Uchovajte si krásny dekolt a krk: Skúste naše omladzovacie tipy

Ošetrujte pokožku správne, odmení sa vám hebkosťou a minimom vrások. Nielen tvár je našou vizitkou. Pokožka krku a dekoltu toho o nás tiež veľa prezradí. Často si ju navyše ľudia všimnú, keď jej výzor neladí s našou pleťou. Poradíme vám, ako sa o tieto citlivé partie starať, aby boli vždy hebké, svieže a bez vrások.

Krk a dekolt sú prvé miesta, na ktorých sa prejaví starnutie

Aj keď máme ten najlepší make-up, ktorý zakrýva všetky nedokonalosti, pokožka na krku a dekolte nás mnohokrát prezradí. Poradíme vám, ako ju ošetrovať, aby vašu krásu naopak podčiarkla.
Pokožka dekoltu

Pokožka dekoltu je veľmi jemná a náchylná k podráždeniu

Dekolt väčšinou súhrnne označuje oblasť krku, šije a hornej časti trupu. Koža v tejto oblasti je jemná, tenká a citlivá. Ak jej nebudete venovať správnu starostlivosť, môže vykazovať prvé príznaky starnutia. Existujú ale osvedčené tipy, ktoré vám poradia, ako vyhladiť vrásky na krku.
 

Pravidelná starostlivosť dokáže divy

Koža na krku a na dekolte je tenšia a jemnejšia ako na zvyšku tela. V porovnaní s inými partiami je tiež dekolt častejšie vystavený pôsobeniu slnka. Musíme ho tak dobre chrániť a pravidelne ošetrovať. Jeho zanedbávanie totiž môže viesť k predčasnému starnutiu a ovisnutej koži na krku.

Hoci už dnes mnoho žien myslí na ochranu tváre a bežne používa denný krém a mejkap s ochranným faktorom, na krk a dekolt sa veľakrát zabúda. Pritom je táto oblasť skoro rovnako často vystavená nebezpečnému UVA a UVB žiareniu. Najmä v lete sa tak uistite, že používate vhodný krém, ktorý pokožku dostatočne chráni. Okrem toho tiež nezabúdajte pokožku krku a dekoltu čistiť spolu s pleťou. Ideálne je, keď rozšírite svoje pole pôsobnosti a večernú odličovaciu rutinu stiahnete aj na tieto partie.

Ak chcete starnutiu dekoltu zabrániť, používajte pravidelne ošetrujúci hydratačný krém. Vyskúšajte napríklad Energizujúci denný krém proti vráskam Q10, ktorý dobre vyživuje a redukuje príznaky únavy.                                                                                                                                                                                                                                                                   
 

Viete, ako najlepšie ošetrovať krk a dekolt?

Prečítajte si naše tipy a rady, vďaka ktorým bude vaša pokožka krásne hebká, vypnutá a svieža.
Spite na chrbte
5 tipov, ako docieliť krásnu pokožku na krku a na dekolte

Spite na chrbte

Pri spaní na boku či na bruchu pôsobí na náš hrudník a krk ľahký, ale dlhodobý tlak, ktorý môže spôsobovať vrásky. Skúste tak spať radšej na chrbte. Zabránite deformácii pokožky a oddialite vznik vrások.
Cvičte a posilňujte
5 tipov, ako docieliť krásnu pokožku na krku a na dekolte

Cvičte a posilňujte

Pravidelné cvičenie podporuje správnu cirkuláciu, ktorá poskytuje bunkám potrebné živiny a kyslík. Existujú dokonca výskumy, ktoré dokazujú, že posilňovanie spomaľuje proces starnutia a udržuje vašu pokožku mladšiu po dlhšiu dobu.
Schovajte pokožku pod oblečenie
5 tipov, ako docieliť krásnu pokožku na krku a na dekolte

Schovajte pokožku pod oblečenie

UVA lúče sú najčastejšou príčinou ovisnutej a vráskavej pokožky v oblasti dekoltu. Rozhodne tak neurobíte chybu, keď krk zakryjete ľahkou šatkou aj v lete.
Prejedzte sa ku krásnemu dekoltu
5 tipov, ako docieliť krásnu pokožku na krku a na dekolte

Prejedzte sa ku krásnemu dekoltu

Svoju kožu by ste mali vyživovať aj zvnútra prostredníctvom pestrej stravy bohatej na vitamíny, minerály a zdravé tuky. Keď jej dodáte, čo potrebuje k svojej regenerácii, odmení sa vám hladkosťou a pružnosťou.
Noste len podprsenky, ktoré vám skutočne sedia
5 tipov, ako docieliť krásnu pokožku na krku a na dekolte

Noste len podprsenky, ktoré vám skutočne sedia

Pokožku dekoltu priamo ovplyvňuje spodná bielizeň, ktorú nosíte. Overte si preto, že máte podprsenky vhodného typu a veľkosti. Také, ktoré poskytujú vášmu dekoltu tú najlepšiu možnú podporu a zároveň zabraňujú prílišnému napnutiu pokožky, ktoré môže urýchľovať vznik vrások.

Hydratácia je najdôležitejšia

Pokožka dekoltu je veľmi tenká a má málo mazových žliaz i podkožného tuku. Kvôli tomu sa často vysušuje. Aby ste tomu zabránili, mali by ste jej dopriať pravidelnú dávku hydratácie.

Ideálne je, keď si zaobstaráte krém, ktorý pokožku vyživí a zvýši jej pružnosť. Vyskúšajte napríklad Výživné spevňujúce telové mlieko Q10 + Vitamín C, ktoré podporuje pokožku a dodáva bunkám energiu. Vďaka tomu bude pokožka na krku a na dekolte krásne hebká a pevná.                                                                                                                                                 
 
Opaľovací krém je nutnosť, a to po celý rok

Opaľovací krém je nutnosť, a to po celý rok

Nezabudnite chrániť svoju pokožku, kedykoľvek je na slniečku – napríklad aj v zime na horách. Vyskúšať môžete napríklad Hydratačné mlieko na opaľovanie OF 30, ktoré sa ľahko roztiera, rýchlo vstrebáva a okrem okamžitej ochrany vám poskytne ešte príjemne chladivý pocit. 
 

5 ošetrujúcich tipov pre krásny dekolt

  • Nezanedbávajte odličovanie. Každý deň vyčistite jemným prípravkom krk i dekolt. Hitom v odličovaní je micelárna voda.
  • Doprajte si pravidelný peeling. Jemne očistí pokožku a podporí krvný obeh.
  • Hydratačné masky nanášajte aj na krk a dekolt. Alebo vyskúšajte prípravky na to špeciálne určené.
  • Občas si doprajte jemnú masáž. Stimuluje prietok krvi a pokožke zaistí žiarivý vzhľad.
  • Vyskúšajte trblietavý bronzer. Podčiarkne krásu vášho dekoltu. 
background