NIVEA_BAU_header_uzijte_si_cakani

Užite si špliechanie a čľapkanie!

Sprievodca na kúpanie vášho dieťatka. Kúpanie je príjemná zábava ako pre bábätká, tak pre ich rodičov. A aj ideálny spôsob, ako posilniť vzájomné puto. Navyše kúpeľ predstavuje príjemné upokojenie a akýsi rituál pred spaním.

Základné tipy na príjemné kúpanie

kupanie
 • V miestnosti by malo byť teplo. 
 • Majte poruke mäkkú a pokojne aj nahriatu osušku na zabalenie bábätka po kúpaní. 
 • Vaničku naplňte vodou len z polovice.
 • Teplota vody by sa mala pohybovať okolo 36 – 37°C.
 • Pridajte pár kvapiek ošetrujúcej peny do kúpeľa, aby ste predišli vysúšaniu pokožky bábätka. 
 • Bábätko vo vaničke stále pridržujte aspoň jednou rukou.
 • Vlásky umyte až na konci kúpania. Bábätku by inak bola na hlavičku zima (hlavička vychladne rýchlejšie než zvyšok tela). 
 • Nikdy nenechávajte bábätko pri kúpaní bez dozoru!

Ako na kúpanie bábätka krok za krokom

 1. Položte bábätko do vaničky. Uchopte ho ľavou rukou pod ľavým plieckom tak, aby mu hlavičku podopieralo vaše predlaktie a mierne aj podopierajte chrbátik.
 2. Umyte bábätku tvár. Šetrne otrite bábätku očičká a pusinku žinkou namočenou v čistej teplej vode. 
 3. Dovoľte bábätku špliechať. V teplej vode si bábätko možno spomenie na časy, keď bolo ešte v brušku. Nechajte ho čľapkať a kopať nožičkami.
 4. Vyberte bábätko z vaničky. Bábätko stále pevne držte jednou rukou a podopierajte mu chrbátik a pažu. Druhú ruku mu položte pod zadoček, zdvihnite ho, otočte k sebe a položte ho na predhriatu osušku.  
 5. Osušte bábätko. Po kúpaní bábätká milujú, ak ich zabalíte do nahriatej hebkej osušky. Osušte bábätko skôr jemnými dotykmi než utieraním alebo drhnutím osuškou. Nezabudnite vysušiť všetky záhyby a faldíky. 
 6. Ošetrite pokožku dieťatka. Ideálna chvíľa na hydratáciu pokožky je po kúpaní a osušení, keď je pokožka bábätka stále trošku vlhká. Malé množstvo detského olejčeka, napr. Ošetrujúceho oleja NIVEA BABY, zahrejte v dlaniach a jemne vmasírujte do pokožky bábätka. 
 7. Na záver bábätko nežne namasírujte. Jemná masáž je skvelý spôsob, ako bábätko po veselom kúpeli upokojiť. Vedie k posilneniu vašich vzájomných vzťahov i k tomu, aby sa bábätko jednoducho cítilo príjemne.
NIVEA_BAU_NBY_clanky_600x450px_koupani1

Masáž podporuje trávenie, krvný obeh a fungovanie imunitného systému. Bábätko sa pri masáži uvoľní, upokojí a bude potom lepšie usínať a spinkať.


NIVEA BABY SPRIEVODCA TEHOTENSTVOM A MATERSTVOM

Nehľadajte vždy, keď potrebujete radu v starostlivosti o bábätko. Zaregistrujte sa do NIVEA Baby sprievodcu a získavajte užitočné rady a tipy priamo do svojej e-mailovej schránky.

ADP024_PRODUCTSTAGE_2800x1400