Zodpovedné získavanie zdrojov

ZODPOVEDNÉ ČERPANIE A ZÍSKAVANIE ZDROJOV

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANÉTA. JEDNA STAROSTLIVOSŤ.

ZODPOVEDNÉ ČERPANIE A ZÍSKAVANIE ZDROJOV

Prírodné zdroje v NIVEA používame často a radi, či už ako ingrediencie do našich produktov, alebo ako základ obalových materiálov. Chceme tým aspoň trochu znížiť nadmerné využívanie fosílnych zdrojov, ktoré často vedie k veľkému znečisťovaniu životného prostredia. 

 

Aj pri využívaní prírodných zdrojov zaobchádzame s prírodou s rešpektom. Dodržiavame všetky odporúčané ekologické poľnohospodárske postupy, predchádzame odlesňovaniu krajiny a podporujeme komunity v regiónoch, z ktorých pochádzajú prísady do našej kozmetiky.

zodpovedné zdroje

Aké sú naše ciele v zodpovednom získavaní zdrojov?

Naším cieľom je využívanie prírodných zdrojov bez toho, aby to malo negatívny vplyv na prirodzené prostredie a prírodu. Do roku 2025 chceme udržateľným spôsobom získavať 100 % obnoviteľných ingrediencií a podporovať tak ekologické poľnohospodárstvo. 

NIVEA dlhodobo podporuje udržateľné získavanie palmového oleja, počas ktorého nedochádza k odlesňovaniu. Od konca roku 2020 sú všetky naše ingrediencie na báze palmového oleja z udržateľných certifikovaných zdrojov, a to pri všetkých našich produktoch po celom svete.

Prírodné materiály využívame aj pri balení našich produktov – ide o papier a lepenku. Od roku 2019 má 100 % našich skladaných krabíc certifikáciu FSC, ktorá potvrdzuje, že materiál použitý pri ich výrobe pochádza zo zodpovedne obhospodárených lesov. 

Na získavanie niektorých surovín sú naši dodávatelia existenčne závislí. Chceme podporovať malých poľnohospodárov a rodinné podniky. Preto sa v miestach, kde prírodné suroviny získavame, spájame s neziskovými organizáciami a ďalšími partnermi. Tí nám pomáhajú nadviazať spoluprácu s miestnymi poľnohospodármi a ponúknuť im férové pracovné podmienky.

Zodpovedným získavaním zdrojov tak prospievajú nielen prírode, ale aj miestnym komunitám, ktorým pomáhame zlepšovať ekonomickú situáciu a ich životnú úroveň

sustainability

Prírodné pleťové produkty s bambuckým maslom zo západnej Afriky

Bambucké maslo je prírodný hydratačný zázrak a do kozmetických produktov sa pridáva veľmi často. Afričania ho používajú už tisíce rokov a chránia tým svoju pokožku a pleť pred dehydratáciou v nadmerných teplotách. Aj my sme si blahodarné účinky bambuckého masla zamilovali, a stalo sa tak neoddeliteľnou súčasťou našich ošetrujúcich produktov. Okrem toho, že pokožku intenzívne hydratuje, ju tiež krásne rozvonia a zanechá ju zamatovo hebkú na dotyk.

Vedeli ste, že patríme medzi členov GSA (Global Shea Alliance), a snažíme sa tak podporiť udržateľné získavanie bambuckého masla? Táto organizácia zároveň podporuje ľudí, ktorí sa na výrobe (de facto varení) masla podieľajú.

Napríklad v Ghane a Burkine Faso sme v posledných 5 rokoch podporili 10 000 žien, ktoré bambucké maslo vyrábajú. Zaučili sme ich, zaobstarali im nové pece, na ktorých môžu variť plody maslovníka afrického, a tieto stromy sme tiež vo veľkom vysadili. 

 

Etická starostlivosť o pleť s arganovým olejom z Maroka

Arganový olej pridávame hneď do niekoľkých našich produktov. Okrem toho, že pokožku a pleť hydratuje, tiež pomáha predchádzať predčasnému starnutiu pleti a reguluje množstvo kožného mazu. Náš arganový olej získavame z juhozápadného Maroka. 

Maročania tento elixír mladosti, ako sa arganovému oleju hovorí, používajú už tisícročia. A obchod s ním pomáha Maroku udržiavať si sociálnu a ekonomickú úroveň. Veľa miestnych obyvateľov vďaka tomu navyše získava pracovné príležitosti a stabilný príjem, takže nedochádza k vyľudňovaniu dedín. 

Korene arganových stromov fungujú aj ako veľké vodné nádrže. Sú totiž mohutné a dokážu v sebe udržať obrovské množstvo vody, ktorá zavodňuje pôdu v obdobiach sucha. 

arganový olej
organic ingredients

Používame ingrediencie prírodného pôvodu: Extrakt z lopúcha z Nemecka

Používanie prírodných ingrediencií má zmysel len v okamihu, keď sú získavané v súlade s prírodou. To znamená aj to, že pochádza z ekologického poľnohospodárstva, ktoré rešpektuje procesy prírody a obmedzuje používanie syntetických látok. Jednou z ingrediencií, ktorú používame a ktorá toto všetko spĺňa, je napríklad extrakt z lopúcha.

Priznajte sa, kto z vás sa v detstve ohadzoval s kamarátmi bodliakmi, ktoré sa prichytávali na oblečenie alebo do vlasov? Práve bodliaky sú plody lopúcha, ktoré používame ako ingredienciu do našich produktov. V Ázii sa navyše používajú aj ako liečivo a stretnúť sa s nimi môžete napríklad v ajurvéde alebo tradičnej čínskej medicíne.

Náš NIVEA výskumný tím skúmal účinky lopúcha na pokožku a zistil, že extrakt z lopúcha zvyšuje produkciu kolagénu. To znamená, že účinne pomáha redukovať výskyt vrások a celkovo prispieva k zdravému vzhľadu pleti a pokožky. V našich produktoch používame unikátnu odrodu lopúcha, ktorá pochádza z oblasti Sasko-Anhaltsko vo východnom Nemecku.

Ingrediencie prírodného pôvodu v našej ošetrujúcej kozmetike

denný krém

Organický olej z konopných semienok: NIVEA Zjemňujúci denný krém Naturally Good

Naturally Good night cream

Organický arganový olej: NIVEA Regeneračný nočný krém Naturally Good

Naturally Good aloe vera

Organická aloe vera: NIVEA Rozjasňujúci denný krém Naturally Good

Čo robíme, aby sme podporili etickú výrobu kozmetiky a ľudské práva?

Spoločnosti NIVEA veľmi záleží na tom, aby mali všetci ľudia férové pracovné podmienky. Preto sa zaväzujeme k ochrane ľudských práv a netolerujeme žiadne formy nútenej alebo detskej práce. Rovnako tak je pre nás neprijateľná korupcia alebo diskriminácia. Či už v našich výrobných podnikoch alebo v dodávateľských reťazcoch.

Aby sme zaistili férové podmienky pre všetkých našich interných a externých pracovníkov, vytvorili sme kódex správania, ktorý zahŕňa všetky naše záväzky voči zamestnancom aj obchodným partnerom.

Náš kódex správania vychádza z medzinárodne uznávaných zásad, ako sú napríklad Všeobecná deklarácia ľudských práv OSN alebo základné dohovory Medzinárodnej organizácie práce (ILO), a, samozrejme, zahŕňa aj zákony a požiadavky všetkých krajín, v ktorých pôsobíme.

shaking hands

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Transparentnosť a úprimnosť sú pre nás veľmi dôležité, preto vám zodpovedáme všetky otázky týkajúce sa udržateľnosti. Zaujíma vás niečo, na čo ste tu nenašli odpoveď? Viac informácií nájdete prehľadne na webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť. Navštívte nás tam!