Starostlivosť o ruky a nechty

Starostlivosť o ruky a nechty

ALEBO TO NAJDÔLEŽITEJŠIE, ČO BY STE MALI VEDIEŤ O MANIKÚRE

Ruky a nechty sú naša vizitka a hovoria o nás často oveľa viac, než by sme chceli. Zároveň sú ale každý deň vystavované veľkej záťaži, ktorá má vplyv na ich podobu. Preto by starostlivosť o ruky a nechty mala byť samozrejmosťou.

Je jemná a potrebuje starostlivosť:

To najdôležitejšie o pokožke na rukách

Tu je v skratke pár základných vecí, ktoré sa vám hodí vedieť o pokožke vašich rúk:

 • Vedeli ste, že pokožka na rukách je rovnako citlivá ako tá na tvári? Zároveň ju ale oveľa viac zaťažujeme.
 • Najcitlivejšia je koža na chrbtoch rúk. Nielenže je veľmi tenká, ale v podkoží je len minimum tukového tkaniva. Aj preto najrýchlejšie starne.
 • Na dlaniach máme tuku a spojivového tkaniva viac. Ale nenájdete na nich chĺpky ani mazové žľazy, preto horšie absorbujú akúkoľvek vlhkosť.
 • Slnko, voda, chlad alebo naopak teplo. Toto všetko na našu pokožku pôsobí a tým narušuje prirodzené ochranné bariéry. A platí to samozrejme i pre pokožku na rukách.
 • Základom starostlivosti o ruky teda musí byť ochrana pred vysúšaním a dostatočná hydratácia.
Hydratácia pokožky rúk

Dožičte svojim rukám extra dávku láskyplnej starostlivosti!

Vedeli ste, že svoje ruky môžete ľahko rozmaznávať i počas noci? Stačí, keď si pred spaním votriete do pokožky silnú vrstvu výživného krému – nám sa osvedčil NIVEA Krém na ruky Intensive Moisture s bambuckým maslom - a potom si natiahnete ľahké bavlnené rukavice.

Krásne nechty? Tu sú tipy pre ich dokonalý vzhľad

Krásne a upravené nechty. To je finálna bodka v starostlivosti o vaše ruky. Pamätajte ale na to, že pozornosť si zaslúžia aj nechtové lôžka a kožička okolo nich.

Ako sa starať o nechty?
Používate pravidelne krém na ruky? Skvelé! Vmasírujte ho nielen do dlaní a chrbtov, ale i do jemnej kožičky v okolí nechtov. Túto citlivú časť vašich rúk môžete ošetrovať aj špeciálnymi, olejom napustenými tyčinkami. 

Alebo olej jednoducho vmasírujte tesne pred spaním. Vaše nechty vám za túto pravidelnú dávku hydratácie budú vďačné a odmenia sa hladkosťou a leskom. Okrem toho bude kožička v okolí nechtov menej rohovatieť a praskať.

Starostlivosť o suché ruky musí byť intenzívna

Ruky neznesiteľne svrbia, koža je napnutá a praská? Od nepríjemných pocitov a suchých rúk vám uľaví krém s dexpanthenolom a s olejom z nechtíka lekárskeho. Podráždenú a namáhanú kožu okamžite upokojí a podporí proces regenerácie. 

Náš tip: Stavte na jemný výživný NIVEA Krém na ruky Soothing Care, ktorý hydratuje aj hlbšie časti pokožky. Zmenu k lepšiemu pocítite okamžite! Unikátne zloženie s aloe vera a jojobovým olejom zabezpečí potrebnú hydratáciu a pomôže od pocitov napätej pokožky.
Krém na ruky

Ako ošetrovať suché ruky?

Ak sú vaše ruky suché a popraskané, potrebujete len jediné. Hydratovať, hydratovať a zase hydratovať! Kvôli malej vrstve tuku v podkoží pokožka na rukách regeneruje pomalšie a hydratáciu preto potrebuje ako soľ.
krémy s dexpantheolom

Výnimočná ingrediencie pre hydratáciu a starostlivosť o vaše ruky

Veľmi suchá pokožka rúk býva často popraskaná a potrebuje tak oveľa viac vašej pozornosti. Skúste NIVEA Krém na ruky Soothing Care s aloe vera a jojobovým olejom, ktorý zmierni pocit napätej pokožky a účinne ju ochráni celých 24 hodín.

Tipy pre krásne ruky a nechty

Túžite po zdravých nechtoch, ktoré budú vašou ozdobou? Riešenie je jednoduché - čistiaci peeling, vyživujúce masky a bohatá hydratácia.

Peeling – zamatová pokožka počas okamihu

Peeling, ktorý vaše ruky zjemní, si ľahko môžete urobiť i doma. Ako na to? Jednoducho!

Zmiešajte tri lyžice olivového oleja s dvomi lyžicami cukru. Vzniknutú pastu potom naneste v silnej vrstve na ruky a jemne ju vmasírujte. Hotovo? 

Teraz už stačí len peeling opláchnuť vlažnou vodou a tešiť sa z výsledku – koža je vďaka oleju jemnejšia, cukor zase odstránil odumreté čiastočky a postaral sa o prekrvenie. A ruky sú pripravené na manikúru.

Perfektná manikúra v šiestich krokoch

 1. Nezabudnite, že i kožička okolo potrebuje hydratáciu. Inak bude suchá a budú sa na nej tvoriť bolestivé zádery.
 2. Hydratujte túto citlivú oblasť pri každej manikúre. Krém alebo olej zľahka vmasírujte a nechajte vstrebať.
 3. Na skrátenie nechtov používajte nožnice, nie klieštiky na nechty. Tie totiž spôsobujú drobné prasklinky a nechty sa potom ľahko lámu a odštipujú.
 4. Používajte sklenený pilník – najskôr jeho hrubú stranu, na dočistenie použite tú jemnejšiu.
 5. Nechty pilujte len v jednom smere, aby ste nepoškodili ich štruktúru.
 6. Ak chcete, aby vaše nechty pôsobili prirodzene, dajte im zaoblený tvar, ktorý bude kopírovať špičku prstu.

product stage background