opuchnuté oči

Divoká párty? Poradíme vám, ako na opuchnuté oči

Získajte späť oslňujúci pohľad! Párty až do ranných hodín, plač z nešťastnej lásky a celý deň pred obrazovkou počítača. Čo má toto všetko spoločné? Opuchnuté a červené oči. Ak nechcete nosiť celý deň čierne okuliare, pozrite sa na naše triky, vďaka ktorým počas dňa škaredý opuch ustúpi rýchlejšie.

Opuchnuté oči?

Deň potom alebo Prečo sú moje oči opuchnuté?

Naše očné viečka chráni veľmi tenká pokožka. Pod ňou sa nachádza voľné a mäkké tkanivo, ktoré neobsahuje skoro žiadny tuk, ale zato veľký počet krvných a lymfatických ciev. A práve táto zvýšená koncentrácia tekutín na takom malom mieste je kľúčom k celému problému. Po prebdenej noci telo trpí nielen nedostatkom spánku, ale aj nedostatkom tekutín, kyslíka a minerálov. Dôsledkom toho sa lymfatické tekutiny zhromažďujú v tkanive, a práve to spôsobuje opuch. Ďalšími vinníkmi sú aj genetické predispozície a postupné starnutie pleti. Preto nám s vyšším vekom trvá dlhšie, než sa opäť dostaneme do formy.

Deň potom

Bojíte sa opuchnutých očí? Pripravte sa vopred!

S nedostatkom spánku toho veľa neurobíte, ak sa ale vopred dobre pripravíme, môžeme vyzerať sviežo a čulo oveľa rýchlejšie ako inokedy. Čo teda robiť, aby bolo ráno všetko ako vždy? 

  • Za každý kokteil alebo panáka s alkoholom vypite aspoň jeden pohár vody. Predídete tak dehydratácii, ktorá je jednou z príčin napuchnutých očí. 
  • Rovnako tak je dôležité nevynechať poriadnu dávku vody alebo čerstvého džúsu hneď po prebudení. Zabudnite na kávu, ktorá telo ešte viac odvodňuje.
  • Čo naopak nepomôže? Takzvane si naspať vopred. Naše telo nedokáže uskladniť prebytok energie na horšie časy. Takže ráno bude únava rovnaká, ako by sme poobede pred párty neodpočívali.

Triky, ktoré vám po párty zaistia krásne oči

Rýchla rekonvalescencia – i my sa ráno modlíme za to, aby naše oči vyzerali čo najrýchlejšie zdravo. Okrem toho ale máme v zásobe ešte pár trikov.

Schlaďte opuch

Chladenie očí je jedna z najrýchlejších ciest, ako dostať opuch pod kontrolu. Mierny chlad je príjemný a pleti rozhodne neublíži. Rozmaznávajte svoje oči pomocou studenej uhorkovej masky. Nielen že tak zredukujete opuchnutie, ale navyše pokožku hydratuje zvonku. Ak nemáte čas na prípravu masky, vychlaďte v chladničke počas pár minút čajové lyžičky, ktoré priložíte na oči. Pre ešte silnejší účinok vložte lyžičky deň vopred do mrazáku.
Schlaďte opuch

Masáž zaberie

I krátka masáž očného okolia zvládne zázraky. Účinok zvýšite, ak si na masáž vezmete pomocníka - NIVEA Energizujúcu očnú starostlivosť proti vráskam. Naneste ju krúživými pohybmi od vonkajšieho kútika oka smerom k vnútornému. Na záver ju môžete do pleti ešte vklepať prstami. Nielen že príjemne osviežuje, ale navyše pomáha odviesť lymfatické tekutiny preč z očného okolia. Ale pozor, pri aplikácii rozhodne nie je dobré tlačiť na pokožku.

Veľa pite

Táto rada platí obzvlášť v prípade, že ste zjedli veľa slaných orieškov, čipsov a vypili veľa alkoholu. Vypite v priebehu nasledujúceho dňa aspoň dva litre vody. Veľký pohár vody tiež vypite po príchode z párty, ešte než si ľahnete do postele. Nielen že si tak prečistíte ľadviny, ale zároveň predídete bolesti hlavy po prebudení.
Vyspite sa do ružova

Vyspite sa do ružova

Nie nadarmo sa hovorí, že spánok lieči. Počas spánku totiž naše telo odpočíva a regeneruje. Ideálna doba pre dospelého človeka je okolo 7 hodín denne. Ak si doprajete aspoň takúto dávku odpočinku v kombinácii s vyššie zmienenými radami, nemajú napuchnuté oči šancu. Dôležité je tiež spať pri správnej teplote. V spálni by to nemalo byť viac ako 18 °C. 
Doprajte svojim očiam malý odpočinok aj počas dňa a vyhraďte si aspoň pár minút, keď budete mať oči zavreté. I takýto krátky čas rekonvalescencii pomôže.


NIVEA Modré Tipy - Ako na bezbolestnú úpravu obočia?

Je pre vás úprava obočia až príliš bolestivá? Prinášame úľavu!
Mrknite sa na ďalší NIVEA Modrý Tip a zistite, ako zmierniť trápenie pri vytrhávaní obočia.