holenie

V móde je hladká pokožka: Ako na holenie hrudníka, chrbta alebo intímnych partií?

Holenie nie je veda. Je to najjednoduchšia cesta k hladkému telu. V zlatej ére diskoték vari neexistoval typickejší symbol mužnosti ako husto zarastený hrudník. Čím chlpatejší, tým lepšie. V súčasnej dobe však imidž jaskynného muža neoslavuje veľký úspech. Vkus sa skrátka mení a súčasné mužské ikony – či už ide o futbalistov, muzikantov, alebo hercov – majú pokožku hladkú ako bábätko.

Hladký hrudník

hladký hrudník
Väčšina žien dnes sníva o tom, ako svoju hlavu zloží na hladkom vypracovanom hrudníku. Ak potrebujete skrotiť len pár rozmarných chĺpkov, je holenie najbežnejšou a najjednoduchšou cestou. Aby ste predišli podráždeniu, je vhodné nežiaduci porast vždy najskôr skrátiť a až potom ho úplne odstrániť. Zabudnite tiež na rýchle oholenie „na sucho“ a vždy svoju pokožku najprv zmäkčite. S tým vám pomôže Pena na holenie Protect & Care, ktoré pokožku na holenie pripraví, takže nebude začervenaná a podráždená. Bezprostredne potom použite ešte telové mlieko. Vďaka nemu bude pokožka hydratovaná a vyživená.

Patríte medzi tých, ktorých porast pripomína hustý mach? Možno pre vás prosté oholenie nebude tým najlepším riešením. Tmavé a husté chlpy sú totiž viditeľné aj po dôkladnom oholení a pokožka pod nimi je navyše často náchylná na podráždenie, odreninky, zarastanie či vznik infekcie. O pár dní sa navyše môžete „tešiť“ na dorastajúci porast sprevádzaný nepríjemným svrbením.       

Našťastie existuje mnoho salónov, ktoré sa špecializujú na pánsku depiláciu. Napriek všeobecne rozšíreným mýtom nie je tento zákrok taký bolestivý – ak zvládnete bolesť svalov po výdatnej posilňovacej sérii, zvládnete hravo aj depiláciu.                                      

Úspešná depilácia však nie je len o rýchlosti a technike prevedenia, ale aj o tom, ako budete svoju pokožku po zákroku ošetrovať. Ak netúžite po vyrážke či začervenaní, odpusťte si v nasledujúcich 24 hodinách horúcu sprchu či kúpeľ, saunu, plávanie v chlórovanej vode, ale aj zvýšenú fyzickú námahu. Po depilácii zostávajú totiž póry rozšírené, a pokožka je tak náchylnejšia na podráždenie.

husté chlpy

Depilácia chrbta a ramien

ramena

Kým zarastený hrudník si občas svoje fanúšičky nájde, chlpatý chrbát a ramená si ich hľadajú len veľmi ťažko. Holenie chrbta je bez cudzej pomoci takmer nemožné a chĺpky navyše rýchlo dorastajú. Depilácia chrbta vás zbaví porastu na štyri až šesť týždňov, existujú ale aj ďalšie metódy, napríklad tzv. permanentné depilácie. Medzi najmodernejšie a najúčinnejšie patria laserová a svetelná pulzná (IPL) depilácia, ktoré dramaticky znížia ďalší rast chlpov a väčšina mužov tiež tvrdí, že nie sú vôbec bolestivé.

Ani ošetrenie laserom alebo IPL však nezasiahne všetky chlpy naraz, a budete tak musieť absolvovať viac ošetrení za sebou. Tento proces je tiež pomerne finančne náročný, ak sa však do neho rozhodnete investovať, rozhodne nebudete ľutovať.


Holenie intímnych partií

Holenie intímnych miest u mužov už dávno nie je tabu. Hladké oholenie je nielen estetickejšie, mnoho mužov navyše zistí, že oproti hustému porastu je tiež oveľa pohodlnejšie. Najmä, keď teploty vonku siahajú k tridsiatke.

Citlivá pokožka intímnych partií však vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Nešetrné zaobchádzanie môže vyústiť do podráždenia alebo nepríjemného zarastania chĺpkov. Aj v tomto prípade sa oplatí chĺpky najprv skrátiť a pred oholením pokožku dôkladne navlhčiť a zmäkčiť. Šetrný holiaci prípravok ako Pena na holenie Protect & Care s aloe vera vašu pokožku ochráni pred pocitom pálenia alebo začervenaním a zanechá ju príjemne hebkú.

holenie dávno nie je tabu

Oholené nohy u mužov

holenie nôh

Napriek rozšírenému názoru nemá holenie nôh profesionálnych cyklistov nič spoločné s aerodynamikou. V skutočnosti neexistujú žiadne vedecké štúdie, ktoré by dokazovali, že oholená noha presviští vzduchom rýchlejšie ako neoholená. Jediným reálnym dôvodom pre holenie nôh je zníženie rizika tzv. cestného lišaja pri nehodách a následnom čistení rán. Chlpy ošetrenie nielen sťažujú, ale navyše vám pripravia ďalšie krušné chvíľky pri odstraňovaní náplastí.

Nie je však nad to, cítiť sa ako skutočný športovec. V priliehavom drese a s hladko oholenými nohami sa z vás stane šampión každých pretekov. Pokožka na nohách navyše nie je príliš náchylná na podráždenie. S Pena na holenie Protect & Care alebo so špeciálnym Balzamom po holení tak procedúru hravo zvládnete pri rannej sprche.