Zabudnite na líčenie

No make-up: Zabudnite na líčenie

Nestrácajte čas s líčením a nechajte vašu pleť zažiariť. Výrazné líčenie je passé, trendom je nemaľovať sa vôbec a a nechať zažiariť prirodzenú krásu vašej pleti. Fenoménu „no make-up“ podľahli i svetové hviezdy. Poradíme, ako ošetrovať pleť, aby zažiarila.

Bez mejkapu = bez starostí

Odštartovala to speváčka Alicia Keys. „Líčenie ma nebaví a stojí ma ohromné množstvo času,“ oznámila a do spoločnosti začala vyrážať bez mejkapu. Dnes už nie je jediná. Celebrít, ale i „obyčajných“ žien, ktoré vyznávajú „no make-up“ prístup, je stále viac. Mimochodom, stačí sa mrknúť napr. na Instagram a na hashtag #nomakeup.

Bez mejkapu, bez starostí
Ak patríte k ženám, ktoré mejkap milujú a na každodenné líčenie nedajú dopustiť, možno práve vďaka novému trendu zistíte, že i prirodzená krása má niečo do seba. Ráno ušetríte čas, môžete sa bez stresu naraňajkovať alebo si dokonca pospať, a peniaze inokedy investované do nových líčidiel môžete minúť na niečo úplne iné. 

Tiež odpadajú starosti s tým, aké výrazné líčenie zvoliť do práce, prípadne i to, ako sa nalíčiť, ak nosíte dioptrické okuliare. Ani šport už nebude problém – biatlonistke Gabriele Koukalovej to nalíčenej na lyžiach naozaj pristane, ak ale líčenie na šport podceníte, šminky sa vám rozmažú a vy budete vyzerať skôr ako panda. Bez ohľadu na to, že „no make-up“ prístup je maximálne praktický v lete pri vode.  

Vďaka „no make-up“ trendu jednoducho otestujete i svoje sebavedomie... Ako sa asi budete cítiť, keď prvý raz vyrazíte do práce bez starostlivo nanesených liniek a riasenky? Skvele! Ak teda dodržíte našich 5 zlatých pravidiel.

5 pravidiel pre skvelý vzhľad i bez líčenia

To, že sa nebudete líčiť, rozhodne neznamená, že sa o pleť nebudete starať. Naopak – aby ste si mohli dopriať luxus vyraziť bez nalíčenia do ulíc, musí byť vaša pleť perfektne vyčistená, hydratovaná a rozjasnená. Poradíme vám, ako na to. V piatich jednoduchých krokoch.

Pravidlo č. 1 – Pleť čistite ráno i večer

Venujte dostatok času starostlivému čisteniu pleti. Urobte si z čistenia ranný a večerný rituál. „Iba dokonale vyčistená pleť môže počas spánku nerušene regenerovať, dostatočne „dýchať“ a tiež vstrebávať ošetrujúce prípravky,“ hovorí Hana Modrá, odborná kozmetická konzultantka značky NIVEA.

„Ak sa ošetrujúce prípravky nanášajú na pokožku bez predchádzajúceho vyčistenia, účinné látky sa nedostávajú k povrchu kože, nevstrebávajú sa a pleť sa „dusí“. Pleť je potom unavená, sivastá a stráca kondíciu. Naopak, čistá pleť dobre regeneruje a maximálne využíva aktívne látky z kozmetiky, čo sa potom prejaví na jej vzhľade i bez mejkapu,“ dodáva. Dôkladnú očistu a hydratáciu zaistí Upokojujúca micelárna voda pre citlivú pleť.

Starostlivé čistenie je základné pravidlo pre krásu a sviežosť. Prečítajte si podrobný článok o tom, ako na čistenie pleti tváre.
Čistenie pleti
 Správny pitný režim

Pravidlo č. 2 – Hydratujte, hydratujte, hydratujte…

Hydratácia je základom zdravej a krásnej pleti. Dôležitý je správny pitný režim (vypite aspoň 2,5 litra tekutín každý deň) a kvalitná hydratačná starostlivosť – krémy,  ktoré pokožku nielen hydratujú, ale i posilňujú jej ochrannú bariéru.
Siahnuť môžete napríklad po Energizujúcom dennom kréme proti vráskam Q10. Ten obsahuje okrem Q10 i výťažky z goji a pomáha nielen v boji proti vráskam, ale i proti príznakom únavy.

Vďaka vnútornej i vonkajšej hydratácii si koža udrží svoju pružnosť a sviežosť – navyše predídete predčasnému vzniku prvých vrások, ktoré často nebývajú ani tak dôsledkom starnutia, ako skôr zlej hydratácie pleti.
 

Pravidlo č. 3 – Dožičte pleti každodennú masáž

Aby si koža zachovala svoj mladistvý vzhľad a účinné látky obsiahnuté v kozmetike využila čo najlepšie, dožičte jej každodennú masáž – skrátka krémy či séra vmasírujte do kože krúživými pohybmi a poklepkávaním prstov. Nebojte sa pri tom jemne pritlačiť! Pri výbere kozmetiky zohľadňujte nielen typ pleti, ale i svoj vek – mladá pleť totiž potrebuje hlavne hydratáciu a starnúca, naopak, ocení krémy s vyšším obsahom výživných látok.
 

Pravidlo č. 4 – Rozjasnenie pleti zaistí krém

Na rozjasnenie pleti nepotrebujete mejkap. Stačí použiť BB krém, ktorý pleť rozžiari a špeciálny očný krém, ktorý vie pomocou pigmentov a špeciálnych svetlo odrážajúcich čiastočiek zamaskovať vrásky a kruhy pod očami. Tieto krémy navyše väčšinou pleť i vyhladzujú, takže sa svetlo oveľa lepšie odráža a pleť na pohľad vyzerá mladšia a svieža.

Krásne pery

Pravidlo č. 5 – Krásne pery ako vaša hlavná zbraň

I bez mejkapu a výrazného rúžu môžete vyzerať čarovne. Pre decentné zvýraznenie pier postačia ľahké tónovacie balzamy na pery, ktoré pery ošetrujú a pritom ich skrášlia jemným leskom. Pery ošetrujte balzamom na pery večer pred spaním a tiež počas dňa, kedykoľvek si spomeniete. 

Občas perám dožičte intenzívnejšie ošetrenie vo forme peelingu a výživnej masky – jemným prejdením zubnou kefkou odstráňte z pier drobné šupinky kože, a potom na pery naneste vrstvičku medu alebo ich natrite olivovým olejom. Vďaka takej starostlivosti budú pery stále jemné a bez praskliniek. Mať v kabelke vždy poruke kvalitný balzam na pery by malo byť samozrejmosťou.