Fúziky u žien

Fúziky u žien:

TABU, O KTOROM SA NEHOVORÍ, ALE MNOHÉ DÁMY TRÁPI

Trápia vás jemné chĺpky nad hornou perou? Majte dokonale hladkú tvár bez jediného chĺpka. Fúziky sa nenosia! A my vieme, ako sa nechcených chĺpkov zbaviť, ale pridáme varovanie, ktorým „zaručeným“ radám sa radšej oblúkom vyhnúť.

Tabu, o ktorom sa nehovorí, ale mnohé dámy trápi

Nelichotivé chĺpky pod nosom trápia v priemere každú druhú ženu. Oveľa viac však trápia ženy po štyridsiatke a tmavovlásky. Ich chĺpky sú tmavšie, a teda aj viditeľnejšie. Príliš nápadné fúziky nie sú ale len estetický problém: Môžu byť aj signálom toho, že je v tele niečo v neporiadku. Príliš nápadné jemné chĺpky pod nosom majú niekoľko príčin. Na vine často býva genetika, rast výrazných chĺpkov spôsobujú niektoré druhy liekov, menopauza, často aj hormonálne búrky v tehotenstve. Vinníkom môže byť aj nerovnováha mužských a ženských pohlavných hormónov.

Žiletka na ženské fúziky? Radšej nie

Fúziky u žien

Prvá vec, po ktorej mnoho žien siahne, je žiletka. Tá fúziky oholí rýchlo a bezbolestne, ale... v dlhodobom horizonte môže žiletka napáchať oveľa väčšie problémy. Chĺpky môžu po oholení zarastať a z celkom nenápadných fúzikov sa môže stať pichľavé strnisko, za ktoré by sa nemusel hanbiť žiadny muž.

Podstatne účinnejšou metódou je vytrhávanie chĺpkov kvalitnou pinzetou, vďaka ktorej vytrhnete chĺpky aj s korienkami. Metóda však zaberie veľa času a je bolestivá. Dvakrát podčiarkujeme aj obstaranie kvalitnej pinzety. Nekvalitný kúsok z mäkkého kovu pleť len podráždi a chĺpky nevytrhne, pretože  ich neudrží. Mimochodom, kvalitnú pinzetu využijete aj pri úprave obočia.

 

Tip: Chĺpky vytrhávajte tesne po kúpeli, keď je pokožka naparená, a nezabudnite ju ošetriť napríklad pomocou legendárneho NIVEA Creme, ktorý pokožku upokojí a príjemne osvieži.


Používanie voskových pásikov môže byť veľmi bolestivé!

Okrem pinziet našťastie na trhu existujú aj účinné kozmetické produkty, ktoré váš problém pomôžu vyriešiť. 

Voskové pásiky na tvár sú jednou z najjednoduchších metód odstraňovania chĺpkov, ktorú zvládnete aj sama doma. Pásik stačí prilepiť na chĺpky a rýchlym trhnutím proti smeru chĺpkov ich odstrániť. Výhodou je vytrhnutie väčšieho množstva chĺpkov naraz a finančná nenáročnosť tohto riešenia. Lenže samotná epilácia je bolestivá,krátkodobý efekt a je nešetrná k citlivej pleti vašej tváre. Pleť je po odstránení chĺpkov začervenaná, podráždená a nepríjemne páli.

Ak vám tento spôsob odstránenia fúzikov vyhovuje, doprajte pleti „po zákroku“ patričnú starostlivosť. NIVEA Výživný denný krém s bambuckým maslom pleť po prudkom strhnutí chĺpkov pod nosom upokojuje a chráni. 

Fúziky u žien

Na bežné depilačné krémy radšej zabudnite!

Fúziky u žien

Pomerne jednoduchá a bezbolestná je depilácia za pomoci depilačného krému či gélu, ktorý stačí naniesť na miesto, ktoré chcete zbaviť chĺpkov, a nechať chvíľu pôsobiť. Lenže aj táto metóda má svoje riziká! Agresívne chemické zloženie, ktoré má za úlohu narušiť štruktúru chĺpku, môže spôsobiť alergickú reakciu.

Krém preto vždy otestujte na inej časti tela, nie na tvári. A vždy voľte krémy alebo gély určené špeciálne pre pleť tváre.

Nepríjemnú alergickú reakciu môžu vyvolať aj špeciálne krémy, ktoré majú za úlohu fúziky vybieliť. Aj tie pred prvým použitím na tvári otestujte napríklad na pokožke predlaktia. Vďaka tomuto zákroku sú chĺpky svetlejšie, a tak aj menej viditeľné. Na túto metódu ale radšej v lete zabudnite! Na opálenej pleti totiž vybielené chĺpky ešte viac vyniknú.


Epilácia: S fúzikmi zatočí navždy

Epilácia pomocou laseru patrí medzi najefektívnejšie metódy. Správne prevedenie kvalitným laserom odstráni nežiaduce chĺpky raz a navždy. Nevýhodou je však finančná náročnosť oproti iným metódam a nepríjemná bolesť, ktorú možno prirovnať k uštipnutiu hmyzom.

Laserová epilácia sa navyše odporúča len v zimných mesiacoch, keď slnko (aspoň teda v našej zemepisnej šírke) nemá takú silu. Slnečné žiarenie totiž môže na pokožke ošetrenej laserom spôsobiť vznik pigmentových škvŕn.

Tip: Vedeli ste, že laserová epilácia je viac bolestivá v lete, keď je pokožka opálená, a v období menštruácie?

Fúziky u žien

Naučte sa fúziky zamaskovať

Fúziky u žien

Zakryť nelichotivé chĺpky pod nosom nie je jednoduché a chce to trochu cviku. Ak zle zvolíte odtieň mejkapu, ten sa usadí na chĺpkoch a hneď je vaša „ozdoba“ ešte viditeľnejšia. Ako posledná záchrana však môže fungovať skoro neviditeľný a ľahký tónovací (nie hutný krycí) mejkap. Ten chĺpky zakryje, ale nezvýrazní.

A pamätajte tiež na to, že odstraňovanie chĺpkov na tvári môže na citlivej pokožke zanechať stopy podráždenia. Ak chcete drobné červené pupienky a škvrnky zamaskovať, vyskúšajte NIVEA Denný BB krém, ktorý redukuje začervenanie a pleti dodá jej prirodzený tón.

Prečítajte si ďalšie články: