Zloženie ošetrujúcich produktov

NAŠE INGREDIENCIE & ZLOŽENIE

NAŠE INGREDIENCIE & ZLOŽENIE: AKO VYTVÁRAME UDRŽATEĽNÉ OŠETRUJÚCE PRODUKTY

Zdravie pokožky úzko súvisí so zdravým prostredím, v ktorom žijeme. Preto sme sa zaviazali k tomu, aby zloženie našich produktov bolo čo najšetrnejšie k životnému prostrediu, a tým aj k pokožke.

 

Chceme sa s vami podeliť o to, ako naše produkty vznikajú. Priblížime vám biologicky odbúrateľné ingrediencie aj udržateľné zdroje, z ktorých ich získavame. 


Naše prírodné a organické ingrediencie

Snažíme sa, aby čo najviac použitých ingrediencií pochádzalo z prírodných a obnoviteľných zdrojov. Pri ich výbere sledujeme nielen účinky na pokožku, ale aj ich vplyv na životné prostredie.

Objavte naše udržateľné produkty, ktoré obsahujú 99 % ingrediencií prírodného pôvodu


Biologická odbúrateľnosť

Pri vývoji produktov je pre nás dôležité, aby bolo ich zloženie biologicky odbúrateľné. Vďaka tomu sa ingrediencie môžu vrátiť späť do prírody bez toho, aby narušili jej prirodzený kolobeh.

 

Prečítajte si viac o produktoch s biologicky odbúrateľným zložením a našich cieľoch do budúcnosti


Vegánska kozmetika

Vegánstvo je po celom svete čoraz populárnejšie. A to sa týka nielen stravy, ale aj kozmetiky. Ľuďom záleží na tom, aby boli ingrediencie rastlinného pôvodu. Živočíšne materiály jednoducho nie sú v súlade s ich životnými hodnotami. V NIVEA chceme vyhovieť všetkým našim zákazníkom, a tak sme veľmi radi, že vegánom môžeme ponúknuť 100 % vegánsky rad ošetrujúcich produktov Naturally Good.

 

Prečítajte si viac o našej vegánskej kozmetike a vyskúšajte rad Naturally Good


Chceme minimalizovať mikroplasty

Mikroplasty. Znečisťujú pôdu, ale aj oceány našej planéty. Preto sme ako jedna z popredných svetových značiek kozmetiky prijali také opatrenia, aby sme prítomnosť mikroplastov eliminovali.
Od konca roku 2021 tak mikroplasty nenájdete v žiadnom z našich produktov. A to na celom svete.

 

Prečítajte si viac o našom sľube vyrábať produkty 100 % bez mikroplastov


Náš udržateľný palmový (jadrový) olej

Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam je palmový olej obľúbenou prísadou nielen v potravinárskom, ale aj v kozmetickom priemysle. Je tu ale jeden zásadný problém, a to odlesňovanie dažďových pralesov kvôli získaniu plochy pre pestovanie paliem. V NIVEA sme však presvedčení, že palmový olej možno získavať aj udržateľným spôsobom bez toho, aby dochádzalo k výrubu dažďových pralesov.

 

Zistite viac o tom, ako podporujeme udržateľné získavanie palmového oleja


Ochrana pokožky & transparentnosť

Ochrana pokožky, životného prostredia a naplnenie očakávaní našich zákazníkov. To sú naše tri hlavné piliere, na ktorých nám záleží. Aby sme voči vám boli maximálne transparentní, nájdete na webe NIVEA zoznam 600 ingrediencií a informácie o nich.

 

Prezrite si náš NIVEA slovník ingrediencií


Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Je pre nás dôležité, aby sme k vám boli maximálne úprimní a transparentní. Preto vám zodpovieme otázky týkajúce sa udržateľnosti. Zaujíma vás ešte niečo iné? Viac informácií nájdete prehľadne na webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť. Navštívte nás tam!