suché ruky v zime

Ako na suché ruky v zime

Uľavte v zimných mesiacoch suchej a popraskanej pokožke Pokožka rúk počas zimy veľmi trpí. Trápia i vás s klesajúcou teplotou vzduchu stále bolestivejšie, suché a popraskané ruky? Zbavte sa nepríjemného pocitu s nami – krok za krokom.

Prečo je v zime pokožka na rukách taká suchá?

Zistite, prečo zimné počasie ovplyvňuje zdravie pokožky takmer viac ako vysoké letné teploty.
Nedovoľte suchým rukám, aby vám prekazili radosť zo zimy!

Nedovoľte suchým rukám, aby vám prekazili radosť zo zimy!

Korčuľovanie, guľovanie, teplé nápoje, ktoré nás zahrejú. To všetko máme na zime radi. Na druhej strane zima dokáže poriadne potrápiť našu pokožku – o to viac, ak je suchá a popraskaná v priebehu celého roka. Jedinou cestou, ako z toho von, je správna starostlivosť.

Dotyk zimy: Čo robí s našou pokožkou?

Ľadové zimné mesiace sú pre pokožku ozajstnou skúškou odolnosti. Ako teploty klesajú, dochádza k vysušovaniu vrchnej vrstvy pokožky. V chladnom počasí sa pokožka navyše menej mastí, a tým sa postupne znižuje jej prirodzená obranyschopnosť. K tomu sa pridávajú i ďalšie príčiny. Napríklad suchý vzduch v prekúrených miestnostiach podráždenej pokožke tiež rozhodne nepomôže – práve naopak. Ak trávite väčšinu času v izbe, kde je radiátor zapnutý na najvyšší stupeň, je oveľa pravdepodobnejšie, že vaša pokožka bude skôr alebo neskôr drsná a šupinatá.

A tým výpočet zďaleka nekončí. Podráždiť pokožku môže i na prvý pohľad taká neškodná činnosť, akou je umývanie rúk. V zime máme totiž tendenciu umyť si ruky častejšie jednoducho preto, aby sme sa vyhnuli všadeprítomným choroboplodným zárodkom, ktoré nám na rukách uľpejú napr. v autobuse, pri platení alebo inde. Používanie horúcej vody a agresívneho mydla poškodzuje ochrannú vrstvu pokožky, a to vo výsledku spôsobí jej ďalšie vysušovanie. Umytie rúk je v poriadku. Len je potrebné používať vlažnú vodu, šetrné mydlo a po každom umytí na ruky naniesť krém. Ten pokožku zvláčni a pomôže obnoviť jej ochrannú vrstvu. NIVEA Krém na ruky Soothing Care vás zbaví trápenia s veľmi suchou a popraskanou pokožkou. Koncentrované, dobre sa vstrebávajúce zloženie s dexpanthenolom uľaví rukám okamžite po aplikácii. Pokožka je regenerovaná, intenzívne hydratovaná a dlhodobo chránená pred vysušovaním.


Čo na suché ruky v zime? Stavte na starostlivosť ako od profesionála

Zistite, čo zaberá na suché ruky s popraskanou pokožkou, ktorá je napnutá a nepríjemne svrbí.
5 rozmaznávajúcich rituálov, ktoré vám spríjemnia zimu

Doprajte si masáž rúk

Vedeli ste, že masáž rúk stimuluje krvný obeh a zároveň zahrieva? Urobiť si ju môžete jednoducho pomocou druhej ruky. Nevynechajte dlane, chrbát ruky ani jednotlivé prsty. Na záver niekoľkokrát poriadne tlesknite. Ak použijete hrejivý masážny olej, efekt masáže tým ešte zvýšite.
5 rozmaznávajúcich rituálov, ktoré vám spríjemnia zimu

Použite masku na ruky

V noci pokožka regeneruje najintenzívnejšie. Tomuto procesu môžeme pomôcť krémom s bohatým zložením. Vyskúšajte NIVEA Krém na ruky Soothing Care. Naneste ho, oblečte si bavlnené rukavice a nechajte pôsobiť cez noc ako masku. Ráno bude vaša pokožka rozprávkovo hebká.
5 rozmaznávajúcich rituálov, ktoré vám spríjemnia zimu

Spoľahnite sa na olej

Olej pôsobí na drsnú kožu rúk ako balzam. S jeho množstvom to ale nepreháňajte. Do kože stačí vmasírovať len pár kvapiek olivového, jojobového alebo kokosového oleja. Pri masáži nevynechajte ani nechty a jemnú kožičku okolo nich.
5 rozmaznávajúcich rituálov, ktoré vám spríjemnia zimu

Stavte na peeling

Vytvorte si domáci peeling z avokáda, cukru a šťavy z citróna. Po zmiešaní týchto ingrediencií peeling opatrne votrite, nechajte vstrebať a potom opláchnite. Vďaka tomu urýchlite odstránenie odumretých kožných buniek a získate hladkú, vyživenú a hydratovanú pokožku rúk.
5 rozmaznávajúcich rituálov, ktoré vám spríjemnia zimu

Nedovoľte chladu priblížiť sa

Pre našu pokožku je najhoršie priame vystavenie studenému vzduchu. Preto nepodceňujte ani zdanlivé drobnosti ako nosenie rukavíc. Prírodná vlna a flauš patria medzi materiály, ktoré vás pred zimou ochránia najlepšie. Zároveň pokožke dovolia dýchať a odvedú preč pot i prebytočnú vlhkosť.

Uľavte suchým rukám vďaka účinnému krému

Obzvlášť v zime je pre zdravú a krásnu pokožku rúk pravidelné použitie krému nevyhnutné. Mnoho žien ale miesto krému na ruky používa telové mlieko. Nevedia, že tým môžu rukám ublížiť. A dôvod? Telové mlieko nie je prispôsobené na ochranu pred chladom a neposkytuje takú dávku hydratácie, akú zimou namáhané ruky potrebujú.

NIVEA Krém na ruky Intensive s bambuckým maslom vaše ruky vyživí, zvláčni už po prvej aplikácii a zanechá ich nádherne hebké po celý deň. Ak dávate prednosť krému, ktorý sa vstrebe takmer okamžite po nanesení a má jemné nemastné zloženie, vyskúšajte NIVEA Hydratačný krém na ruky. S týmto krémom môžete ihneď robiť všetko, čo potrebujete – bez čakania a nepríjemného lepkavého pocitu.

Nezabudnite na chrbty rúk

Koža na chrbtoch rúk je tenšia a citlivejšia než tá na dlaniach. Preto je táto časť tela taká náchylná na prasklinky, napnutie a svrbenie. Riešením je hydratácia! Naneste krém na chrbty rúk a potom ich trite o seba. Vďaka tomu dostanete krém len tam, kde je to naozaj potrebné.

Vydajte sa po jednoduchej ceste ku krásnym rukám

  • Vypite každý deň dostatočné množstvo tekutín. Vašej pokožke urobí dobre i hydratácia zvnútra.
  • Vyhnite sa sušičkám rúk na verejných toaletách. Miesto toho použite radšej papierový uterák.
  • Nepoužívajte agresívne mydlá, ktoré pokožku vysušia ešte viac. Stavte radšej na NIVEA Krémové tekuté mydlo Creme Soft, ktoré má šetrné zloženie s mandľovým olejom.
  • Zabezpečte si domov zvlhčovač vzduchu. Táto investícia sa naozaj vyplatí – nielen kvôli pokožke. Bude sa vám tiež lepšie dýchať a spať.
 

background