Kyselina Hyalurónová

Zistite, prečo je účinnou zbraňou v boji proti starnutiu. Kyselina hyalurónová je látka prirodzene obsiahnutá v tele. Jej najdôležitejšou vlastnosťou je schopnosť viazať vodu. Vďaka tomu je považovaná za zázračnú zbraň v boji proti starnutiu pleti. Práve vďaka jej prítomnosti je pleť vypnutá a plná. Prečítajte si, kde a v akej forme sa kyselina hyalurónová používa a akú rolu zohráva pri redukcii vrások.

VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI KYSELINY HYALURÓNOVEJ

Ako všestranná molekula cukru, ktorý sa prirodzene vyskytuje v tele a to predovšetkým v spojivovom tkanive a kĺboch, má kyselina hyalurónová rad užitočných vlastností. Patria medzi ne:

 • Schopnosť viazať vodu:
  Kyselina hyalurónová vie na seba viazať veľké množstvo vody – až 6 litrov na gram. Vďaka tomu zaisťuje pevnosť spojivového tkaniva a pevný vzhľad pleti.
 • Vysoká úroveň viskozity:
  Kyselina hyalurónová zabezpečuje správny pohyb kĺbov, a to bez ohľadu na to, či je potrebné pohyb vykonávať rýchlo alebo silou. Vzhľadom na vysokú viskozitu (väzkosti), typickú pre roztoky hyalurónanu, predstavuje kyselina hyalurónová dokonalé „mazivo“ pre kĺby.
 • Podpora bunkovej migrácie:
  Bunková migrácia je dôležitým faktorom fungovania ľudského tela. Kyselina hyalurónová zaisťuje, že sa bunky môžu pohybovať voľnejšie vďaka zväčšovaniu vzdialenosti medzi nimi. To zohráva veľkú úlohu pri tkanivovej obnove, kde hyalurónan zaisťuje vysoký prísun živín a kyslíka.
 • Odolnosť voči tlaku
  Tkanivo s obsahom kyseliny hyalurónovej je stabilnejšie a menej stlačiteľné, vďaka čomu lepšie odoláva tlaku. Preto napríklad zabezpečuje, že medzistavcové platničky môžu niesť veľkú časť telesnej hmotnosti.
 

KOZMETIKA S KYSELINOU HYALURÓNOVOU

Vďaka rozmanitým vlastnostiam má hyalurónan rad možných využití v oblasti kozmetiky, a tak je častou ingredienciou nielen krémov, či už denných alebo nočných, remodelačných sér a pleťových elixírov.

V spojivovom tkanive kyselina hyalurónová zaisťuje, aby pleť zostala pevná a vypnutá, a zároveň dochádza k tvorbe hydratačných zásob vďaka jej schopnosti viazať na seba vodu. Dochádza tak ku zvýšeniu pevnosti tkaniva a k redukovaniu hĺbky vrások. Ale s rastúcim vekom, pôsobením stresu a tiež pod vplyvom vonkajšieho prostredia naše telo produkuje stále menej a menej hyalurónanu. Pleť tak dostáva menej živín a menej hydratácie, ochabuje a vytvárajú sa na nej vrásky. Od približne 60. roku veku možno zníženie úrovne hyalurónanu viditeľne pozorovať na pleti.

Hyalurónan je však možné spojivovému tkanivu dodať zvonku alebo stimulovať jeho syntézu priamo v tele a dosiahnuť tak spevňujúci účinok. Mnoho krémov, gélov a sér proti vráskam preto obsahuje hyalurónan, ktorý pleť hydratuje, vypĺňa vrásky a celkove omladzuje vzhľad pleti. Napríklad Remodelačný rad NIVEA Hyaluron Cellular Filler + Elasticity obsahuje aktívne látky, konkrétne kyselinu hyalurónovú a kolagénový booster, ktoré aktivujú bunky pleti a pleť stimulujú k tvorbe vlastnej kyseliny hyalurónovej, ale i kolagénu a elastínu.

KYSELINA HYALURÓNOVÁ V KRÉMOCH A SÉRACH NIVEA

Pre spomalenie procesu starnutia pleti využite prirodzené pozitívne vlastnosti kyseliny hyalurónovej obsiahnuté v aktívnom zložení radu výrobkov NIVEA. Siahnite po krémoch a sérach z radov Hyaluron Cellular Filler, Hyaluron Cellular Filler + Elasticity alebo po výrobkoch z radu Urban Skin Detox a neurobíte chybu.

Krémy s kyselinou hyalurónovou

V ponuke krémov značky NIVEA nájdete hneď niekoľko produktov, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú alebo pomáhajú pleti k tvorbe vlastnej kyseliny.

Spevňujúci denný krém Hyaluron Cellular Filler

Spevňujúci denný krém Hyaluron Cellular Filler obsahuje kyselinu hyalurónovú, kolagénový booster a ďalšie látky, ktoré aktivujú pleťové bunky. Pleť je vďaka nemu pevnejšia, intenzívne hydratovaná a chránená pred slnkom. Pri pravidelnom používaní vypĺňa vrásky.

Vypĺňajúci denný krém Hyaluron Cellular Filler

Vypĺňajúci denný krém Hyaluron Cellular Filler s ošetrujúcim zložením s kolagénovým boosterom podporuje tvorbu pleti vlastného kolagénu. Kyselina hyalurónová zvyšuje schopnosť pleti viazať vodu, UVA a UVB filtre chránia pred vznikom pigmentových škvŕn.

Remodelačný denný krém Hyaluron Cellular Filler + Elasticity

Remodelačný denný krém Hyaluron Cellular Filler + Elasticity pomáha pleti vrátiť jej pružnosť a schopnosť produkovať si vlastnú kyselinu hyalurónovú. A to vďaka unikátnej kombinácii niekoľkých látok, ktoré aktivujú pleťové bunky.

Séra a kúra s kyselinou hyalurónovou

Čo je to sérum? Prípravok, ktorý pleti dodáva účinné látky vo vysoko koncentrovanej forme. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu sa séra vstrebávajú do pleti veľmi rýchlo a vďaka jemnému zloženiu okamžite vyhladzujú vzhľad pleti. Vyskúšajte napríklad Remodelačné sérum proti pigmentovým škvrnám Hyaluron Cellular Filler + Elasticity, vďaka ktorému už po 4 týždňoch uvidíte prvé výsledky. Pigmentové škvrny budú viditeľne zredukované a tón pleti zjednotený. Dvojfázový olejový elixír z rovnakého radu s bohatým výživným zložením v sebe kombinuje účinné látky, ktoré aktivujú pleťové bunky, aby dokázali produkovať svoju vlastnú kyselinu hyalurónovú, kolagén aj elastín. Viditeľne redukuje vrásky a dodáva pleti pocit liftingového efektu. Vaša pleť bude opäť krásne pružná a svieža.

Vypĺňajúce perlové sérum Hyaluron Cellular Filler povzbudzuje bunky k tomu, aby samy produkovali vlastnú kyselinu hyalurónovú. Pleť je vďaka nemu vypnutá, vyhladená a s pevnými kontúrami.

Kyselinu hyalurónovú v najvyššej koncentrácii obsahuje Intenzívna 7-dňová hyalurónová kúra Cellular Filler. Už za 7 dní bude vaša pleť pevnejšia a hydratovaná, jemné linky vyhladené! Získajte spoľahlivého pomocníka v boji proti starnutiu pleti. 

 

Zaujíma vás, ako fungujú pleťové séra? Prečítajte si článok Pleťové séra: Objavte ich silu.

 


PRAVIDELNÉ POUŽÍVANIE KYSELINY HYALURÓNOVEJ

Má mnoho pozitívnych účinkov na vašu pleť a prináša viditeľné výsledky v boji proti vráskam.

K syntéze a rozkladu kyseliny hyalurónovej dochádza v obehovom systéme tela nepretržite. Zatiaľ čo u mladších jedincov sú tieto procesy neustále vyrovnávané, s rastúcim vekom sa tvorba kyseliny hyalurónovej spomaľuje a jej rozklad organizmom sa naopak zvyšuje.

Výsledkom sú viditeľné príznaky starnutia pleti, keď sa prvé vrásky objavujú okolo úst, pier a očí. Výrobky so špeciálnym zložením účinných látok (ako je napríklad rad výrobkov Hyaluron Cellular Filler + Elasticity), ktoré okrem ďalších zložiek obsahujú i kyselinu hyalurónovú, však môžu pleti znovu dodať chýbajúcu hydratáciu. Odporúčame preto pravidelné ošetrenie pleti kozmetikou s obsahom kyseliny hyalurónovej, pretože iba takto možno očakávať trvajúce pozitívne účinky.