suchý šampón

VIETE, AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ SUCHÝ ŠAMPÓN?

VIETE, AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ SUCHÝ ŠAMPÓN?

Preskúmajte superrýchly návod na použitie suchého šampónu a mrknite tiež na tipy na jednoduché účesy pre bežné nosenie, ktoré s ním vyčarujete raz-dva!

Ako na suchý šampón? Tu je návod!

Pre krásne a svieže vlasy v priebehu niekoľkých sekúnd – doma i na cestách.
Nastriekajte
Ako používať suchý šampón - krok za krokom

Nastriekajte

Nádobku so suchým šampónom NIVEA najprv pretrepte. Potom ju držte vo vzdialenosti aspoň 15 cm od pokožky hlavy a suchý šampón v spreji rovnomerne nastriekajte priamo ku korienkom vlasov. Postupujte prameň po prameni od uší k cestičke a nevynechajte ani zadnú a vrchnú časť hlavy.
Vmasírujte
Ako používať suchý šampón - krok za krokom

Vmasírujte

Prstami vmasírujte suchý šampón do pokožky hlavy a ku končekom vlasov. S dĺžkami si nemusíte robiť starosti! Ak chcete docieliť väčší objem a pružnosť účesu, dajte pritom hlavu do predklonu.
Chvíľku počkajte
Ako používať suchý šampón - krok za krokom

Chvíľku počkajte

Čakanie nebude dlhé, len minútku alebo dve. Počas tejto doby šampón nasaje prebytočnú mastnotu a zachytí nečistoty. Zhodou okolností je to čas potrebný na nanesenie maskary a rúžu;).
Vyčešte
Ako používať suchý šampón - krok za krokom

Vyčešte

Nakoniec vlasy dôkladne prečešte kefou. Účes tým krásne uhladíte a zároveň sa zbavíte malých čiastočiek spreja, ktoré vo vlasoch mohli zostať. Hotovo, môžete vyraziť!
Sviežosť a čistota kedykoľvek potrebujete
Ako používať suchý šampón - krok za krokom

Sviežosť a čistota kedykoľvek potrebujete

Nikdy neviete, kedy sa bude suchý šampón hodiť. Preto nechajte jeden v kúpeľni a druhý vezmite so sebou – do práce, na cvičenie, alebo na víkend pod stan ďaleko od vodovodných kohútikov a elektrických zásuviek.

5 tipov pre bezchybnú aplikáciu a skvelý výsledok!

  • Pozor, menej je niekedy viac. Ak nanesiete príliš veľa suchého šampónu, budú vlasy unavené a bez lesku.
  • Sústreďte sa len na korienky a pokožku hlavy. S dĺžkami si nemusíte robiť starosti.
  • Pri vyčesávaní šampónu použite hustú kefu – vlasy budú krásne lesklé.
  • Chcete mať ráno ešte viac času? Nastriekajte suchý šampón do vlasov pred spaním. Ráno budú svieže a plné objemu.
  • Aby svieži look vydržal až do večera, zbytočne sa vlasov nedotýkajte. Boli by opäť rýchlo mastné.

Suchý šampón pre tmavé i svetlé vlasy

Niektoré suché šampóny zanechávajú vo vlasoch stopy. Predovšetkým v tých tmavých. Suché šampóny od NIVEA sú preto možné dostať hneď v dvoch farebných variantoch – pre svetlé aj pre tmavé vlasy. Vďaka správnemu odtieňu sa čiastočky spreja farebne zjednotia s tónom prameňov a žiadne šedivé stopy už nebude vidieť.

Styling a suchý šampón? Super dvojka

Svieže a voňavé vlasy nie sú to jediné, čo suchý šampón zvládne. Vďaka nemu v priebehu chvíľky vytvoríte super prirodzený účes s perfektnou textúrou!

Naštartujte svoje ráno! Vďaka dávke instantnej sviežosti

Nie každý má čas umývať si vlasy denne. Veď spoločne so sušením a záverečným stylingom zaberie úprava účesu aj celú hodinu. Ak sú však kučery unavené a mastné, len ťažko si človek môže dovoliť nad tým ráno mávnuť rukou. Super riešením, ktoré predĺži interval medzi umytím, je práve suchý šampón, ktorý absorbuje prebytočnú mastnotu, osvieži a zároveň zachová prirodzenú farbu vlasov. Jeho použitie snáď nemôže byť jednoduchšie: stačí nastriekať, vmasírovať a vyčesať. Pripravená vyraziť tak budete okamžite. Ak máte pár minút navyše, môžete si širšou žehličkou na vlasy vytvoriť mäkké vlny, ktoré suchý šampón krásne zafixuje.

Za zmienku rozhodne stojí aj jeho príjemná vôňa, ktorá vás bude obklopovať po celý deň až do večera.

Pre krásny deň už od rána!

Predĺžte interval medzi umytím vlasov

Raz až dvakrát týždenne – práve to je ideálny interval umývania vlasov. Častejšie umývanie sa neodporúča, pretože zloženie väčšiny šampónov nie je pre každodenné umývanie vhodné. Spolu s nečistotami totiž šampóny vymývajú aj prírodné oleje, ktoré vlasy pokrývajú a chránia. Časté umývanie vašu hrivu vysušuje a oslabuje. Riešením je práve suchý šampón, ktorý vlasy od korienkov osvieži, nezaťaží ich a predĺži interval medzi umytím.

Čo robiť, aby vlasy rýchlejšie rástli a vy ste sa mohli zbaviť rozštiepených končekov? Poradíme vám.

Perfektný objem bez zlepených vlasov. Vďaka suchým šampónom NIVEA

Spľasnuté vlasy trápi veľa žien. Suché šampóny NIVEA si našťastie dokážu poradiť aj s malým objemom. Okolo korienkov po nanesení vytvorí tenkú vrstvičku, ktorá nadvihne každý vlas smerom od hlavy. Vo vlasoch navyše vytvorí textúru, a teda aj jednoduchý a prirodzene vyzerajúci účes hotový v priebehu pár sekúnd. Rozdiel si všimnete okamžite!

Viete, ako si poradiť s jemnými a spľasnutými vlasmi? Spísali sme pre vás niekoľko tipov na styling pre jemné vlasy

Jednoduché účesy na denné nosenie vytvoríte v priebehu pár sekúnd

Suché šampóny NIVEA vedia oveľa viac! Okrem sviežosti, prirodzeného lesku a objemu si zamilujete tiež jemnú textúru, ktorú vo vlasoch vytvoria. Mrknite na pár nápadov na rýchle a jednoduché účesy:

  • Vyčešte vlasy do voľného rozcuchaného drdola a vytiahnite niekoľko pramienkov okolo hlavy. Výsledný účes bude vyzerať uvoľnene a objemne – práve vďaka suchému šampónu.
  • Vytvorte polorozpustený drdol z vrchnej časti vlasov. Stačí vziať z každej strany nad uchom väčší prameň a uprostred ich spojiť. Na mieste ich potom zaistite pomocou niekoľkých vláseniek. TIP: Aby vlásenky držali na mieste, nastriekajte ich pred použitím suchým šampónom.

Ako práve umyté. Pred schôdzkou, keď zaspíte alebo aj po cvičení!

Suchý šampón je pomocníkom na nezaplatenie hlavne vtedy, keď sa ponáhľate a nemáte dostatok času na úpravu vlasov. Super je napríklad po cvičení, kedy nie je čas vlasy umývať, fénovať a ďalej upravovať. Suchý šampón len nastriekajte ku končekom hneď po cvičení. Než sa prezlečiete, budú vaše vlasy opäť svieže a pekné. Takže zacvičiť si stihnete aj ráno pred prácou alebo počas obedňajšej pauzy!

Jednoduchý chvost – praktický a ultraštýlový: tento rýchly účes zvládnete vytvoriť v šatni po cvičení počas minúty. Jednoducho len vyčešte vlasy hore a zopnite ich do voľného chvostu. Vďaka suchému šampónu bude účes vyzerať sviežo a objemne.

Suchý šampón, váš kamarát do (ne)pohody

Suchý šampón ocenia aj milovníčky vĺn a kučier. Po aplikácii totiž účes oveľa lepšie drží. Či už sa teda rozhodnete pre akýkoľvek účes, nastriekajte trochu šampónu na vlasy (ideálne v predklone), až potom začnite s úpravou vlasov. A posledný krok?