Nivea BB krem

BB krém: Základ zjednotenej pleti

Tipy ako získať žiarivú a farebne zjednotenú pleť. BB krémy, známe tiež ako Beauty Balzamy, sa stali takými populárnymi, že ich na zjednotenie pleti používajú už nielen ženy, ale dokonca i muži. Tým z vás, ktorí ešte nemali príležitosť BB krém vyskúšať prinášame tipy, ako ho využiť pre získanie žiarivej a farebne zjednotenej pleti.

5 DÔVODOV PREČO ZAČAŤ POUŽÍVAŤ BB KRÉM

  1. Jednoduchšia starostlivosť o pleť. Predovšetkým v lete oceníte, že BB krém pleť hydratuje, zjednocuje jej tón ako ľahký mejkap a zároveň obsahuje i ochranu proti slnku s OF 10. Zabudnite tak na každodennú rutinu: krém – podkladová báza – mejkap. S BB krémom zvládnete všetko v jednom.
  2. Zjednotený tón pleti a vyhladené póryBB krém prináša ľahký recept na zjednotenú pleť pomocou ľahkého tónovania. Nemusíte sa tak obávať zvýraznených pórov alebo neprirodzeného vzhľadu, aký môže spôsobovať bežný mejkap.
  3. Rozžiarená pleť. BB krém vašu pleť nielen zjednotí, ale dodá jej i novú iskru, pričom prirodzene podčiarkne jej tón. Žiadna maska, ale jemné zvýraznenie vašej prirodzenej krásy.
  4. Krytie jemných nedostatkov. S BB krémom vás nezaskočí ani drobný pupienok, takže nemusíte ihneď siahať po krycej tyčinke. Poradí si i s pigmentovými škvrnami, začervenanou pleťou, jemnými linkami a príznakmi únavy, ako sú tmavé kruhy pod očami.
  5. Hydratácia pleti. BB krém nielen skrášľuje, ale i ošetruje. Vaša pleť bude po celý deň dostatočne hydratovaná.

5 V 1 A O MNOHO VIAC SO SKRÁŠĽUJÚCIMI BB KRÉMAMI NIVEA

Všetky prednosti BB krémov spolu s ďalšími ošetrujúcimi ingredienciami sa stretli v receptúre NIVEA v rade skrášľujúcich hydratačných BB krémov 5 v 1. Nájdite ich v 2 variantoch – pre svetlý a tmavší tón pleti – aby si každý mohol zvoliť tón, ktorý mu najlepšie sedí. BB krémy NIVEA totiž obsahujú mikrominerály a farebné pigmenty s jemným tónovacím účinkom, ktoré zaisťujú rovnomerné krytie pleti za každých okolností, takže môžete svoj doterajší mejkap skúsiť zameniť za BB krém.

BB kremy 3

Navyše svoju pleť už nebudete tak zaťažovať ako s bežným mejkapom. „Výhodou mikrominerálov je to, že sú veľmi malé a rovnomerne rozložené, pleť nezaťažujú, tá môže voľne dýchať a nedochádza k upchávaniu pórov,“ vysvetľuje Sepideh Reshad z oddelenia vývoja produktov starostlivosti o pleť spoločnosti Beiersdorf a dodáva: „V NIVEA BB krémoch je navyše použitá špeciálna polychromatická technológia – veľmi jemné mikropigmenty odlišných odtieňov hnedej, čiernej, žltej a červenej. Ich kombinácia potom poskytuje pleti ľahké zafarbenie, ktoré prirodzene ladí s vlastnou farbou pleti.“

Vedľa obvyklých zložiek bežných BB krémov obsahujú BB krémy NIVEA navyše aktívnu látku Hydra IQ, ktorá spolu s provitamínom B5 pleť hĺbkovo hydratuje, a bambucké maslo, ktoré jej dodá výživu.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

VŠETKO, ČO VÁS ZAUJÍMA O BB KRÉMOCH

1. AKO POUŽÍVAŤ SKRÁŠĽUJÚCI BB KRÉM?
Úplne rovnako ako iné krémy, len dbajte na dokonalé rozotrenie v linkách a vráskach okolo nosa, pier a očí. Pozor na zachytenie krému v obočí – krém starostlivo rozotrite do okolia alebo prebytok krému zachytený z chĺpkov odstráňte tampónikom či vatovou tyčinkou.

2. MOŽNO POUŽÍVAŤ BB KRÉM AKO PODKLADOVÚ BÁZU?
Je to možné, ale prečo by ste to robili? BB krém síce pleť ošetruje a vyhladzuje ju ako podkladová báza, ale súčasne pleť tónuje, takže nanášať na ňu ešte mejkap je zbytočné.

3.AKO BB KRÉM KOMBINOVAŤ S ĎALŠOU STAROSTLIVOSŤOU, AKO SÚ KRÉMY PROTI VRÁSKAM ALEBO STAROSTLIVOSŤ O SUCHÚ A PROBLEMATICKÚ PLEŤ?
BB krém NIVEA je sám osebe ošetrujúci, hydratačný a upokojujúci. Je to skrátka viacúčelová kombinácia starostlivosti, UV ochrany a mejkapu. Nie je to však ani klasický denný ošetrujúci krém, ani skutočný mejkap. Sami teda musíte otestovať, či vašej pleti BB krém stačí alebo či potrebujete výraznejšie krytie či intenzívnejšiu starostlivosť. Nie je na škodu, keď v prípade veľmi suchej pleti použijete ako základ sérum alebo ľahkú dennú starostlivosť. Pre výsledný efekt a maximálnu spokojnosť používa rad žien pod BB krém séra, hydratačnú starostlivosť i korektor. Praktickým riešením je používať BB krém ráno a v závislosti od individuálnych potrieb potom dopriať pleti intenzívnu starostlivosť v rámci večerného ošetrenia. V závere dňa si teda doprajte výživné nočné krémy, protivráskovú starostlivosť, starostlivosť o problematickú pleť a pod.

4. ZAKRÝVA BB KRÉM JEDNOTLIVÉ NEDOSTATKY PLETI?
Zakryť ľahké začervenanie a menšie nedokonalosti môžete i s pomocou BB krému – v tomto prípade ho naneste špičkou prsta alebo jemným štetcom. Pamätajte však, že krycia schopnosť BB krémov nie je taká vysoká ako u korektorov či krycích mejkapov. Veľmi tmavé plochy, ako sú napríklad materské znamienka, pigmentové škvrny a pehy, možno s ich pomocou skôr ľahko zjemniť. Na zakrytie veľmi tmavých nedokonalostí pleti je vhodnejší krycí mejkap. BB krém ale môže byť dobrou voľbou pri problémoch s mastnou pleťou, pre ktorú NIVEA vyvinula špeciálny Zmatňujúci hydratačný BB krém.

5. JE BB KRÉM VHODNÝ TIEŽ NA KRK A DEKOLT?
BB krém môžete používať ako na ošetrenie pleti tváre, tak na ošetrenie krku a dekoltu. Tu ho však používajte opatrne a v menšom množstve, lebo rovnako ako bežný mejkap môže zanechať škvrny na oblečení a doplnkoch.

6. ODKIAĽ POCHÁDZA BB KRÉM A KTO HO VYMYSLEL? POZNÁME ODPOVEĎ
Napriek tomu, že sa uvádza, že BB krémy pochádzajú z Ázie, nie je to tak úplne pravda. V Ázii sa síce začali masovo používať a získali veľkú obľubu, ale pôvodne ich ako výrobok, ktorý prinášal ako krycí efekt, tak ošetrujúci účinok, vyrobil na konci 60. rokov 20. storočia nemecký špecialista na kozmetickú starostlivosť.

Spočiatku bol krém používaný ako výživná a regeneračná starostlivosť po kozmetických ošetreniach. Vďaka kórejským zdravotným sestrám sa dostal do Kórei, kde objavili jeho priaznivé účinky na nedokonalú pleť a ďalej zloženie BB krému zdokonaľovali. A ako špecifická kategória kozmetickej starostlivosti si až teraz nedávno BB krém našiel cestu späť do Európy.

Objavte BB krémy i vy v ich najlepšej forme – vo forme skrášľujúcich BB krémov NIVEA.