Odhaľte tajomstvo micelárnej vody

Konečne jemné čistenie pleti vďaka micelám Počula o nej asi už každá žena. Len máloktorá ale vie, prečo by ju mala aspoň vyskúšať a ako vlastne micelárna voda funguje. Hneď vám to prezradíme!

Čo je micelárna voda?

Nepotrpíte si pri starostlivosti o pleť na experimenty, a preto ste doteraz micelárnu vodu prehliadali? Nespočet jej druhov vám pritom môže uľahčiť odličovanie aj bežné čistenie a ešte vašu pleť zanechať príjemne vláčnu.

Čo sú micely a ako fungujú?

Tou najdôležitejšou vlastnosťou micelárnej vody je prítomnosť takzvaných tenzidov. Ich čiastočky vytvárajú vo vode drobné zhluky, micely, ktoré na seba potom viažu mastnotu a nečistoty rozpustné vo vode. Vďaka tomuto jednoduchému naviazaniu nemusíte pleť pri odličovaní a čistení zbytočne trieť.

Mastnota i nečistoty zostanú po zotretí na vatovom tampóne a pleť si z micelárnej vody navyše vezme potrebné antioxidačné látky, ktoré jej prospejú. S dvojfázovou micelárnou vodou ku všetkému ľahko a rýchlo odstránite aj mejkap a riasenku. Perfektné!

 

Prečo práve voda s micelami?

Základom produktov, ktoré obsahujú micely, je voda. Práve ona je totiž najlepším prostredím pre ich tvorbu.

Už žiadne drhnutie a začervenaná pleť

Kto by sa nechcel zbaviť mejkapu a očistiť pleť niekoľkými ťahmi, ktoré na koži takmer nemusí pocítiť?

S micelárnou vodou to ide raz-dva a dostatočne šetrná bude aj k okoliu vašich očí. Všetko, čo potrebujete, je vatový tampón a správne zvolená micelárna voda NIVEA.

Na cesty sa zase hodia micelárne obrúsky!


Uskutočnite jemnú revolúciu v čistení

Micelárna voda si poradí s mastnotou aj nečistotami, ktoré sú rozpustné vo vode. Na čele, očných viečkach i na brade. Navyše pleť zvláčňuje a pomáha jej udržať si prirodzený odtieň.

Vyberajte podľa pleti aj doplňujúcich ingrediencií

Nie je „micelárka“ ako „micelárka“. Mejkap zotrie a nečistôt vás zbaví každá, záleží ale na vás, čo ďalšie od nej očakávate. Podľa svojich prianí sa zamerajte aj na iné ako základné ingrediencie a tiež na to, pre aký typ pleti je určená.

Čo takto vyskúšať napríklad NIVEA Jemnú ošetrujúcu micelárnu vodu s prídavkom mandľového oleja alebo s výťažkami zo zeleného čaju, ktorá podporí vašu prirodzenú krásu?

Nech už si vyberiete ktorúkoľvek, oceníte jej účinky bez použitia sily. Vaša pleť bude zasa voľne dýchať a nebudú na nej žiadne nevzhľadné a odreté fliačky.

 

Pre krajšie a zdravé riasy

Nenechajte svoje riasy trpieť pri odličovaní. S jemným čistením micelárnou vodou ich ušetríte tlaku a trenia, a tak im navrátite ich krásu a zvodnosť. A viete, že micelárnu vodu môžete používať aj na čistenie pier?

 

Prečo dať micelárnej vode šancu?

  • Micelárna voda má lipofilnú a hydrofilnú funkciu. Micely na seba už pri samotnom kontakte s pokožkou viažu mastnotu a zároveň zbavujú nečistôt, ktoré sa rozpustia vo vode. Bez tlaku a trenia.
  • Veľa micelárny vôd má dôležité ingrediencie navyše. Napríklad NIVEA Jemná ošetrujúca micelárna voda obsahuje vitamín E a tiež dokáže pleť fantasticky osviežiť.
  • S micelárnymi vodami všeobecne dokážete jemne očistiť pleť, udržať jej prirodzený odtieň a ešte ju hydratovať.
  • Použitie je veľmi jednoduché. Všetko môžete odstrániť micelárnou vodou, čo oceníte napríklad vtedy, keď sa ponáhľate.
  • Niektoré micelárne vody vám pomôžu aj s odstránením vodoodolného mejkapu.