Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

MÁTE LEN JEDNU POKOŽKU.

Je to vaše priame spojenie s prírodou. Dážď, vietor aj slnko sa každý deň pokožky dotýkajú a ona samotná dýcha vzduch, ktorý nás obklopuje.

Sme jednou z najväčších kozmetických značiek na svete, ktorá ošetruje pokožku tela a vieme, že zdravú pokožku môžeme mať, ak sa staráme aj o našu planétu. Preto preberáme zodpovednosť.

Ošetrujeme nielen našu pokožku, ale aj planétu tým, že pracujeme na znižovaní uhlíkovej stopy pri výrobe našich výrobkov.

Naše výrobky teda nezaťažujú našu planétu a sú šetrné k vašej pokožke. 

Naším cieľom je, aby každý, kto si zakúpi NIVEA produkt, mal nielen krásnu a zdravú pokožku, ale aj spoločne s nami zlepšoval klimatickú rovnováhu. 

 

Je to aj vo vašich rukách. 

nivea logo

NAŠE ZÁVÄZKY V STAROSTLIVOSTI O POKOŽKU

Ako značka ošetrujúcej kozmetiky, ktorá je na trhu viac ako 100 rokov, si veľmi dobre uvedomujeme environmentálne výzvy, ktoré pred nami stoja. Naším hlavným cieľom vždy bolo, aby vaša pokožka bola krásna, zdravá a aby ste sa cítili dobre. Ale zdravej pokožke sa môže dariť iba v zdravom prostredí.

Úpravou zloženia našich produktov znižujeme množstvo oxidu uhličitého. A meníme aj spôsob nášho podnikania tak, aby sme ošetrovali nielen vašu pleť a pokožku, ale aj našu planétu.

Povieme vám, ako vyzerá naša súčasná snaha o udržateľnosť, a prezradíme, čo chystáme do budúcna. 

ZISTITE VIAC O NAŠICH ZÁVÄZKOCH 

naša filozofia a ciele

NAŠA FILOZOFIA & CIELE

NIVEA je už desiatky rokov súčasťou domácností po celom svete. Táto dôvera nás napĺňa a chceme ju zákazníkom oplatiť tým, že naše produkty budú čo najviac rešpektovať potreby nielen pokožky a pleti, ale aj našej planéty

byť klimaticky neutrálni

NAŠA VÍZIA: BYŤ KLIMATICKY NEUTRÁLNI

Snažíme sa, aby uhlíková stopa, ktorú zanechávame, bola čo najmenšia. Aby sme to dosiahli, meníme receptúry našich produktov, obaly, ale aj výrobné metódy. Zároveň sme si stanovili klimatické ciele, ktoré sú v súlade s najnovšími klimatickými výskumami. 

zodpovedné získavanie zdrojov

NAŠE ZODPOVEDNÉ ZÍSKAVANIE ZDROJOV

Je pre nás dôležité, aby všetky používané ingrediencie boli bezpečné. Zároveň ale – kedykoľvek je to možné, volíme ingrediencie získavané z obnoviteľných zdrojov, a tým sme zase o kúsok bližšie k udržateľnosti.

udržateľná výroba

NAŠA UDRŽATEĽNÁ VÝROBA A PRODUKTY

Náš záväzok chrániť planétu sa, samozrejme, vzťahuje aj na spôsob, akým naše produkty vyrábame. Množstvo oxidu uhličitého vzniknutého pri výrobe sa snažíme znižovať šetrením energie, redukciou odpadu aj neplytvaním vody

rešpekt k zvieratám

REŠPEKT K ZVIERATÁM

Milujeme prírodu a rešpektujeme ju. Preto nie je prekvapujúce, že naša starostlivosť o planétu zahŕňa aj ochranu zvierat. Tie sú závislé na našom ekosystéme. Zároveň ale aj ekosystém na nich. Sme presvedčení, že testovanie na zvieratách nie je na preukázanie účinnosti a bezpečnosti našich produktov nutné.


nivea logo
ingredients

NAŠE INGREDIENCIE & ZLOŽENIE:

AKO VYTVÁRAME UDRŽATEĽNÚ OŠETRUJÚCU KOZMETIKU

Naša pokožka je stredobodom všetkého. Neustále prichádza do kontaktu s vonkajším prostredím, preto sme sa rozhodli, že budeme ošetrovať nielen ju, ale práve aj životné prostredie.  

Ukážeme vám, ako prebieha vývoj a výroba našich udržateľných produktov. Jedným z dôležitých krokov je vylúčenie ingrediencií, ktoré sú pre životné prostredie potenciálne škodlivé. Tie nahrádzame zložkami, ktoré sú biologicky odbúrateľné a ekologicky nezávadné.

ZISTITE VIAC O INGREDIENCIÁCH

prírodné ingrediencie

PRÍRODNÉ INGREDIENCIE V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ

Dôvodov, prečo ľudia vyhľadávajú kozmetiku s čo najväčším obsahom prírodných a organických látok, môže byť hneď niekoľko. Niekto sa chce vyhnúť syntetickým látkam, iný sa pre ňu rozhodne z čisto etických dôvodov. Či už sa rozhodnete vyskúšať silu prírody z akéhokoľvek dôvodu, u nás nájdete, čo hľadáte.

udržateľne získaný palmový olej

UDRŽATEĽNE ZÍSKANÝ PALMOVÝ OLEJ

Veľa prírodných ingrediencií, ktoré sa do kozmetických produktov pridávajú, pochádza z palmového oleja. V NIVEA chceme pre prírodu to najlepšie. Preto používame palmový olej, ktorý sa vyrába udržateľným spôsobom, a tým chránime dažďové pralesy pred odlesňovaním.

ochrana pokožky a transparentnosť

OCHRANA POKOŽKY & NAŠA TRANSPARENTNOSŤ

Udržateľný spôsob života rieši čoraz viac ľudí, a to nielen čo sa týka módy a potravín. Stále častejšie sa skloňuje aj oblasť ošetrujúcej kozmetiky. My sme nielen fanúšikom týchto aktivít, ale neustále pracujeme na tom, aby aj naše produkty patrili do kategórie „udržateľných“. A to ako z pohľadu ich zloženia, tak aj balenia

biologická rozložiteľnosť

BIOLOGICKÁ ROZLOŽITEĽNOSŤ PRODUKTOV NIVEA

 Biologická rozložiteľnosť sa stala jednou z našich priorít pri vývoji receptúr ošetrujúcej kozmetiky NIVEA. 

vegánska kozmetika

VEGÁNSKA KOZMETIKA

NIVEA ponúka vegánske rady ošetrujúcej kozmetiky. Výrobky z týchto radov majú zloženie 100 % bez zložiek živočíšneho pôvodu a sú šetrné nielen pre vašu pleť a pokožku, ale aj pre prírodu.

mikroplasty

MIKROPLASTY

Mikroplasty sú zdrojom znečistenia nielen pôdy, ale aj morí a oceánov na celom svete. NIVEA sa zaviazala ke kozmetike bez mikroplastov.


nivea logo
sky

MÁME UDRŽATEĽNÉ OBALY, A SME NA TO PYŠNÍ!

Znižujeme množstvo plastov a náš prístup je v tomto veľmi jednoduchý: Plasty obmedzujeme, recyklujeme a meníme za šetrnejšie materiály k prírode, kedykoľvek je to možné. A k rovnakému správaniu vyzývame aj našich zákazníkov. 

Chcete vedieť o našich zásadách a princípoch viac? Prečítajte si, ako vďaka našim udržateľným obalom predchádzame znečisťovaniu životného prostredia a znižujeme emisie oxidu uhličitého.  

ZISTITE VIAC O UDRŽATEĽNÝCH OBALOCH

zaviazali sme sa obmedziť plasty

ZAVIAZALI SME SA OBMEDZIŤ PLASTY

Nechceme, aby svet zaplavili plasty. Preto sme si dali záväzok a ich využitie obmedzujeme.

udržateľné papierové balenia

UDRŽATEĽNÉ PAPIEROVÉ BALENIA

Našou zásadou je, aby papier aj lepenka, ktoré NIVEA používa ako prírodný baliaci materiál, vznikali udržateľným spôsobom, ktorý chráni lesy pred odlesňovaním.