slnečného svitu až po chemicky ošetrenú vodu v bazéne môže vlasy vysušovať. Ak ako väčšina mužov nepoužívate kondicionér, problém sa môže ešte zhoršovať. A riešenie? Vyhnite sa nešetrným vlasovým výrobkom, tepelnému stylingu a nadmernému umývaniu.

Súčasne sa uistite, že je vo vašom jedálnom lístku dostatok nenasýtených mastných kyselín. Prirodzene sa vyskytujú napríklad v rybách, ako je losos, pstruh alebo makrela.


Svrbenie pokožky hlavy: Ako sa ho zbaviť?

Svrbiaca pokožka hlavy môže byť príznakom premnoženia kvasiniek zodpovedných za vznik lupín. Aj keď to nemusí vždy znamenať, že sa vo vlasoch biele šupinky skutočne objavia. Zakročte proti svrbeniu pokožky hlavy včas. Šampón proti lupinám pre mužov zaistí úľavu už po prvom umytí.
ako sa zbaviť svrbenia
lupiny

Prečo mám mastné vlasy, aj keď si ich umývam každý deň?

Mastné vlasy môžu byť dôsledkom dedičnosti, hormonálnych zmien alebo jednoducho len používania nevhodných vlasových výrobkov. Pre začiatok môžete zmeniť šampón. Vyskúšajte taký, ktorý je priamo určený pre mastné vlasy. Pri umývaní potom nezabudnite dôkladne vypláchnuť z vlasov penu vlažnou vodou – teplá voda totiž môže pokožku hlavy lákať k vyššej produkcii kožného mazu. A začarovaný kruh je na svete!

Nešetrné vlasové výrobky, ktoré odstránia z vlasov aj pokožky hlavy prirodzene sa vyskytujúce oleje môžu zapríčiniť, že pokožka hlavy bude chcieť stratenú mastnotu znova rýchlo nahradiť. Preto si dajte raz za čas pauzu od každodenného umývania vlasov.

každodenné umývanie

Potrebujú krátke vlasy niečo viac než šampón?

Krátke vlasy sú výrazne menej náročné na starostlivosť ako tie dlhé, ale to neznamená, že ich môžete nechať len tak.

Pokožka hlavy totiž tiež potrebuje vašu pozornú starostlivosť, aby z nej vyrastali silné a zdravé vlasy. To znamená najmä používať pri umývaní správnu teplotu vody, vhodný šampón a ochranu pred slnkom.

pozorná starostlivosť

Škodí suchým vlasom fénovanie?

Jedným slovom: áno. Fénovanie a ďalšie spôsoby tepelného stylingu môžu poškodiť ochrannú vrchnú vrstvu vlasu a zapríčiniť ich lámavosť a rozštiepené končeky. Preto je lepšie používať fén na čo najnižšej teplote.