Ako na jemné líčenie do školy

Vedeli ste, že priemerný vek, v ktorom sa dievčatá začínajú zaujímať o líčidlá, je medzi 11 až 13 rokmi? Ak aj vy doma riešite otázku líčenia, poradíme vám, ako z tejto situácie vyjsť s gráciou a nájsť kompromis, ktorý bude vyhovovať vám aj vašej dcére.

Aké pravidlá má školský mejkap

Nie je žiadna výnimka, že sa dievčatá chcú do školy líčiť. Veď lesklé pery a dlhé riasy vidia u starších spolužiačok, sestier, mamičiek, ale aj na internete u svojich idolov. Líčenie nie je nič zlé a verte, že jeho zákaz ničomu nepomôže. 

 

Len sa zamyslite nad tým, koľkokrát ste si potajomky namaľovali pusu rúžom na školských záchodoch a potom si ju pred domom zase odlíčili? Namiesto zákazu zvoľte radšej cestu kompromisu. Vysvetlite si spoločne s dcérou, že školský mejkap má určité pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať, a ak to tak bude, nemáte nič proti decentnému líčeniu. A aké pravidlá to sú?

  1. Žiadne výrazné farby: Všeobecne je výrazný mejkap vhodný skôr na ojedinelé udalosti, ako sú večierky alebo párty. A tie sa vašej dcéry zrejme ešte netýkajú.
  2. Umelé riasy? Nie: Tie by na mladom dievčati vyzerali príliš hrubo a krikľavo. Riasy stačí zvýrazniť pomocou riasenky. 
  3. Namiesto rúžu lesk alebo balzam: Školský mejkap by mal byť decentný. Aby boli pery hydratované a zároveň ľahko sfarbené, stačí na to balzam na pery alebo lesk. Rúž by dievčaťu zbytočne pridával vek a priťahoval by pozornosť. 
  4. Tiene do školy nepatria: Iste si pamätáte časy, keď bola v kurze Avril Lavigne a tínedžeri chodili s pätkou cez oko a čiernymi tieňmi. A aj keď si všetci v tom čase pripadali cool, spätne si ťukajú na čelo. Tiene totiž na dospievajúcich pôsobia veľmi tvrdo a na kráse skôr uberajú než naopak. Bohato postačí zvýrazniť oči riasenkou. 

„No make-up make-up“

Nie, nepomýlili sme sa. Pojem „no make-up make-up“ popisuje líčenie, ktoré kryje všetky nedokonalosti pleti, zvýrazňuje jej prednosti, ale nie je nijako výrazné. Takže ideálne riešenie napríklad do školy. A ako sa „no make-up make-up“ tvorí?

Prečítajte si všetko o balzame na pery a jeho správnom použití.

BB krém: Vedeli ste, že mejkap je najsilnejší krycí výrobok? BB krém ale kombinuje vlastnosti hydratačného krému a mejkapu, a tak pleť toľko nezaťažuje. To znamená, že je ideálnym variantom práve pre mladistvú pleť. Denný BB krém OF 15 zjemňuje viditeľné póry a kryje nedokonalosti pleti. Zároveň pleť rozjasňuje a zdôrazňuje jej prirodzený tón. 

Korektor: V puberte je akné pre dievčatá veľkou témou. S pupienkami sa stretne viac než 80 % tínedžerov. Čo neskryje BB krém, s tým si poradí korektor. Dopomôže k zjednotenému vzhľadu pleti a skryje všetky nedokonalosti. 

Riasenka: Tá dokáže ozajstné divy. Stačí trocha riasenky a vyniknú nielen oči, ale celá tvár. Keď pôjdete spoločne riasenku vybrať, preberte aj jej správne nanášanie a hlavne odličovanie. To je veľmi dôležité, aby si riasy odpočinuli a neredli. 

Balzam na pery: Suché a popraskané pery nevyzerajú pekne a môžu aj bolieť.  Labello Tónovací balzam na pery Watermelon Shine poskytne perám hydratáciu až na 24 hodín, a navyše im dodá sladkú vôňu vodného melónu a jemné zafarbenie. Ďalším variantom, ako vyživiť pery, je Labello Ošetrujúci olej na pery Rosé, ktorý obsahuje prírodné oleje a vďaka šikovnému aplikátoru sa ľahko nanáša. Spokojné tak budete obe: Vy preto, že má dcéra pery vyživené, a ona preto, že sú pekne zafarbené a šťavnaté. 

Rozjasňovač: Jeho úlohou je pleť rozjasniť, dodať jej svieži vzhľad a hlavne ju kontúrovať. Rozjasňovač sa nanáša na lícne kosti, očnú oblasť, nad hornú peru a na hranu nosa. Pre mladé dievča nie je nevyhnutnosťou, ale doprajte jej ho. Napokon, mnoho online tutoriálov pracuje práve s týmto kúskom dekoratívnej kozmetiky. A ktovie – možno sa časom od vašej slečny niečo priučíte.

Uvidíte, že keď sa dievča s „no make-up make-up“ objaví pred oteckom alebo konzervatívnou babičkou, nebudú mať žiadne námietky. Väčšina (pra)rodičov sa totiž pri zmienke o líčení bojí toho, že ich dievčatko príde (z)maľované ako veľkonočná kraslica. Toto decentné líčenie im vezme vietor z plachiet a všetci budú spokojní. 

 

Nezabudnite dcére tiež zdôrazniť, že zdieľanie dekoratívnej kozmetiky s kamarátkami naozaj nie je dobrý nápad. Aj keď sa to dievčatám môže zdať ako geniálne riešenie, ako rozšíriť svoj líčiaci arzenál, zarobia si tým iba na podráždenie pleti a akné. Všetky nečistoty z pleti si totiž pri tomto kozmetickom „swape“ budú odovzdávať. 

Čistenie pleti

Ako sme už spomínali, počas dospievania je najväčším nepriateľom dievčat (aj chlapcov) akné. To vzniká nahromadením kožného mazu v upchatých póroch. Boj s akné je beh na dlhú trať. Ovplyvňuje ho strava, životný štýl, ale práve aj čistenie pleti

 

Dievčatá ho ale vnímajú skôr ako stratu času a „otravu“. Zatiaľ čo líčidlá ich skrášľujú, čistenie pleti a odličovanie im tú „krásu“ zmýva. Preto je dôležité sa s dcérou porozprávať o tom, prečo je pre jej pleť čistenie zásadné. Redukcia akné by mohol byť silný argument! Možností, ako pleť vyčistiť, je hneď niekoľko:

Pleťové čistiace obrúsky: Sú ideálnym riešením pri prespávaní u kamarátky alebo na školskom výlete. NIVEA Micelárne čistiace pleťové obrúsky Rose Touch zbavia pleť nečistôt jedným ťahom a vďaka organickej ružovej vode pleť rozjasňujú. Zároveň pleť upokojujú a pomáhajú jej regenerácii.


Čistiaci pleťový gél
: Vodoodolný mejkap? Žiadny problém. NIVEA Čistiaci micelárny gél s ružovou vodou si s ním poradí. Pleť bude po odlíčení svieža, čistá a vďaka organickej ružovej vode aj rozjasnená a svieža! 

 

Čistiaca micelárna voda: Žiadne usilovné drhnutie a začervenaná pleť. NIVEA Micelárna voda s ružovou vodou vďaka micelám jemne a účinne čistí pleť a pomocou olejovej zložky si poradí aj s vodoodolným mejkapom, vrátane riasenky.