kruhy pod očami

Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

ZÍSKAJTE SVIEŽI VZHĽAD A ŽIARIVÝ POHĽAD.

Či už za to môžu genetické predpoklady, alebo udalosti včerajšej noci, občas sa musíme s nevzhľadnými polmesiacmi pod očami jednoducho zmieriť. Alebo nie? Prečítajte si, ako sa tmavých kruhov vyvarovať a čo robiť, keď sa objavia.

Čo spôsobuje tmavé kruhy pod očami?

Tmavé kruhy pod očami môžu mať mnoho rôznych príčin. Objavujú sa napríklad, keď málo spíme, alebo keď príliš holdujeme alkoholu. Okrem toho ich ale spôsobujú aj ďalšie faktory. Medzi tie patrí napríklad hyperpigmentácia, teda vznik pigmentových škvŕn napríklad v dôsledku nadmiery slnečných lúčov.

ČO SÚ VLASTNE ONY TMAVÉ „KRUHY POD OČAMI“?

Ak sme dlho ponocovali, oči nás druhý deň často prezradia. A to nielen začervenaním, ale práve i tmavými kruhmi. Koža pod očami je totiž veľmi tenká. Nemá obvyklú vrstvu tukového tkaniva ako iné časti našej tváre, takže sa na nej všetko rýchlo prejaví. Táto oblasť pokožky je navyše popretkávaná množstvom malých ciev a lymfatických žliaz. Keď nášmu telu chýba kyslík alebo tekutiny, prúdi tuto krv pomalšie a je tmavšej farby. Cez tenkú kožu sú cievy ľahko viditeľné a dodávajú pleti nezdravú farbu, ktorá má v závislosti od typu pokožky buď hnedý alebo modrastý odtieň. V niektorých rodinách sú navyše kruhy pod očami spôsobené geneticky. Ak ich máte dedične predurčené, môžu vás prenasledovať aj vo chvíľach, kedy ste dokonale fit a vyspalí. A v neposlednom rade môžu mať kruhy pod očami súvislosť aj s pigmentovými škvrnami. Áno, tie sú častejšie na rukách, v dekolte, prípadne lícach, ale objaviť sa môžu aj pod očami – a pôsobiť ako kruhy pod očami z nevyspania.

ČIERNE KRUHY POD OČAMI MAJÚ SVOJE PRÍČINY

Aké sú najčastejšie príčiny tmavých kruhov pod očami?

  • Častou príčinou tmavých kruhov pod očami je náš životný štýl. Dlhé večierky, popíjanie alkoholu, fajčenie – to všetko vedie k nedostatku kyslíku v krvi, a môže tak spôsobovať i nezdravú farbu pleti. 
  • Mnohokrát za to môže aj náš jedálniček. Nevyvážená strava s nedostatkom vitamínov a minerálov býva ich spúšťačom. Najviac sa to prejavuje pri nedostatku vitamínu C, železa alebo zinku.
  • Tmavé kruhy pod očami môžu byť tiež symptómom choroby alebo prejavom iných zdravotných problémov. Ak sa ich nemôžete zbaviť dlhodobo, určite sa nebojte opýtať svojho praktického lekára.
  • Trpíte sennou nádchou a často si oči triete? Opakované trenie dráždi citlivú pokožku a môže mať na svedomí i tmavé tiene pod očami.
  • Ak trávite dlhé hodiny prácou na počítači, vystavujete svoje oči veľkej záťaži. I preto sa vám môžu kruhy pod očami opakovane tvoriť.
  • A svoju úlohu hrajú i psychologické faktory. Stres v práci alebo v škole, pocity úzkosti – to všetko sa môže prejaviť aj na vašom zovňajšku.
 


AKO NA KRUHY POD OČAMI: SPÁNOK, VODA A EXTRA STAROSTLIVOSŤ O OČNÉ OKOLIE ROBÍ DIVY

Ak vám neboli tmavé kruhy dané do vienka dedične, môžete sa ich zbaviť celkom jednoduchým postupom. Neodpierajte si spánok a prijímajte dostatok tekutín. Okrem toho vám pomôžu i najrôznejšie krémy a prípravky špeciálne určené pre citlivé očné okolie.

 

Tmavé a pigmentové škvrny netrápia len oblasť okolo očí – objaviť sa môžu na rukách, v dekolte, inde na tvári. A za ich vznikom môže stáť nadmiera slnka, ale napríklad aj hormonálne výkyvy spojené s tehotenstvom. Vyskúšajte celý rad Luminous630, ktorý zatočí s pigmentovými škvrnami raz a navždy. Prečítajte si článok: Trápia vás pigmentové škvrny? Vieme, ako s nimi zatočiť.

Najlepší domáci pomocníci v boji s tmavými kruhmi pod očami

  • Osvedčený je napríklad trik s čiernym čajom. Nechajte vylúhované vrecúška vychladnúť, a potom ich priložte na zavreté oči – aspoň na 10 minút. Triesloviny obsiahnuté v čaji znížia opuch a dodajú pokožke zdravú dávku antioxidantov. 
  • Zlepšiť cirkuláciu krvi môžete aj jemnou masážou očného okolia. Zľahka do pokožky vmasírujte napríklad niekoľko kvapiek mandľového oleja. Vždy pritom postupujte zo stredu tváre smerom von. Mimochodom, pomôcť s prekrvením môže aj tvárová gymnastika a joga.
  • A ak nemáte mandľový olej, siahnite do chladničky po uhorku. Je plná vitamínov a zaistí vašej pleti potrebnú hydratáciu. Stačí, keď na zavreté oči položíte dve vychladnuté kolieska.
  • Okrem zmienených pomocníkov môžete používať i špeciálnu gélovú očnú masku. Studený gél podporí správnu cirkuláciu krvi a vám tak zaistí zdravšiu farbu pleti.

Q10 energy

AKÝ KRÉM ZATOČÍ S KRUHMI POD OČAMI?

Očné krémy môžu byť skvelými pomocníkmi v boji s tmavými kruhmi. Dodávajú pokožke dôležité látky, ktoré majú pozitívny vplyv na tenké tkanivo pod očami.

Vyskúšajte nový Očný krém proti tmavým kruhom Luminous630. Špeciálna látka Luminous630 zjednotí tón pleti a zároveň reguluje pigmentové škvrny. Krém tiež navyše obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť intenzívne vyživuje a pomáha redukovať jemné linky a vrásky okolo. ktorý zatočí so vzhľadom unavených očí hneď ráno.

8 týždňov pri pravidelnom používaní stačí na to, aby sa znížila intenzita kruhov pod očami o 40 %. 

Ak chcete získať svieži, mladistvý vzhľad, používajte napr. Spevňujúci očný krém proti vráskam Q10 Power, ktorý svojím účinným zložením viditeľne redukuje vrásky, minimalizuje tmavé kruhy pod očami a znateľne spevňuje pleť okolo očí.

Ak chcete znížiť príznaky únavy okolo očí, odporúčame Energizujúci očný krém proti vráskam Q10.